Sunucu Sorunlarını Algılamak ve E-posta Güvenliğini test etmek için En İyi 10 SMTP Test Aracı


SMTP Test Araçları

SMTP test aracı, SMTP sunucunuzun sağlık durumunu kontrol eden bir tür araçtır. Önce SMTP sunucusuna bağlanır, ardından bir e-posta gönderir. Hepimizin bildiği gibi, B2B işi yapmak için e-posta, herhangi bir bilgiyi iletmek için en önemli üçüncü şeydir. Çoğunluk postayla pek ilgilenmez ve birçok e-posta, müşterinin kontrol etmediği spam’e gider.

SMTP testini yapmadan önce, SMTP’nin ne olduğunu ve çalışmasını merak ediyor olabilirsiniz. Bu, Basit Posta Aktarım Protokolüdür. İçeriği doğrulayan ve doğrudan e-postaya aktaran bir dizi komuta sahiptir. Esas olarak IMAP veya POP3 ile bağlantılıdır. Ana çalışma, IAMP ve POP3’ün e-posta almaya yardımcı olduğu bir e-posta göndermektir. SMTP’nin insanlara e-posta göndermeye izin veren bir protokol olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bir e-posta göndermek her işletme için önemlidir, bu nedenle SMTP sunucusuna güvenmeliyiz. SMTP test araçları yalnızca SMTP sunucusu sorunlarını çözmenize ve postanızı güvende tutmanıza yardımcı olabilir. Araç, SMTP sunucusuna mesaj gönderir ve sorununuzu çözer.

Araçlar sorunu hızla kontrol eder ve günlük ayrıntılarını anlar. Ayrıca, oturum açma bilgileriniz mi yoksa herhangi bir dış tehdit mi olduğunu kontrol eder. Bu aracı kullanarak, e-postaların doğru hedefe ulaşıp ulaşmadığını yalnızca siz bileceksiniz. Daha az maliyet ve zaman ile doğru sonucu almanızı sağlar.

DÖRT

Modern SMTP, halihazırda kullanılan araçlardan yararlanabileceğiniz birçok farklı entegrasyon seçeneğiyle birlikte gelir. Sonuç, araçlara bağlı olarak değişir ancak IPv6 desteği, ICAP desteği ve SOCKS desteği gibi birkaç sonucun ortak olması gerekir. Burada, güvenliği düzgün bir şekilde teşhis etmek ve sürdürmek için iyi olan bazı en iyi SMTP araçlarını bulacaksınız.

En İyi 10 SMTP Test Aracı

 1. SocketLabs
 2. MxAraç Kutusu
 3. solucan gibi
 4. TLS’yi kontrol et
 5. SSL-Araçları
 6. Bağışıklık
 7. DNS Sorguları
 8. NetScanAraçları
 9. SMTPDiag Aracı
 10. Microsoft Çözümleyicisi
SMTP Test Araçları
SocketLabs

SocketLabs

İzleme, tanılama vb. için kullanılan en iyi ücretsiz SMTP test araçlarından biridir. İndirmesi çok kolay ve ücretsizdir, bu da SMTP bağlantısında sorun gidermeye yardımcı olur.

 • SSL ve SMTP sunucu bağlantısını destekler ve ayrıca DATA, RCPT TO, EHLO ve çok daha fazlası gibi birkaç komut içerir.
 • Genellikle, SMTP aracı çok hafiftir ve indirmek için bu kullanıcının Windows ve NET 2.0 çerçevelerine sahip olması gerekir.

MxAraç Kutusu

MxAraç Kutusu
MxAraç Kutusu

Bu sayede posta göndermek çok kolaydır çünkü sadece posta adresinizi girmeniz ve sonraki düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bu test, SMTP üzerinden çalışacak posta sunucularına bağlanacak ve ayrıca DNS veya PTR kayıtları içeren birkaç sunucuyla doğrulama yapabilmeniz için bir Açık Aktarma Testi gerçekleştirmesi gerekiyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda posta sunucusuyla ilişkili yanıt süresini de hesaplayabilirsiniz. Mail sunucu adresinizi bilmiyorsanız MX Lookup’ı incelemeniz gerekmektedir.

solucan gibi
solucan gibi

solucan gibi

Kullanıcılar Wormly’de SMTP testini başlatabilir; sadece SMTP sunucu IP’sini veya tam etki alanı adresinizi girmeniz gerekir. Aracınızın SMTP sunucusu aracılığıyla doğrulama yapabilmesi için e-posta adresinizi de girmeniz gerekir.

Doğrudan SMTP sunucusuna bağlanacak olan varsayılan TCP bağlantı noktasını geçersiz kılma seçeneği vardır. Bu e-posta adresine bir SMTP test postası gönderebilirsiniz.

Bir SMTP el sıkışma testi yapmak istiyorsanız bu seçeneği bile reddedebilirsiniz.

kontrol TLS

TLS’yi kontrol et

CheckTLS aracılığıyla, e-postanın güvenliğini ve nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz. E-posta gönderdiğinizden emin olan bir EmailSentry görünümüne sahiptir ve bu tamamen özel, güvenli ve yasaldır.

