2022’de Anonim E-posta Nasıl Gönderilir?


Anonimlik gerektiren birçok şey için e-posta kullanıyoruz. Aşk mektuplarından hesap onaylarına kadar – posta kutularımız gerçekten de baharatlı şeylere ev sahipliği yapıyor!

Sadece bir sorun var: e-postalar sağlar tanımlanabilir iki yönlü iletişim tasarım gereği. Gönderici adresinin yanı sıra, e-postada sizi tanımlayabilecek çok daha fazlası vardır. Örneğin, tam e-posta başlığına bakarsanız, yönlendirme bilgilerini bulabilirsiniz. Bu, sizi tanımlamak ve çeşitli sorunlara neden olmak için yeterli olabilir.

Yine de hepsi kaybolmaz! Bu makalede, Sana isimsiz bir e-posta göndermenin doğru yolunu göstereceğim.

anonim-e-posta-nasıl-gönderilir

Özel e-posta göndermek şu anlama gelir: gerçek IP’nizi gizleme adres ve güvenli bir e-posta hizmeti kullanma Sağlayıcı. Google veya Yahoo gibi en popüler e-posta platformları, basitlik ve depolama açısından mükemmeldir ancak gizlilik bölümünde eksiktir.

E-posta yoluyla özel bir görüşme başlatmayı düşünüyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var. Çoğu zaman tek bir çözüm olmadığını unutmayın. Birkaç yöntemi birleştirmeye çalışırsanız, en iyi gizlilik ve güvenlik kombinasyonunu elde edersiniz. Bu, yalnızca özel e-posta yazarken değil, aynı zamanda günlük taramada zayıf noktalar ararken de güvende kalmanıza yardımcı olur.

1. Şifreli ve anonim bir e-posta hizmeti kullanın

Şifreli e-posta, uçtan uca şifrelemenin onu çok daha güvenli hale getirmesi avantajıyla normal bir hizmet gibi çalışır. Bu tür şifreleme e-postalar, gelen kutusu ve kişi listesi. Trafiğinizi gözetleyen hiç kimse, servis sağlayıcı dahil (bazı durumlarda) e-postalarınızı okuyamaz. Farklı sağlayıcılar farklı özellikler sunar, ancak ProtonMail, Tutanota, StartMail ve Gerilla Postası Gmail veya Yahoo’dan daha özel olduğu garanti edilir.

En anonim e-posta hesapları:

  1. ProtonMail – en iyi güvenli e-posta sağlayıcısı
  2. Tutanota – en anonim e-posta sağlayıcısı
  3. StartMail – en iyi kullanımı kolay e-posta sağlayıcısı
  4. Gerilla Postası – spam’e karşı en iyi geçici e-posta

2. Bir “yazıcı” e-postası kullanın

Benzer şovlarda ön ödemeli telefonların ne kadar ucuz kullanıldığına benzer şekilde Tel ve Kötü kırma, brülör e-postaları geçici olarak kullanılır ve daha sonra imha edilir. Onlar ya belirli bir süre sonra sona ermek ya da olacak kayıt olmadan mesaj göndermenizi sağlar size kadar izlenebilecek bir hesap. Geçici “yalnızca gönder” hesabını şu adreste kullanabilirsiniz: Anonim FareMail.

Yakıcı e-postalar, gölgeli web sitelerine kaydolurken spam ile mücadele etmenize yardımcı olabilir. Tek dezavantajı, şifrenizi unuttuğunuzda, bir yazıcı e-postasında kayıtlı hesabınızı sıfırlamanın çok zor olabilmesidir. En iyi hareket tarzı, gelecekte kullanmanız gerekme ihtimalinin çok düşük olduğunu bildiğinizde, yazıcı e-postalarını kullanmak olacaktır.

3. IP’nizi gizleyin

Anonim bir e-posta göndermek için hangi yöntemi seçerseniz seçin, IP’niz yine de bir sorumluluk olabilir. İle IP adresinizi gizleyinbir kullanmalısın günlüksiz VPN veya Tor tarayıcısı. A VPN bağlantınızı şifreleyecek ve gerçek IP adresinizi gizleyerek bir aracı sunucu üzerinden yönlendirecektir. Tor, bağlantınızı birkaç ağ düğümünden geçirerek sizi izlenemez hale getirir. NordVPN’ler gibi bu teknolojileri birlikte kullanan bazı VPN’ler bile var. VPN üzerinden soğan.

