Siber Güvenlikteki Başlıca Zorluklar ve Seceon’un Bunların Üstesinden Gelmesine Nasıl Yardımcı Olduğu.


Chandra S Pandey, Kurucu ve CEO, Seceon Inc.

Siber Güvenlik Sektöründeki Zorluklar, Teknolojide her gün gelen değişiklikler kadar dinamiktir. Dünya teknoloji ile hızla büyürken, kuruluşlar BT altyapılarını geliştirmeye odaklanmalıdır. İşletmeler, değerli varlıklarını güvence altına almalı ve bu büyüyen Çağda bilinen veya bilinmeyen tüm zorlukların üstesinden gelebilecek Kapsamlı Siber Güvenlik Çözümlerinin 360 derecelik bir görünümüne sahip olmalıdır.

Sektörün Siber Güvenlik açısından karşı karşıya olduğu çeşitli zorluklar var, farkında olmamaktan yönetimi bütçe dahilinde doğru çözüme gitmeye ikna etmeye kadar.

İşte Başlıca Zorluklardan bazıları:

 • farkında olmama -İşletmeler, Fidye Yazılımı gibi bir saldırının onlardan neler alabileceğinin tamamen farkında olmadan, kendi sektör sektörlerinin özel taleplerine göre büyüyor.
 • Doğru Seçim Çözümünü Belirleme – Piyasa, tüm gerçek zorlukları tek bir platformda çözmeye odaklanmayan, her biri belirli bir soruna yönelik çözümler içeren çok fazla çözümle dolu.
 • Temel Hijyen – Bu tür antivirüs, Güvenlik Duvarı EDR ve diğerlerini kullanan temel Hijyen BT ortamı, tam güvenlik kanıtı sağlamaya yardımcı olamaz.
 • Şirket içi modelden Uzaktan Çalışma Modeline (Hibrit) geçiş – Senaryoya göre son birkaç yılda tüm dünya çalışma şeklini değiştirdi, ortama çok sayıda cihaz eklendi ve bunları sistem dışında farklı konumlarda güvenceye almak, parametrelerin ölümü nedeniyle büyük zorluklar haline geldi.
 • Tanımlanamayan Güvenlik Yamaları– Sistemdeki Eksik Bilinmeyen yamalar, güvenlik açıklarına açılan kapılar haline gelir.
 • Kaynak eksikliği – Farklı satıcılardan gelen çok fazla SILO çözümü kullanmak, kaynakları eğitmek için çok zaman alır, çeşitli karmaşıklıklardan geçer ve istenen Güvenlik Duruşu İyileştirmesini sağlamaz.
 • Bütçe – Bütçesi dahilinde Her Büyüklükteki İşletmeye Uygun Çözüm Bulunamaması

Seceon Zorlukları Aşmak İçin Ne Yapar?

Seceon, her büyüklükteki Kuruluş için Dijital Çağ için Kapsamlı Siber Güvenlik Sağlama Bütünsel yaklaşımını izler. SILO çözümünün geleneksel yaklaşımının ötesine geçer. Kapsamlı Görünürlük, proaktif tehdit algılama ve tüm uyumluluk ihtiyaçlarını kapsayan Gerçek zamanlı olarak tehditleri ve plajları otomatik olarak durdurma özelliklerine sahip sektördeki ilk tam otomatik platformu.

Kapsamlı Siber Güvenlik sağlamanın yanı sıra, Güvenlik Duruşunu sürekli olarak geliştirmeye odaklanır.

Platform, Kuruluşlara ve MSSP’lere operasyonel güvenlik verilerini analiz etme, tehditleri ve güvenlik açıklarını yönetme ve bir kuruluş için sıfır güven güvenliği sağlayarak gerçek zamanlı olarak güvenlik olayları tehditlerine yanıt verme yetkisi verir.

Platform, kural oluşturmaya gerek kalmadan dinamik tehdit modelleri, davranışsal analitik, gelişmiş makine öğrenimi (ML), yapay zeka (AI) ve tescilli özellik mühendisliği ve dinamik tehdit algılama algoritmaları kullanır. Milyonlarca girdiyi (günlükler, akışlar, kimlikler) işleme kapasitesine sahip olduğu ve bunları gerçek zamanlı olarak öncelikli tehdit uyarıları oluşturarak birbiriyle ilişkilendirdiği ve kuruluşların siber tehditleri en erken aşamada hızlı bir şekilde tespit etmesine ve onları durdurmasına olanak tanıdığı için benzersizdir. olduğu gibi, büyük kurumsal zararın verilmesini önler. Ayrıca platform ortamdan bağımsızdır ve şirket içi, çoklu bulut veya hibrit dağıtımı destekler ve abonelik tabanlı lisansa sahiptir.

