Telefonunuzda Güvenli Klasör Nasıl Oluşturulur


Android’de başka seçenekler de mevcuttur, ancak en iyisi neyi korumak istediğinize bağlıdır. Örneğin, Google Fotoğraflar’daki hassas fotoğrafları ve videoları kilitlemek istiyorsanız, özellik doğrudan yerleşiktir: Uygulamadan, Kütüphane, Araçlarsonra Başlamak altında Kilitli Klasör. Ekran kilidi kodunuzu girmeyi içeren talimatları izleyin.

Kilitli Klasördeki resimler ve videolar, aramalarda veya diğer ekranlarda görünmez ve buluta yedeklenmez. Dosyaları doğrudan oraya Google Kamera uygulamasından gönderebilirsiniz (sağ üstteki galeri simgesi, ardından Kilitli Klasör) veya Google Fotoğraflar’daki fotoğraf galerisinden (öğelerinizi seçin, Dahasonra Kilitli Klasöre Taşı).

Google Fotoğraflar, Kilitli Klasör özelliğiyle birlikte gelir.

David Nield aracılığıyla Google

Bu seçeneklerden hiçbiri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, beklediğiniz gibi birçok üçüncü taraf seçeneği mevcuttur. Örneğin, OneDrive for Android, erişmek için fazladan bir kimlik doğrulama düzeyine ihtiyaç duyan bir Kişisel Kasa alanına sahiptir, ancak içinde üçten fazla dosya kaydetmek istiyorsanız bir miktar bulut depolama alanı için Microsoft’a ödeme yapmanız gerekir.

Biraz farklı bir yaklaşım benimseyen ücretsiz Norton Uygulama Kilidi de var. Tüm uygulamaları bir parolanın arkasına kilitlemenize olanak tanır; yalnızca dosyalarınızı istenmeyen erişime karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda tüm uygulamaları kilitler. Ayrıca, telefonunuzu düzenli olarak başkalarına ödünç veriyorsanız ve cihazın hangi bölümlerine erişebileceklerini kontrol etmek istiyorsanız, yanınızda bulundurmanız gereken kullanışlı bir uygulamadır.

iPhone Kullanıyorsanız

iPhone, iOS yazılımına entegre edilmiş herhangi bir güvenli klasör işlevine sahip değildir, ancak Fotoğraflar uygulamasının içinde özel fotoğrafları ve videoları taşıyabileceğiniz bir Gizli klasör vardır. Fotoğraflar uygulama galerilerinden birindeki herhangi bir öğeyi seçin, simgesine dokunun. Paylaşmak düğmesini (bir kareyi gösteren ok) seçin ve Saklamak sadece bunu yapmak için.

Yazma sırasında, bu gerçekten o kadar etkili bir koruma yöntemi değil, çünkü herkes gidebilir Albümler ve Gizlenmiş oraya ne koyduğunu görmek için. Ancak, iOS 16’nın (Eylül 2022’de veya yakın bir tarihte olmasını bekliyoruz) gelmesiyle birlikte, bu klasörün bir parola, Dokunmatik Kimlik veya Yüz Kimliği ile açılması gerekecek.Source link