4. Dosyalardan meta verileri kaldırın

Bir Word belgesi gönderiyorsanız, dosyalardaki meta veriler hediyeniz olabilir. Tam adınızı ve paylaşmak istemediğiniz diğer kişisel bilgilerinizi içerebilir. Takip edilmeden göndermek istediğiniz sadece belgeler ise, ekran görüntüsü almalı ve herhangi bir EXIF ​​verisini soyun ondan.

dosyalardan verileri nasıl kaldırabileceğinizi gösteren veri denetçisi

Windows’ta meta veri kaldırma için yerleşik bir araç da vardır. Belge Denetçisi. Bu, neleri dahil ettiğinizi analiz etmenize yardımcı olur ve size bir dosyadan paylaşılmasını istemediğiniz tüm bilgileri çıkarma olanağı verir.

5. Yeni bir e-posta hesabı oluşturun

E-postaları anonim olarak göndermenin en kolay yolu, yeni bir e-posta hesabı oluşturmaktır. Gmail veya Yahoo hizmetlerini kullanmanız gerekiyorsa, kullanarak bir e-posta oluşturabilirsiniz. yanlış bilgi. Sahte bir ad, ev adresi, doğum tarihi seçin ve telefon numarası vermeyin. Ancak, bu önlemlere rağmen bu hizmetlerin siber hareketlerinizi izlemeye devam edeceğini unutmayın. Ayrıca bu bilgileri kolluk kuvvetlerine de sağlamaları gerekmektedir.

En anonim e-posta sağlayıcıları

Anonim olarak e-posta göndermek istiyorsanız, her zaman bir güvenli e-posta sağlayıcısı. Yine de adınız, IP adresiniz veya konumunuzla birlikte bir günlük tutabilirler, bu nedenle anonimliğinize saygı duyacak ve verilerinizi toplamayacak birini seçmeniz gerekir.

1. ProtonMail – en iyi güvenli e-posta sağlayıcısı

ProtonMail başlığı güncellendi
Ücretsiz sürüm: Evet, 500 MB depolama
Platformlar: iOS, Android
Depolamak: 5–20 GB
Mevcut anlaşma: Protonmail’de %33’e varan indirim kazanın!

ProtonMail cihazınızdan ayrılmadan önce e-postalarınız için PGP şifrelemesi kullanır. Kayıt tutmama politikasını garanti eder, bu nedenle kolluk kuvvetleri sağlayıcının kapısını çalsa bile, onlara gösterecek hiçbir şeyleri olmazdı.

E-posta gönderildikten sonra meta verileri, başlıkları veya konu satırlarını şifrelemeyeceğini unutmayın. Günlük gönderebileceğiniz maksimum mesaj miktarını artıran ücretsiz ve ücretli bir plan (ayda 3,49$’dan başlayan fiyatlarla) vardır. Tek dezavantajı, hesabınızı onaylamak için muhtemelen bir telefon numarası vermenizi isteyecek olmalarıdır.

ProtonMail ayrıca kendi kendini imha eden mesajlar özelliği de sunar. Yapmanız gereken tek şey tercih ettiğiniz sona erme zamanını ayarlamak ve zamanı geldiğinde ProtonMail mesajları alıcının gelen kutusundan silecektir.

Bunun yanı sıra, bu e-posta hizmeti size ücretsiz bir VPN, iOS ve Android için uygulamalar ve şifreli bir takvim sunar.

2. Tutanota – en anonim e-posta sağlayıcısı

Tutanota
Ücretsiz sürüm: Evet, 1 GB
Platformlar: Windows, macOS, iOS, Android
Depolamak: 1-10 GB
Konum: Almanya

Tutanota size uçtan uca şifreleme sağlayabilir. Gerekirse, Tutanota olmayan kullanıcılara bile şifreli mesajlar gönderebileceksiniz. Şifreleme yalnızca gelen kutusunu değil, kişilerinizi de içerir. Bir hesap açarken herhangi bir tanımlayıcı bilgi vermeniz gerekmeyecektir. Ayrıca, IP adresinizi e-postalarınızdan çıkarır. Kodları açık kaynaktır, böylece herkes inceleyebilir.