Bu, HIPAA, PCI, GDPR, CCPA ve diğer yasal uyumluluk tarafından onaylanmıştır. Temelde e-posta güvenliği içindir.

Postanızda test ettikten sonra herhangi bir sorun tespit ederse, CheckTLS bunları düzeltmelerine yardımcı olur.

SSL-Araçları

Şifrelemenizi bu sunucu üzerinden çok basit bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Etki alanı kısmına kolayca girebileceğiniz ve güvenliği test edebileceğiniz oldukça basit bir araç.

SSL-Araçları
SSL-Araçları

Ayrıca STSRTTLS aracılığıyla gelen posta sunucusu desteklerini keşfedecektir. Ayrıca bir SSL sertifikasına sahiptir.

Kusursuz bir güvenlik hizmeti istiyorsanız, SSL-Tool en iyisidir ve güvenlik açıklarına karşı mükemmel bir test sağlar.

Bağışıklık

Bu, SSL güvenliğini test etmek için çok etkili bir araçtır. Bu aslında 73M güvenliğini gerçekleştiren ücretsiz bir araçtır.

Bağışıklık

Bu araç, e-posta sunucuları, web sunucuları, SSL sertifikaları, PCI DSS, HIPAA testleri vb. gibi farklı türlerde güvenlik testleri sunar.

Kullanıcı olarak fazla bir şey yapmanıza gerek yok; sadece posta sunucusu adresini veya web sitesi adresini girmeniz yeterlidir ve test etmeye başlayabilirsiniz.

DNS Sorguları

Bu, sunucu sağlığını kontrol eden ve düzgün çalıştığından emin olan çok yararlı bir araçtır.

İlk başta, bu, posta sunucusuna bağlanmaya ve posta göndermeye çalışır, böylece postalara ulaşma şansı daha fazla olur. Web sayfasında sonucu görüntüler.

DNS Sorguları

Bu araç çok başarılı ve her şeyi çok profesyonelce yapıyor ve sadece ana bilgisayar adını girmeniz yeterli ve test başlayacak.

NetScanAraçları

SMTP posta sunucusu üzerinden kolayca e-posta gönderebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Başlık parametrelerine her zaman mükemmel erişim sağlar.

NetScanAraçları

Bu, kullanıcının sunucunun ihtiyaç duyduğu kullanıcı adıyla birlikte bir parola koyması gereken SMTP kimlik doğrulamasını destekler. Bu araç, eki size posta yoluyla gönderir. Bu dosyaları görüntüleyebilir ve SMTP ile NetScanTools Pro arasındaki iletişimi kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, SMTP sunucusuyla etkileşime girecek 15’ten fazla tipik geçiş testi gerçekleştirir. Hangisinin en iyi olduğunu ve o belirli test raporunu tarayıcınızda çalıştırmak istediğinizi de görüntüleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda NetScanTools Pro ile SMTP sunucusu arasında en iyi iletişimi sağlar.

SMTPDiag Aracı

SMTP Test Araçları
SMTPDiag Aracı

Bu aracı kullanarak, posta göndermeyle ilgili tüm sunucu sorunlarını bulabilir ve giderebilirsiniz. Herhangi bir sorun, günlük penceresinin içinde otomatik olarak görüntülenecektir.

Bu pencere, başarısız veya başarılı ve hatayı öğreneceğiniz gönderme adımlarını bile görüntüler. Göstergeyi mesaj yoluyla alacaksınız.

Bu SMTP Test Aracı, bilgileri ve IP adresini doğru ve anında kontrol etmenin kolaylaştığı çok kullanıcı dostudur.

Microsoft Çözümleyicisi

SMTP Test Araçları
Microsoft Çözümleyicisi

Çok sayıda test yaparak sonuç vermesi gereken uzaktan bağlantı sağlar. Test, gelen ve giden SMTP e-postası aracılığıyla yapılır.

Gelen, e-posta sunucusunun etki alanını SMTP e-postasında göndermek için kullandığı farklı türde testleri gösterir.

Giden SMTP, RBL kontrolleri, ters DNS ve gönderen kimliği gibi gereksinimleri karşılamak için Ips kullanır.

Son düşünceler

Bir e-posta göndermek, müşterinizle yalnızca ilk bağlantıdır. Her e-postanın başarılı bir şekilde doğru hedefe ulaştığı veya ulaşmadığı hava durumunu öğrenmek her zaman daha iyidir.

Bu SMTP Test Araçları, potansiyel riskleri düzeltmek için kullanılır ve e-postanın alıcının istenmeyen kutusuna ulaşmamasını sağlar. Bu araç ayrıca her e-posta güvenliğini korur ve dayanıklılığı artırır.

Ayrıca Okuyun

Sızma Testi için En İyi 10 Açık Kaynak İstihbarat Aracı (OSINT Araçları) – 2020

Dijital Tehditleri Görmek İçin En İyi 10 Siber Saldırı Haritası 2021Source link