Siber Scrooges ve Sundurma Korsanlarından Kaçının


Cyber ​​Security Magazine Yayınevi tarafından yazılmıştır. Derin sahte videolar ve sesler – siber suçlulardan gelen telefon aramaları, evinizin yakınına bilgisayar virüsleriyle dolu USB çubukları, ücretsiz teklifler, ‘arabadan geçen’ bilgisayar virüsleriyle e-posta saldırıları, akıllı her şey (zayıf ve hacklenebilir nesnelerin interneti cihazları) dahil , telefonlarımız ve tabletlerimizdeki ve dizüstü bilgisayarlarımız ve masaüstü bilgisayarlarımızdaki kötü amaçlı uygulamalar, arabayla dolaşan kötü amaçlı yazılımlar, dağıtılmış hizmet reddi saldırıları ve dünyamızda çok daha fazlası – ekibim, aileniz ve işiniz her gün bu çöplerle bombalanıyor. Tek bir amaç var – veri çalmak. Kimlik istiyorlar ve SİZİN paranızı istiyorlar. Bu kadar basit. Bu siber belalı kötü adamları sağduyu kullanarak durdurmazsak, bizi ve güvendiğimiz diğerlerini aldatacak ve ailelerimizi, arkadaşlarımızı ve işletmemizi mağdur edecekler.

Siber Scrooges ve Sundurma Korsanlarından Kaçının

Evden çalışmaya (WFH) devam ederken, eskiden telekomünikasyon derdik, şu anda mağdur olanları düşünmeden edemiyorum, siz bunu okurken – bu siz, akrabanız, çocuklarınız ve hatta onların olabilir. büyükanne ve büyükbaba. sayesinde IdentityTheft.gov ve bizim iyi arkadaşlarımız FTC.gov, kimlik hırsızlığını bildirmenize ve kurtarmanıza kim yardımcı olabilir. Ancak Siber Aldatma uzmanlarının bize öğrettiği gibi, neden bekleyelim? Sorunun önüne geçelim ve veranda korsanlarını ve siber korsanları yenelim, olur mu?

SİBER KARŞILAŞMALAR

Siber güvenlik uzmanı Gary Miliefsky, tatil sezonunda çevrimiçi alışveriş arttıkça iyi siber güvenlik için en iyi ipuçlarını ve uygulamaları tartışmak üzere WMUR’a katılıyor.

SUNDURMA KORSANLARI

sundurma korsanları

Hediye verme mevsimi boyunca, kapı eşiğinden paketleri kapan karaya kilitlenmiş Karasakal’lar da çevrimiçi izleme sistemlerine girebilirler. Online alışveriş tüketiciler için hayatı kolaylaştırdı ve özellikle tatillerde çok kullanışlı. Ama aynı zamanda “sundurma korsanları” için, kapı eşiğinde bırakılan bu paketleri avlayan hırsızlar için daha fazla fırsat yarattı. Birçok sundurma korsanı düşük teknolojilidir, teslimatların gerçekleştiğini bildikleri mahalleleri gezer ve gözetimsiz paketleri alır. Ancak aynı zamanda siber suçlu olan sundurma korsanları, kendi teknolojinizi size karşı kullanabilir. Daha sofistike bir sundurma korsanı size kötü amaçlı yazılım içeren bir SMS mesajı veya e-posta gönderebilir. Bu, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza erişmelerini sağlar ve bir RAT (Uzaktan Erişim Truva Atı) kurabilirler. Ardından siparişlerinizi ve teslimatlarınızı dinleyebilirler. Ayrıca, telefonunuzdaki coğrafi konum özelliği aracılığıyla sizi bulabilirler. Bu onlara, evden uzakta olduğunuzda, iyi hazırlanmış planlarındaki son halkayı söylerdi. İşte sundurma korsanlarını alt etmek ve bu paketleri güvende tutmak için ipuçları:

