Microsoft, kurumsal testler için Windows 10 22H2 önizlemesini yayınladı


Windows 10

Microsoft, Windows 10’un 22H2 sürümünün ilk önizleme yapısını, bu yılın ilerleyen aylarındaki genel sürümden önce kurumsal testler için Windows Insiders’a yayınladı.

Microsoft’tan Brandon LeBlanc ve Aria Carley, “Windows 10 Build 19045.1865 (KB5015878), İş katılımcıları için Windows Insider Programı için Sürüm Önizleme Kanalında, kuruluşlarındaki cihazlarda doğrulama yapmak üzere artık kullanılabilir” dedi.

“Yayın Önizleme Kanalı için Windows Insider Program Ayarları sayfası aracılığıyla veya Windows Update for Business ilkesi aracılığıyla, Microsoft Intune veya Grup İlkesi aracılığıyla yapılandırılan ticari cihazlara, isteğe bağlı bir güncelleştirme olarak Windows 10, sürüm 22H2 otomatik olarak sunulacaktır.”

Ticari cihazlar Windows 10 Home sürümünü çalıştırmaz ve BT yöneticileri tarafından yönetilir (Microsoft Endpoint Manager veya diğer yönetim çözümleri aracılığıyla), toplu lisans anahtarına veya ticari kimliğe sahiptir veya bir etki alanına katılmıştır.

Windows 10 22H2, Microsoft’un Windows Server Update Service ve Azure Marketplace aracılığıyla da kullanılabilir.

Kuruluşlarında yeni Windows 10 sürümünü kullanıma sunacak olan BT yöneticileri, Windows 10 Pro, Enterprise ve Education sistemlerini etkileyen ticari amaçlı senaryolar için ücretsiz Microsoft Desteği talep edebilir.

Windows Insider arayanlar için de mevcuttur

Microsoft, bu derlemenin Windows Update aracılığıyla Yayın Önizleme Kanalı’ndaki herhangi bir Windows Insider arayıcısına da gönderileceğini ekledi.

Şirket, “Bu, şu anda Sürüm Önizleme Kanalında bulunan Insider’ların Ayarlar ve Windows Update’e gidip isterlerse Windows 10, 22H2 sürümünü indirip yüklemeyi seçebilecekleri anlamına geliyor” dedi.

“Bir Insider, bilgisayarını Windows 10, sürüm 22H2’ye güncelledikten sonra, Windows Update (tipik aylık güncelleme işlemi) aracılığıyla yeni hizmet güncellemelerini otomatik olarak almaya devam edecek.”

BleepingComputer’ın Haziran ayında bildirdiği gibi Microsoft, Sürüm kanalındaki Insider’lar için KB5014666 önizleme güncelleştirmesine bir etkinleştirme paketi ekleyerek Windows 10 22H2’nin yakında piyasaya sürüleceğini yanlışlıkla sızdırdı.

Redmond, Windows 10’un 14 Ekim 2025’e kadar destekleneceğini söylese de Microsoft, 22H2’nin bir sonraki Windows 10 sürümü olacağını ilk kez onayladı.

Windows 10’a bir şans vermek istiyorsanız, burada ayrıntılı olarak açıklanan adımları kullanarak Windows Insider Programına kaydolabilir ve Yayın Önizleme Kanalına katılabilirsiniz.Source link