NextGen Bulut Güvenlik Duvarınızdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?


NextGen Bulut Güvenlik Duvarınızdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?  – Maksimum Güvenlik Duvarı Korumasının Sağlanması

Güvenlik duvarları 90’ların başından beri var. Karmaşık bir paket filtreleme sisteminden evrimleşmişlerdir. yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW) geleneksel güvenlik duvarlarına benzer, ancak Derin paket denetimi (DPI) ve İzinsiz Giriş önleme sistemi (IPS) ve bulut güvenlik duvarlarına veya Hizmet olarak Güvenlik Duvarı (FWaaS) gibi özellikleri içerir.

Bulut güvenlik duvarlarına ve yeni siber güvenlik önlemlerine duyulan ihtiyaç, pandemi sırasında arttı ve uzaktan erişimin güvenlik için daha büyük bir endişe kaynağı haline geldi. BT uzmanları hibrit çalışmaya geçiş nedeniyle.

Aynı dönemde, bulut tabanlı saldırılar %630 oranında fırladı – tüm sektörlerdeki şirketleri, uzaktan çalışanlara ve üçüncü taraflara erişimin nasıl sağlanacağını yeniden düşünmeye zorladı.

Bulut güvenlik duvarları potansiyel tehditler için tüm gelen ve giden trafiği filtreleyerek kullanıcı hesaplarına ve şirket varlıklarına yönelik saldırıları önlemek için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, bulut güvenlik duvarlarından en iyi şekilde yararlanmak için birçok insanın anlamadığı birçok yönü vardır. Ancak bir bulut güvenlik duvarının tüm özelliklerinden gerçekten yararlanabilmeniz için önce nasıl çalıştığını ve güvenlik duvarından nasıl farklı olduğunu anlamanız gerekir. Hizmet Olarak Güvenlik Duvarı.

Bulut Güvenlik Duvarı Nasıl Çalışır?

Güvenlik duvarları, kötü niyetli çevrimiçi tehditlere karşı etkili koruma sağlar ve çoğu şirket tarafından ağ güvenliğinde temel unsur olarak görülür. Bir bulut güvenlik duvarı, doğrudan bir kuruluşun kritik altyapısına uygulanabilir. Bulut güvenlik duvarı, gelen ve giden trafiği denetlemek ve ağı istenmeyen trafikten ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için erişime ihtiyaç duyar.

FWaaS nedir ve NGFW’den Nasıl Farklıdır?

Hizmet Olarak Güvenlik Duvarı (FWaaS), aşağıdakilerden farklıdır: Yeni nesil güvenlik duvarları bulut tabanlı olduğundan ve fiziksel güvenlik duvarı cihazlarının sınırlamaları olmadan ölçeklenebildiğinden. FWaaS anında devreye alınabilir ve SSL trafiğini denetlemek için daha donanımlıdır. Güvenli Yuva Katmanı (SSL) protokolü, kimlikleri doğrulamak ve DDoS saldırılarını önlemek için sertifikalar kullanarak trafiği ve verileri şifreler.

Bulut Güvenlik Duvarınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak İçin 6 İpucu

Bulut güvenlik duvarınızı optimize etmek ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için uygulayabileceğiniz bazı yararlı ipuçları.

1. Güçlü bir erişim denetimi politikası uygulayın

Kullanıcının kuruluştaki rolüne göre erişimi sınırlayan, rol tabanlı bir erişim ilkesi benimseyin. Yöneticiler de yararlanabilir Sıfır Güven güvenlik ilkeleri ve izinleri uygulamalar veya diğer bulut kaynakları “bilmesi gerekenler” temelinde. Tüm çalışanların tüm şirket güvenliği en iyi uygulamaları konusunda güncel olduğundan emin olun

2. Bulut güvenlik duvarınızı test edin

Bulut güvenlik duvarınızın performans özelliklerini büyük miktarda trafiğe karşı test edin. Bu, güvenlik duvarınızın, ağı yavaşlatmadan veya performansı düşürmeden büyük miktarda öngörülemeyen trafiği işleyecek donanıma sahip olup olmadığını gösterecektir.

3. Güvenlik duvarı kurallarınızı sık sık gözden geçirin

Bir rutin gerçekleştirin güvenlik duvarı şirket güvenlik duvarı güvenlik politikanızı denetleyin ve inceleyin. Sektör düzenlemeleri değişir ve uyumluluğu sürdürmek için tüm düzenleyici standartların üstünde olmanız gerekir. Herhangi bir yeni ilke kuralı olup olmadığını veya herhangi bir gereksiz kuralın uygun şekilde tanımlanıp tanımlanmadığını belirleyin. Herhangi bir prosedürde yapılan her değişiklik, BT yöneticiniz veya güvenlik duvarı yöneticiniz tarafından belgelenmelidir.

4. Şifrelenmiş verileri inceleyin

Tüm gelen ve giden şifreli trafik incelemeye açık olmalıdır. Bazı bulut güvenlik duvarları kötü amaçlı yazılımlar için şifrelenmiş trafiği incelemelerine olanak tanıyan gelişmiş özelliklere sahiptir. SSL ile şifrelenmiş trafiğin şirket ağına ulaşmasını engellemek için SSL iletme proxy’si de kullanabilirsiniz. Bir SSL iletme proxy’si, hem istemciyi hem de sunucuyu korumak için tüm trafiğin şifresini çözer.

5. VPN erişimini kısıtlayın

VPN kullanıcılar, dahili bulut ağının dışından çalıştıkları için şirketinizin güvenliği için büyük bir tehdit oluşturabilir. VPN kullanıcıları için erişim konusunda kısıtlayıcı olun ve erişimi yalnızca ihtiyaç duyduklarıyla sınırlamak için güvenlik duvarı denetimlerini açıkça tanımlayın. Kurumsal LAN/VLAN ağlarını izole etmek ve ağ dışındaki trafiği reddetmek isteyebilirsiniz.

6. Ziyaretçiler için güvenli kablosuz erişim sağlayın

Herhangi bir gizli dinlemeyi önlemek için birden çok güvenli kablosuz erişim noktası oluşturun veya ortadaki adam saldırıları. Ağa gelen ziyaretçilerin kendi segmentlere ayrılmış ağ erişimleri olmalıdır ve dahili ağa açık erişim verilmemelidir. Ağa erişmeden önce her kullanıcının ve misafirin kimliğinin tam olarak doğrulandığından emin olun.

Çözüm

Güvenlik duvarları sunucunuzu siber tehditlerden korur ve ağ güvenliği. Özellikle uzak bir çalışan veya yüklenici, genel Wi-Fi üzerinden ağınıza bağlandığında, verilerin güvende kalmasını sağlamak için bulut güvenlik duvarınızı doğru şekilde kullanmanın birçok yolu vardır.

İster genel ister özel bir ağla çalışıyor olun, bir bulut güvenlik duvarının varlığı size çevrimiçi ve çevrimdışı olarak güvende hissetmeniz için ekstra bir güvenlik katmanı sağlar.

NGFW veya NGFW kullanıyor olsanız da yeni güvenlik ilkeleri uygulamadan veya güvenlik duvarı ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce ekibinizi bilgilendirmek için zaman ayırın. Hizmet Olarak Güvenlik Duvarı hibrit bir çalışma ortamında.

Sponsorluğunda çevre 81Source link