Telefonunuzu Başka Birine Güvenle Nasıl Ödünç Verebilirsiniz?


yeğenden birkaç dakika oyun oynamak isteyene, tatil fotoğraflarını görmek isteyen arkadaşına, araması gereken yabancıya, telefonunu ödünç almak isteyenler olacaktır.

Telefonunuzun size erişim sağladığı her şeyi düşünürseniz, bu oldukça büyük bir gizlilik ve güvenlik riskidir: sosyal medya profilleri, banka bilgileri, anlık mesajlaşma sohbetleri, dünyanın görmemesini tercih ettiğiniz fotoğraflar ve videolar vb.

Ancak, ne yapabilecekleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan telefonunuzu başka birine teslim etmenin yolları vardır. Değişim gerçekleşmeden önce birkaç önlem aldığınızdan emin olmanız yeterlidir.

iPhone

Kılavuzlu Erişim, iOS’ta yerleşik olarak bulunur.

David Nield aracılığıyla Apple

(David Nield aracılığıyla Apple)

iPhone’da bilmeniz gereken özelliğe Güdümlü Erişim adı verilir ve iOS Ayarlarını açıp seçerek etkinleştirebilirsiniz. Ulaşılabilirlik ve Rehberli erişim. çevir Rehberli erişim açık konuma getirin ve özellik kullanıma hazır; sadece kullandığınızdan emin olun. Şifre Ayarları Kılavuzlu Erişim modunu korumak için bir parola ayarlamak için.

Rehberli Erişimi gerçekten açmak için, iPhone’unuzda varsa ana sayfa düğmesine veya yoksa yan düğmeye üç kez dokunmanız gerekir. Daha sonra Seçenekler Kılavuzlu Erişim’in nasıl çalışacağını yapılandırmak için: Örneğin, ses düğmelerine ve yazılım klavyesine erişimi kısıtlayabilirsiniz. Hatta dokunmatik ekran işlevini kapatabilir ve Kılavuzlu Erişim moduna bir sınır koyabilirsiniz. dokunarak Başlama Kılavuzlu Erişim’i başlatır.

İPhone’u kim kullanıyorsa, mevcut uygulamaya kilitlenir, bu nedenle Rehberli’yi başlatmak için cihazınızdaki düğmeye üç kez dokunmadan önce söz konusu uygulamayı (Telefon uygulaması, belirli bir oyun veya her neyse) açmanız gerekir. Erişim. Aynı düğmeye bir kez daha üç kez dokunarak Kılavuzlu Erişim’den çıkarsınız, bu noktada başlangıçta belirlediğiniz parolaya ihtiyacınız olacaktır.

Fikir şu ki, iPhone’unuzu kullanan kişi, parola olmadan, onları koyduğunuz uygulamadan çıkamaz; uygulamaları değiştirmenin, Kontrol Merkezi’ni açmanın ve hatta telefonu kapatmanın hiçbir yolu yoktur. Yine de, içinde bulundukları uygulamanın ve bu uygulamada neler yapabileceklerinin farkında olmaya değer: Birine fotoğraflarınızı gösteriyorsanız, hepsine erişebilecekler.Source link