CDC Çalışmalarındaki Sınırlar Yeni Federal Silah Yasasını Nasıl Şekillendirdi?


Cumhuriyetçi senatör Thom Tillis, Cornyn’in bilim dışı haber kupürleri hakkında “Evet, sanırım öyleydi” diyor.

JFK’nin Mirası

Tillis için ne Farklı ilericiler ve muhafazakarlar grubunu gerçekten birleştiren veriler, silah verileri değil, verilerdi. Bunun yerine, müzakerelerinin en çok eski başkan John F. Kennedy’den etkilendiğini söylüyor.

31 Ekim 1963’te Kennedy, akıl hastanelerini toplum temelli ruh sağlığı klinikleriyle değiştirmeyi amaçlayan bir önlem olan Toplum Ruh Sağlığı Yasası’nı yasalaştırdı. Üç hafta sonra Kennedy vurularak öldürüldü ve vizyonunun ABD’de ruh sağlığı hizmetlerinde reform yapma vaadini gömdü. Takip eden yıllarda, ülke çapındaki topluluklar sığınma evlerini terk etti, ancak yerel klinikler için sağlam finansman hiçbir zaman gerçekleşmedi.

2014’te Kongre, JFK’nin yarım asırlık rüyasının gerçekleşmesini vaat eden Akıl Sağlığında Mükemmellik Yasasını kabul etti. Missouri’den Cumhuriyetçi senatör Roy Blunt ve Michigan’dan Demokrat senatör Debbie Stabenow, bu akıl sağlığı reformlarını geçirmek için bir araya geldi ve o zamandan beri yasalarının başlangıçta sekiz eyalette oluşturduğu pilot programları izlediler. Departmana göre, beş yıllık bir süre boyunca, federal olarak desteklenen bu Sertifikalı Toplum Davranışsal Sağlık Klinikleri “davranışsal sağlık sorunları için %63.2 daha az acil servis ziyareti gerçekleştirdi, evsizlikte %40.7 azalma gördü ve ıslah tesislerinde %60,3 daha az zaman harcadı”. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bölümü.

Bu sonuçlar ve ilgili istatistikler, Washington’un mali muhafazakarları ve polisin parasını geri ödeyen ilericiler için çekici olduğunu kanıtladı.

Stabenow, “Diğer insanlar bir şeyler yapmak istedikleri ve fikirleri olduğu için kritikti, ancak hiçbiri geliştirilmedi veya eyleme geçirilebilir değildi” diyor. “İnsanlar gerçekmiş gibi hissetti. Bu somuttu.”

Büyük bir satış noktası, federal programa hak kazanabilmek için eyaletlerin 24 saat psikiyatrik kriz merkezleri kurması gerektiğidir. Bu, ülke çapındaki kolluk kuvvetleri tarafından takdir edilen ve memurların akıl sağlığı görevleriyle görevlendirilmesini istemeyen polis sorumluluğunu azaltır. Bu nedenle, bu yerel çabalar bu yaz uzlaşma önleminin bir parçası olarak kamulaştırıldı.

Blunt, “Ülke çapında birkaç kişi vardı, ancak bunun gerçekleşmesi için ulusal bir çaba yok” diyor. “Barışçıl insanların karşı karşıya olduğu zihinsel sağlık sorunlarına ihtiyaç duydukları türden bir rahatlamaya sahip olmayan aileler tarafından, kolluk kuvvetleri tarafından, acil servisler tarafından geniş çapta desteklenen, önemli sonuçlar veren, çalışan ve önemli sonuçlar veren bir programımız vardı.”

Blunt-Stabenow akıl sağlığı programı, Senato müzakerecilerine Oklahoma ve New York kadar farklı eyaletlerden yaklaşık beş yıllık kesin veriler sağladı. Bu, dahil edilmesi için gerekli olduğunu kanıtladı.

Tillis, “’Bu bir varsayım, bu ölçülebilir’ diyebileceğimiz kadar veri kullanmaya başladık” diyor. “Somuttu.”

Bu yüzden Cornyn, “silah kontrolü” etiketini çiğnediğinde yanılmıyor. Yeni federal “silah” yasasına ayrılan fonun kabaca üçte ikisi davranışsal sağlığa gidiyor. Milletvekilleri, bu yerel pilot programlardan elde edilen sonuçlara dayanarak, polislerin (en azından kağıt üzerinde) çok ihtiyaç duyulan akıl sağlığı çalışanları ile değiştirilmesiyle ülke çapında bir damlama etkisi görmeyi bekliyorlar.

Tillis, “Sonunda ‘Temel nedenler nelerdir?’ sorusuna gittik” diyor. “Silah ölümlerini azaltmaya ve bu aktif nişancı ortamlarının çoğuyla bağlantılı olan davranışsal sağlığa bir göz atarsak, verileri ‘Bunun büyük olasılıkla hangi kararları verebiliriz? en iyi sonuç?’”

Ağır trafik

Sonra orada ABD-Meksika sınırı. Meksika, yaklaşık 2 milyon gururla Amerika yapımı silahın sokaklarını ve kendi güney komşularının sokaklarını sular altında bırakarak anlaşılmaz -ve ölçülemez- kan dökülmesine neden olduğunu tahmin ediyor. Şiddet, karşılığında yüzbinlerce insanın evlerini terk etmesine ve her yıl kuzeye doğru ölüm riskine girmesine neden oluyor.

Yeni yasaya eklenen en dramatik değişikliklerden biri, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’nın yanı sıra Guatemala, El Salvador ve Honduras (diğer adıyla Kuzey Üçgeni) arasındaki ilişkiyi temelden değiştiriyor.Source link