Siber suçlular, uzak işlere başvurmak için derin sahtekarlıkları tercih ediyor


Deepfake’ler ve çalınan Kişisel Tanımlanabilir Bilgiler (PII), aldatmacalar, kimlik avı ve kimlik hırsızlığından daha fazlası için kullanılabilir. Şimdi, bu araçlar, bir tehdit aktörünün hayallerindeki işi bulmak için giderek daha fazla kullanılıyor.

FBI İnternet Suçları Şikayet Merkezi (IC3), siber suçluların uzaktan çalışma pozisyonlarına başvurmak için derin sahtekarlıkları ve çalıntı PII’leri tercih etmeleri hakkında bir uyarı yayınladı.

Araştırılan roller, bilgi teknolojisi ve bilgisayar programlama, veritabanı ve yazılımla ilgili iş işlevlerini içerir. Bazı durumlarda, müşteri kimlik bilgileri, finansal veriler, kurumsal BT veritabanları ve/veya özel bilgiler gibi hassas kurumsal bilgilere erişimi de içeriyorlardı.

Mükemmel bir iş çıkarmak için derin sahtekarlıklar genellikle tehdit aktörleri için tercih edilen seçenektir. Deepfake’ler Gerçek bir kişinin hiç söylemediği veya yapmadığı bir şeyi söyleyen veya yapan gerçek bir kişiyi taklit eden AI tarafından oluşturulan videolar, sesler veya görüntülerdir. Bu teknoloji eğlence için ve hatta yapay zeka ile kimliklerini maskeleyerek insanların mahremiyetini korumak için harika olsa da, BT uzmanları potansiyel tehlikeleri konusunda giderek daha fazla endişeleniyorlar. İtibaren seçim propagandası ile sahte video kanıtı ve hatta liderler birliklerine geri çekilmelerini emretmekDeepfake’lerle ilgili çeşitli endişeler var.

İşe alım yöneticileri, sanal görüşmeler sırasında eylemleri ve dudak hareketleri sesle uyumlu olmayan başvuru sahiplerinde bir artış olduğunu bildirdi. Buna öksürme ve hapşırma gibi şeyler de dahildi. Kendi içinde, siyasi şahsiyetler ve ünlüler yerine normal kullanıcıları hedeflemek için deepfake kullanımına doğru bir kayma olduğunu gösteriyor.

Giorgio Patrini, “Saldırıların ortalama internet kullanıcıları ve özel kişiler için bir tehdit olmaya doğru ilerlediğini gösteren vakaları fark etmeye başlıyoruz.” söz konusu.

Tehdit aktörleri, bu pozisyonlara başvurabilmek için ilk etapta çalınan PII ve diğer insanların kimliklerini istismar etti. Teknoloji gelişmeye devam ederken, kamuya açık verilerimizin gelecekte nasıl kullanılacağına dair endişeler devam ediyor.

Dr. Rachel O’Connell, “Yanlış kullanılan veriler, özellikle bu faaliyetlerin merkezinde yanlış kullanılan ve sızdırılan verilerle kimlik sahtekarlığı kurbanı olma olasılığı 51 kat daha fazla olan çocuklar olmak üzere, insanların yaşamları üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olabilir.” söylenmiş Siber haberler.

*{padding:0;kenar boşluğu:0;taşma:gizli}html,gövde{yükseklik:100%}img{konum:mutlak;genişlik:%100;üst:0;alt:0;kenar boşluğu:oto}açıklık{yükseklik: 48px;width:68px;position:absolute;left:50%;top:50%;margin:-24px 0 0 -34px}#bg{fill:#212121;opacity:.8}body:hover #bg{dolgu: #ed1d24;opaklık:1}

“>


Cybernews’den daha fazlası:

QR kod dolandırıcılığının kurbanı olmaya dikkat edin

Büyük kripto borsaları, Cloudflare kesintisi nedeniyle milyonlar kaybediyor

Dönem izleyici veri ticareti, insan hakları korkularını artırıyor

Hacker’lar İsrail otel rezervasyon sitelerine saldırdı

Ukrayna’da bombaları kaldıracak robot köpek

Abone olmak bizim için haber bülteniSource link