Tüm Cihazlarınızda Microsoft Defender Nasıl Kullanılır?


Microsoft Defender, şirketin güvenlik uygulaması, Word, Excel ve daha fazlasını içeren çevrimiçi üretkenlik paketi olan Microsoft 365 aboneliği olan herkes tarafından kullanılabilir. Yalnızca Windows bilgisayarlarda yerleşik olarak bulunan daha önce yayımlanmış Microsoft Defender yazılımından farklı olarak, bu sürüm şurada mevcuttur: pencereler, Android, Mac os işletim sistemive iOS cihazlar.

İçerik

Bu içerik aynı zamanda sitede de görüntülenebilir. köken itibaren.

Microsoft 365 olmayan Windows bilgisayar sahiplerinin terlemesine gerek yok; Microsoft, virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak için yazılımları Windows’a önceden yüklemeye devam ediyor. Bu yazılım artık yalnızca Windows Güvenliği olarak markalanmıştır. Tüm bağlı cihazlarınızın görünür olduğu bir güvenlik panosuna erişmenin ötesinde, Windows sahiplerinin yeni Microsoft Defender uygulamasını indirmeleri için fazladan bir teşvik yoktur.

Microsoft, koruma seçeneklerini Microsoft 365 kullanan Mac ve akıllı telefon sahiplerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Ancak, tüm cihazlar aynı korumaları almıyor. Örneğin, Mac’te kötü amaçlı yazılımdan koruma Microsoft Defender tarafından sağlanırken web koruması sağlanmaz.

Öte yandan, iPhone’lar ve Android cihazlar Microsoft Defender’ın web korumasını kullanabilir. Web koruması, akıllı telefonunuzda arka planda sanal bir özel ağ çalıştırır ve herhangi bir tehlikeli köprü göründüğünde müdahale etmeye çalışır. Microsoft, göz atma geçmişinizdeki verilerin cihazda saklandığını ve şirketle paylaşılmadığını iddia ediyor. WIRED kıdemli yazar ve gözden geçiren Scott Gilbertson’ın en iyi VPN’ler. Web korumasına ek olarak, Android telefonlar için Microsoft Defender’ın kötü amaçlı yazılımdan koruması desteklenir.

Yeni Microsoft Defender uygulaması, ailelerde ve bireylerde olduğu gibi özellikle tüketiciler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İsimler benzer olsa da, Uç Nokta için Microsoft Defender işletmeler için ayrı bir güvenlik paketidir. Microsoft’un web sitesinde, Endpoint sürümünü ve nasıl yapılacağını anlamanıza yardımcı olacak rehberlik vardır. hesaplar arasında geçiş yap.

eğer bir değilsen Microsoft 365 abonesi ancak Microsoft Defender’ı almak istiyorsanız, kişisel bir planın maliyeti yılda 70 ABD dolarıdır ve altı kişiye kadar olan bir aile planının maliyeti yılda 100 ABD dolarıdır. Microsoft 365 aboneliğiyle, Microsoft Word, Excel ve Powerpoint gibi popüler yazılımların hem çevrimiçi hem de indirilebilir sürümlerine ek olarak OneDrive bulut depolama erişimi elde edersiniz. (Ödeme Bu makale Microsoft Word’ün ücretsiz bir sürümünü arıyorsanız, WIRED katılımcısı David Nield’den.)Source link