Microsoft 365 kesintisi, Kuzey Amerika’daki yönetici merkezini çökertiyor


Microsoft 365

Microsoft, Microsoft 365 yönetim merkezine erişmeye çalışırken boş sayfalar ve 404 hataları gördüğünü bildiren Kuzey Amerika’daki yöneticileri etkileyen devam eden bir olayı araştırıyor.

Şirketin Microsoft 365 Hizmet sağlık durumu sayfasında açıkladığı gibi, bu kesinti Kuzey Amerika’daki herhangi bir yöneticiyi etkileyebilir.

Microsoft, “Etkilenen yöneticilerin çoğu, yönetici merkezine erişmeye çalışırken boş bir sayfanın oluşturulduğunu ve algılanabilir bir hata mesajı sunulmadığını bildiriyor” dedi.

“Sınırlı sayıda yönetici, bir 404 hatasının veya ‘Yığın (sayı) yüklenemedi’nin aralıklı olarak gösterildiğini bildiriyor.”

Redmond, bu olayı tetikleyen sorunu keşfetmeye ve Kuzey Amerika yöneticileri üzerindeki etkisini ele almak için olası bir düzeltme bulmaya çalışıyor.

Şirket, “Etkinin kaynağını belirlemek ve etkiyi gidermek için potansiyel bir düzeltmenin mevcut olup olmadığını belirlemek için ağ verilerini inceliyoruz” diye ekledi.

Bugünkü olay, geçen hafta Teams tümleştirmeleriyle birden çok Microsoft 365 hizmetini etkileyen büyük bir kesintiyi takip ediyor.

Şirketin bir ön olay sonrası raporunda açıkladığı gibi, geçen haftaki kesinti, dünya çapında kademeli arızaları ve kullanılabilirlik etkisini tetikleyen hatalı bir Kurumsal Yapılandırma Hizmeti (ECS) dağıtımı tarafından tetiklendi.

Exchange Online ve Outlook, müşterilerin hesaplarında oturum açmasını ve e-postalara erişmesini ve e-posta almasını engelleyen ikinci bir kesintiye uğradı.

Haziran ayında, başka bir Microsoft 365 kesintisi, birden çok bölgede Microsoft Teams ve Exchange Online’a erişmeye çalışan müşterileri etkiledi.


2 Temmuz 13:28 Güncellemesi EDT: Microsoft, etkinin diğer bölgelerdeki yöneticilere kadar uzandığını söylüyor.

Redmond, “Araştırmamız, Microsoft 365 yönetim merkezine erişim taleplerinden sorumlu altyapının bazı bölümlerinin beklenen eşiklerin altında performans gösterdiğini ve bunun aralıklı erişim sorunlarına yol açtığını belirledi” diye ekledi.

“Etkiyi gidermek için etkilenen altyapıdaki performansı optimize etmek için çalışıyoruz.”

Source link