Sinyal Şifreli Mesajlaşma Nasıl Kullanılır


Son olarak, PIN’inizi ayarladıktan sonra etkinleştirin Kayıt Kilidi giderek Ayarlar > Hesap ve açma Kayıt Kilidi. Bu özellik etkinleştirildiğinde, saldırganlar hesabınızı ele geçiremez ve yukarıda bahsedilen Twilio hack’te yaptıkları gibi yeni bir cihaza kaydedemezler.

Ekranınızı Koruyun

Signal’de olanların Signal’de kalmasını sağlamak önemlidir. Bu, insanların bir kilit ekranından veya uygulamalar arasında geçiş yaparken orada ne yaptığınızı görmesini engellemek anlamına gelir. Hassas mesajlar için bir uygulamaya sahip olmanın pek bir anlamı yoktur, eğer bir tane aldığınızda ekranınızda belirirlerse.

iOS’ta Signal kilit ekranı bildirimlerini kapatmak için telefonunuzun Ayarlar > Bildirimlerardından aşağı kaydırın ve sinyal > Önizlemeleri Göster > Hiçbir zaman. Android’de süreç benzer. Ana ekranınızdan şuraya gidin: Ayarlarsonra Uygulamalar ve Bildirimler, tüm bildirimleri kapatabileceğiniz yer. Daha ayrıntılı kontrole ihtiyacınız varsa, hangi platformda olursanız olun adımların aynı olduğu Signal uygulamasının kendisinde bunu bulabilirsiniz. Profilinize dokunun, ardından Bildirimlersonra Göstermekgelen bir metin için adın, içeriğin ve eylemlerin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebileceğiniz; sadece isim; ya da hiçbir şey. Ayrıca, bir mesaj dizisine, ardından kişi başlığına ve ardından belirli bir süre için belirli bir konuşma için bildirimleri sessize alabilirsiniz. Sesini kapatmak. Bir kişinin bildirimlerini bir saat, bir gün, bir hafta veya bir yıl boyunca susturabilirsiniz.

Android kullanıyorsanız ve Signal bildirimlerini etkinleştirmek istiyorsanız, şuraya giderek akıllı yanıtları devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz: Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler > Gelişmiş ve emin olmak “Önerilen eylemler ve yanıtlar” kapatılır. Google, akıllı yanıtları cihazınızda yerel olarak işleyerek gizli tuttuğunu söylüyor, ancak en güvenli seçenek Signal’in işletim sisteminin geri kalanıyla etkileşimini sınırlamak.

Signal ayrıca, uygulamanın içeriğini görüntülemek için parolanızı (veya telefonunuza girmek için ne kullanırsanız kullanın FaceID veya TouchID’yi) gerektiren bir Ekran Kilidi özelliğine sahiptir. Her iki platformdaki Signal uygulamasında profilinize dokunun, ardından Mahremiyetardından Ekran kilidi seçeneği açık. Android size biraz daha ayrıntı düzeyi sağlar. Ekran Kilidi Hareketsizlik Zaman Aşımı özelliği belirli bir süre sonra devreye girecek şekilde ayarlamanıza izin veren seçenek.

Ayrıca etkinleştirmek isteyeceksiniz Ekran Güvenliği, bu da Signal içeriğinin uygulama değiştiricinizde görünmesini engeller. Android’de profilinizi seçin, ardından Mahremiyetve açın Ekran Güvenliği. iOS kullanıyorsanız profilinize gidin, Ayarlar > Mahremiyetve etkinleştir App Switcher’da Ekranı Gizle.

Mesajların Kaybolmasını Sağlayın

Mesajları yol boyunca her zaman manuel olarak silebilseniz de, bu işlem yalnızca kendi telefonunuz için geçerlidir. Sohbet ettiğiniz kişilerin cihazlarında hala var. Bir ileti dizisinin her iki ucundaki konuşmanın silinmesini sağlamak için bunun yerine “kaybolan iletileri” kabul etmelisiniz.

Signal artık tüm yeni sohbetlerde kaybolan mesajları varsayılan olarak etkinleştirmenize izin veriyor, bunu şiddetle tavsiye ediyoruz. git Ayarlar > Mahremiyet > Yeni Sohbetler için Varsayılan Zamanlayıcıöğesini seçin ve mesajlarınızın varsayılan olarak kaybolmasını istediğiniz süreyi seçin. 30 saniyeden dört haftaya kadar önceden ayarlanmış seçenekleri seçebilir veya istediğiniz özel zamanı ayarlayabilirsiniz. Bu ayarı etkinleştirmenin yalnızca yeni sohbetler için geçerli olduğunu ve bu ayarı açmadan önce yaptığınız sohbetlerin ayarlarını geçersiz kılmayacağını unutmayın.Source link