SentinelOne, Eşsiz Varlık İstihbaratı için Armis ile Ortaklık Yapıyor


SentinelOne, önde gelen birleşik varlık istihbarat platformu olan Armis ile yeni bir entegrasyon duyurdu. İşbirliği, kuruluşların modern tehditlerden korunmasına yardımcı olur ve uç noktalar, bulut, mobil, IoT, OT cihazları ve daha fazlası arasında birleşik ve benzersiz görünürlük sağlar.

Görünürlük, güvenlik ve operasyon ekipleri için çok önemlidir, ancak ağlar daha karmaşık hale geldikçe, görünürlüğü korumak ve saldırı yüzeyini azaltmak giderek daha zor hale geliyor. IoT ve OT ortamları, özellikle sağlık, üretim ve kritik altyapı sektörlerinde varlık görünürlüğünü ve kontrolünü sınırlayan benzersiz karmaşıklıklar sunar. Bu çeşitli ortamlar, günümüzün gelişen tehdit ortamı bağlamında yeni fidye yazılımı ve kötü amaçlı yazılım riskleri ortaya çıkarmaktadır.

“Yönetilmeyen cihazlar, tehdit aktörleri için son derece çekici bir saldırı yüzeyi sunuyor. Armis, Stratejik İttifaklar Başkan Yardımcısı Ed Barry, “Armis, hem yönetilen hem de yönetilmeyen cihazlarda benzersiz varlık zekası ve görünürlük sağlayarak müşterilerin kuruluşlarını kötü niyetli davetsiz misafirlerden korumak için saldırı yüzeylerini hızla azaltmalarına olanak tanır” dedi. “SentinelOne’ın önleme ve iyileştirmeye yönelik özerk yaklaşımı, Armis’in kapsamlı görünürlüğü ile birleştiğinde saldırı değerlendirmesini ve azaltmayı yeni seviyelere taşıyor.”

SentinelOne ve Armis, türünün en iyisi üç çözümü birlikte sunuyor:

  • Armis için SentinelOne Singularity XDR uygulaması – yönetilen ve yönetilmeyen uç noktalara, IoT ve OT cihazlarına yönelik tehditlerin önceliklendirilmesini ve araştırılmasını hızlandırmak için ek bağlam ve zenginleştirme sağlar.
  • SentinelOne Singularity XDR için Armis entegrasyonu – kullanıcı uç noktaları, IoT ve OT cihazları için geniş kapsama alanına sahip cihazların birleşik görünürlüğünü sunar. Ayrıca, güvenlik açığı önceliklendirmesini ve iyileştirmeyi iyileştirmek için cihaz sağlığı, varlık meta verileri ve uygulama envanterini risk modellerine entegre eder.
  • Armis için SentinelOne Singularity Ranger uygulaması – Armis’in gerçek zamanlı cihaz meta verileriyle ağ görünürlüğü ve kontrolü sağlar. Kuruluşların, şüpheli cihazları otomatik olarak yalıtması veya kullanıcı uç noktalarının IoT ve OT cihazlarıyla iletişimini engellemesi sağlanır.

SentinelOne Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Yonni Shelmerdine, “Her yeni teknoloji parçasıyla, BT düzenlemesinin zorluğu, özellikle güvenlik açısından büyüyor” dedi. “Bırakın bu cihazların ne yaptığını, ağdaki tüm cihazları takip etmek bile yeterince zor. SentinelOne ve Armis bu sorunu çözmek için bir araya gelerek kapsamlı varlık görünürlüğü ve risk azaltımına yönelik birleşik çözümler sunuyor.”Source link