Güvenlik Açıkları Kodu Olarak Altyapıyı Taramak için En İyi 5 Araç 2022


Altyapıyı Kod Olarak Tara

Tarama altyapısı, adının kendisi tanımını önerir. Kod modeli olarak Altyapı ile size altyapının güvenlik seviyesini veren erişilebilirlik budur. Daha fazla bilgiye ve güvenlik açıklarına ihtiyacınız varsa, altyapı değerlendirmesini deneyebilirsiniz. Dahili tarama yalnızca dahili olarak çalışır ve kritiklikleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Kod Olarak Altyapı (IaC), modern BT altyapısının her yüzü için devrim yaratır. Çok uygun maliyetlidir ve her şeyi güvenli hale getirir. Performansı mükemmel ve verimlidir. Birçok endüstrinin bulut ortamlarını dağıtmak için IAC’yi benimsemesinin nedeni budur. Bu, Azure, AWS bulut oluşumu şablonları, OpenFaaS YML, vb. Gibi diğer bazı bağlantılı teknolojilere sahiptir.

Bu IAC’yi nasıl kullanacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu, üst düzey bir tanımlayıcı kodlamadır ve BT altyapısının sağlanmasını otomatikleştirme ile birlikte gelir. Buradaki çoğu şey, veritabanı, depolama, işletim sistemi ve çok daha fazlasının bağlantısı gibi otomatik olarak gerçekleşir.

Bu, iş için en iyi olan bir otomatikleştirme altyapısıdır. Bunu kullanarak, birçok işletme, riski azaltmak, maliyetleri kontrol etmek, güvenliği sıkılaştırmak, yeni rekabet tehdidine etkili bir yanıt sağlamak vb. gibi avantajlar elde etti. Bir kullanıcı olarak, güvenlik açıkları için IaC’yi taramanız gerekir, çünkü bu her şeyi kolay hale getirir. ve mükemmel bir düzenli tarama sağlar. Burada, işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi tarama aracını alacaksınız.

DÖRT

Altyapı Tarama Araçları Kod 2022 olarak

  1. Çekler
  2. TFLint
  3. terafirma
  4. Accurics
  5. CloudSploit

Çekler

Kod Olarak Altyapı
Çekler

Bu, Kod Olarak Altyapı’daki bulut yanlış yapılandırmasını algılayan statik kodu analiz etmek için en iyi araçlardan biridir. Bu, bulut altyapısını tarayabilir ve Terraform, Kubernetes, CloudFormation vb.’yi yönetebilir.

Bu Python tabanlı bir yazılım olduğu için yazma, kodlama, yönetme, görüş kontrolü vb. gibi her şeyi basitleştirir. Checkov, Google Cloud, AWS ve Azure için en iyi uygulamayı ve uyumluluğu sağlayabilir. Checkov, JSON, CLI, Junit XML vb. gibi farklı biçimlerde çıktı veren açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu aynı zamanda dinamik kodu etkili bir şekilde işlemenize yardımcı olur.

TFLint

Buna ana işi olası hatayı kontrol etmeye odaklanan ve Infrastructure as Code platformu ile en iyi güvenliği sunan Terraform Iinter de denir. Bu, IaC için harika bir araç olsa da, sorunları doğrular ve bu, sağlayıcıya özeldir. TFLint’i kullanışlı hale getirirseniz orada yararlanacaksınız.

Araçlar her zaman güncellenir ve görünür sonucu elde etmek için en sonuncuyu almanız gerekir ve bunları Windows, macOS ve docker için yüklemeniz gerekir.

Diğer bazı sağlayıcılar da AWS, Microsoft Azure ve Google bulutunu destekleyecektir.

Kod Olarak Altyapı
terafirma

terafirma

Bu, statik kod analizi için en iyi olan başka bir en iyi araçtır. Terraform planları için en iyi kullanımını sağlar. Güvenlik yanlış yapılandırmalarını algılar.

Doğru şekilde kullanabilirseniz, size JSON yerine mükemmel sonucu verir. Bu her şeyde mükemmeldir, bu nedenle kullanıcılar bunları kullanırken mutlu olurlar. Kurulum sırasında virtualenv ve tekerlekleri kullanmanız gerekmektedir.

Accurics

Doğruları kullanarak, bulut altyapınızı yanlış yapılandırılmaması ve uygun politika ihlaline sahip olması için koruyabilirsiniz. Ayrıca potansiyel verilere de sahip olacak. Accurics ayrıca Terraform, Dockerfile, OpenFaaS YAML, vb. için kod taramasına sahiptir.

Kod Olarak Altyapı
özet

Sorunu tespit edebiliyorsanız, çözümleri kolayca alabilir ve sorunu Kod Olarak Altyapı’da çözebilirsiniz. Bu bilgileri çalıştırırken, altyapı yapılandırmasında herhangi bir kusur olmamasına dikkat edin.

Yazılım kapsayıcısını, altyapıyı, sunucuları vb. içeren tüm bulut yığınını korumanız gerekir. Birincil işi, sapmayı ortadan kaldırmak ve değişiklikleri algılamak ve ayrıca duruş kayması oluşturmaktır.

Bu yazılımı kullanarak, Slack, e-posta, Splunk, JIRA ve çok daha fazlası gibi iş akışıyla ilgili sorunları geliştiricilere bildirebilirsiniz. Kuruluşunuz için bu bulut sürümüne ihtiyacınız varsa, gereksinime bağlı olarak kendi kendine barındırılan sürümü indirebilirsiniz.

CloudSploit

Cloudformation şablonlarını saniyeler içinde taramak istiyorsanız CloudSploit kullanmanız gerekir. Bu sayede 95 güvenlik açığı taraması yapabilirsiniz ve AWS ürünlerinden oluşur.

Kod Olarak Altyapı
CloudSploit

Bu araç, riski verimli bir şekilde tespit etmeye yardımcı olur ve başlamadan önce, bulut altyapısı, kullanıcının güvenlik özelliğini uygulaması gerekir. Ayrıca, kaynağa bağlı olarak güvenlik ekleyebilmeniz için eklenti tabanlı tarama sunar ve bu, AWS’ye bir ek olabilir.

CloudSploit, kullanıcı rahatlığını düşünür, bu nedenle yalnızca API erişimi sağlar. Sonucu birkaç saniye içinde alacağınız sürükle ve bırak özelliğine bile sahip olacaksınız.

Şablonu tarayıcıya yüklemeniz gerekir, her kaynak ayarını otomatik olarak karşılaştırır ve değerleri tanımlayamaz.

Bundan sonra size sonuç verecek, daha sonra bilgi edinecek, uyaracak, başarısız veya başarılı olacaksınız. Bunun yanı sıra, etkilenen kaynağı görmek için her sonucu kontrol edebilirsiniz.

Son düşünceler:

Bu çağda, kod olarak altyapı her endüstri için ünlü hale geliyor. Bu aynı zamanda BT altyapısında gerekli değişiklikleri yaparak daha sağlam ve daha iyi hale getirdi. Bir kullanıcı olarak, IaC pratiği yapmanız gerekir, aksi takdirde birçok güvenlik açığı alırsınız. Ancak endişelenmemelisiniz çünkü bu araçlar güvenlik açıkları için IaC taraması yapar.Source link