Seceon’un sahip olduğu 3 temel platform vardır:

 • Seceon aiSIEM Ortadan Büyüke Kurumsal İşletmeler için herhangi bir geleneksel veya Yeni Nesil SIEM’in ötesine geçer (sınırlı yeteneklere sahiptir ve manuel ortak ilişkiye odaklanır)

Okuyun: SIEM – Yeni Nesil SIEM VS. Seceon aiSIEM

 • Seceon aiMSSP MSSP’nin, nominal ve öngörülebilir doğrusal maliyetlerle, Gerçek zamanlı olarak 24*7 güvenlik izleme tehdit istihbaratı, algılama ve iyileştirme içeren Güvenlik Hizmetleri sunmasını sağlar.

İşte birçok MSSP Başarı Öyküsünden biri.

Okuyun: MSSP Başarı Öyküsü

 • Seceon aiXDR Seceon’un her büyüklükteki kuruluş için Kapsamlı Siber Güvenlik Sağlama vizyonunu tamamlıyor. Tek bir cam bölmede uç noktalardan, sunuculardan, ağ cihazlarından, uygulamalardan, IoT’den ve güvenlik sistemlerinden derinlemesine bilgi toplar.
 • Seceon Çözümü, Temel İmza Tabanlı Kavramların yanı sıra Dinamik Tehdit Modelleri, Makine Öğrenimi ve Yapay Zeka ile Gerçek Zamanlı, Davranış Tabanlı Korelasyona son derece odaklanmıştır.
 • SIEM, SOAR, UEBA, ML, AI, DTM, IPS, IDS, NBAD, NTA, EDR, VA’nın tüm yeteneklerini tek bir platformda barındıran bir Çözümdür.

Çok Fazla XDR ile Karışıklık

Eksiksiz XDR sağladığını iddia eden tüm Satıcılar bunu gerçekten yapmaz, Piyasadaki XDR çözümlerinin çoğu, SIEM, IPS, IDS vb. gibi herhangi bir güvenlik özelliğinin ve Kapsamlı Siber Güvenlik sağlama amacını çözmeyen EDR’nin birleşimidir. Çözüm ve bu Boşluklar nedeniyle bir ya da diğer gün farklı çözümler tarafından yakalanmayan farklı saldırı biçimleri hakkında buradayız.

Diğer XDR ile Seceon aiXDR arasındaki farkı anlamak için burada

Okuyun: Tüm XDR Eşit Değildir

Uygulamalarımız – Gerçekler ve Rakamlar.

Seceon, bugüne kadar 6000’den fazla Global kurulum gerçekleştirdi. Dünyanın her yerinde 150’den fazla MSSP’miz ve 250’den fazla Ortağımız var.

Platformun altyapılarına kattığı derin değeri anlamak için İşte Çok Gerçek Müşteri Vaka çalışmasından birkaçı.

Daha fazla.

İş Vakalarını Tartışmak için Bağlanın

yazar hakkında

Chandra S Pandey YazarChandra S Pandey, Kurucu ve CEO, Seceon Inc. Ağ oluşturma ve siber güvenlik endüstrisinde 20 yılı aşkın deneyim, yeni başlayanlar ve büyük işletmelerde endüstriyi değiştiren çok sayıda platform yaratıyor.

Olarak Seceon’un CEO, günümüzün yüksek düzeyde bağlantılı kuruluşlarında kurumsal varlıkları savunmanın sorunlarını, sonuçlarını, sonuçlarını ve çözümlerini tanımlamak ve ele almak için müşterilerle yakın bir şekilde çalışır. Chandra, uygulama sanallaştırma, yüksek düzeyde ölçeklenebilir veri merkezi mimarisi, ölçeklenebilir çok noktaya yayın dağıtımı ve yüksek performanslı bilgisayarlar için güç optimizasyonu alanlarında birden fazla patente sahiptir.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link