  • Tüm paketlerinizi işe göndermek için izin alın. Bu şekilde, kapınızın önünden geçen birinin onları kapabileceği saatlerce korumasız kalmazlar. Bu düzenleme işe yararsa, tüm arkadaşlarınıza ve ailenize de paketleri iş adresinize göndermelerini söyleyin.
  • Bir arkadaşınızdan veya komşunuzdan paketlerinizi sizin için almasını isteyin. İş günlerinde evde olmayabilirsiniz, ancak bir sürü insan var. Emekli olan veya evde çalışan güvenilir arkadaşlarınız, paketleri güvenli bir şekilde saklamanız için onlara teslim etmenize izin vermekten memnuniyet duyabilir.
  • Bir komşu paketlerinizi alamıyorsa ve siz onları işyerinde alamıyorsanız, başka bir seçenek mevcuttur. Eve gelene kadar bir paketin depoda tutulmasını sağlayan bir hizmeti deneyin. Daha sonra size daha uygun olan akşam saatlerinde teslimat ayarlayabilirsiniz. Yapmanız gereken daha fazla araştırma şu adreste mevcuttur: Girişim Radarı.
  • Sundurma korsanlarının veya diğer bilgisayar korsanlarının konumunuzu takip edememesi için akıllı telefonunuzdaki coğrafi konumu devre dışı bırakın. Onlar için kolaylaştırmaya gerek yok.
  • Verandanıza yönelik bir canlı kayıt video kamerası kurun. Bu, bir hırsızlığı olduğu anda tespit etmenize ve kolluk kuvvetlerini uyarmanıza veya en azından daha sonra size veranda korsanlarını tanımlamaya yardımcı olabilecek bir video sağlamanıza izin verebilir.

IdentityTheft.gov federal hükümetin kimlik hırsızlığı kurbanları için tek durak kaynağıdır. Site, kurtarma işlemi boyunca size rehberlik edecek basitleştirilmiş kontrol listeleri ve örnek mektuplar sağlar. Ziyaret etmek ftc.gov/idtheft önleme ipuçları ve topluluğunuzda paylaşabileceğiniz ücretsiz kaynaklar için. Yayıncımız Gary S. Miliefsky Hakkında Kendisi aynı zamanda Kripto Para Birimleri ve ilgili dolandırıcılığın yanı sıra ICO’lar, Bitcoinler, Blockchain teknolojisi ve Fidye Yazılımları ile ilgili birçok konuda uzmandır. 2022’nin başlarında yaklaşık 5.0 yıldızla derecelendirilen bir sürüm için güncellenen en çok satan kitabının adı Cryptoconomy – Bitcoins, Blockchains ve Badguys, burada mevcut: https://www.amazon.com/Cryptoconomy-Bitcoins-Blockchains-Bad-Guys-ebook/dp/B07KPNS9NH/ İşte Gary’nin IMDB Profili. Gary, National TV, Radio ve Print’te aktif olarak yer almaktadır. Not: İşte Kimlik Hırsızlığı nokta gov Gizlilik Politikası OMB KONTROL#: 3084-0169 Evrak İşlerini Azaltma Yasası uyarınca, federal kurumların geçerli bir OMB kontrol numarası olmadan halktan bilgi toplamasına izin verilmez. Herkes gizlilik politikalarını anlamalıdır.

CDMG tarafından Adil Kullanım kapsamında sağlanan Metin, Bağlantılar, Görüntüler ve Videolar dahil tüm içerik. Kaynaklar: Siber Güvenlik Dergisi, Cyber ​​Defense Magazine, IdentityTheft.gov, Venture Radar ve WMUR.com ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserinden izin almadan sınırlı olarak yararlanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Cyber ​​Defence Media Group (CDMG), B2B ve B2G için Cyber ​​Defence Magazine ve G2C ve B2C için Cyber ​​Security Magazine web sitelerimizde ücretsiz olarak siber güvenlik ve siber savunma haberlerini sunan bir haber raporlama şirketidir. Siber haberlerin tüm görüntüleri ve raporlaması, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link