Bu güvenli e-posta hizmeti, bir servet harcamak veya hiç harcamak istemeyenler için en iyi seçeneklerden biridir. Bunun nedeni, 1 GB depolama alanı içeren ücretsiz bir sürüm sunmasıdır. Ancak, bu plan yalnızca bir kullanıcıyı destekler ve başka sınırlamaları vardır – örneğin, e-postalarınızı yalnızca dört hafta boyunca saklar. Şifreli takvimler ve sınırsız e-posta geçmişi ayarlama gibi ek özellikler için ayda 1,20 EUR kadar az bir ödeme yapabilirsiniz.

3. StartMail – en iyi kullanımı kolay e-posta sağlayıcısı


Ücretsiz sürüm: Numara
Platformlar: Yalnızca web
Depolamak: 10 GB
Mevcut anlaşma: Startmail’i şimdi %50 İNDİRİMLİ edinin!

StartMail, şirketleri reklamların nasıl yerleştirileceğinden çok gizliliğe odaklanması durumunda Gmail’in olabileceği şeydir. Onların ana şirket Startpage’i bile yönetiyorgizlilik dostu birkaç arama motorundan biridir.

Bu örneğe göre StartMail, alabileceğiniz en özel e-posta kutularından biridir. BT brülör e-postalarını destekler, böylece posta kutunuza engeller ekleyebilirsiniz. Böyle bir e-posta bir spam e-posta listesinde görünse bile, onu hızlı bir şekilde atabilir ve başka bir tane oluşturabilirsiniz.

Gizlilik odaklı e-posta hizmetlerinin çoğu gibi, StartMail mesajları yerel olarak şifreler ve onları HTTPS aracılığıyla gönderir. PGP desteği de vardır, ancak kişinizin de eşleşen bir kurulum kullanması gerekecektir. Aksi halde çalışmayacaktır.

4. Gerilla Posta – spam’e karşı en iyi geçici e-posta

Gerilla Postası
Ücretsiz sürüm: Evet
Platformlar:

Guerilla Mail, 2006’dan beri popüler bir anonim e-posta sağlayıcısıdır. Anonim olarak e-posta göndermek ve almak için geçici bir e-posta adresi sağladığı için bu listedeki diğer güvenli e-posta sağlayıcılarından farklıdır. E-posta adresini kendiniz oluşturabilir veya aceleniz varsa Guerilla Mail’in sizin için yapmasına izin verebilirsiniz. Mesaj göndermek için bir hesabınızın olmasına bile gerek yok, bu da işleri daha da kolaylaştırıyor.

Bir siteye kaydolmak istediğinizde ancak gerçek e-posta adresinizi kullanmaktan rahatsız olduğunuzda Gerilla Mail’i kullanabilirsiniz. Başka bir deyişle, bu e-posta sağlayıcısını istenmeyen istenmeyen e-postalar için veya gönderene güvenmediğiniz zaman çöp kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Guerilla Mail ile ilgili en iyi şey, tamamen ücretsiz olmasıdır – sadece sitelerine gidin ve hizmeti kullanın. Guerilla şimdiye kadar 13 milyardan fazla e-posta işledi ve bu sayı sürekli artıyor.

E-posta güvenliği ve anonimliğin önemi

Standart bir e-posta sağlayıcısı kullanarak çoğu durumda iyi bir hizmet alırsınız, ancak gizliliğiniz risk altında olabilir. Bu hizmetler reklamlardan gelir elde eder ve bu reklamları sizin için uyarlamak için tarama alışkanlıklarınızı bilmeleri gerekir. Ayrıca, e-posta meta verileri, özel IP adresinizi, e-postaya bakmak isteyen herkese ifşa edecektir. X-Orijinli-IP veya Orijinal-IP çizgiler. Bu, bilgisayar korsanlarının (veya alıcının) şehrinizi, eyaletinizi, posta kodunuzu, internet servis sağlayıcınızı ve daha fazlasını bulmasını sağlar.


Anonim E-posta Nasıl Gönderilir (ProtonMail, Tutanota, Güvenli E-posta, Gerilla Posta) video ekran görüntüsü

SSS

Gmail’i bir web posta hizmeti olarak kullanırsanız, harici IP adresiniz ve ana bilgisayar adınız sızdırılmaz. Ancak, SMTP kullanarak Gmail e-postaları göndermek için Thunderbird veya Outlook istemcisi kullanıyorsanız, IP adresiniz ve ana bilgisayar adınız e-postanızla birlikte gönderilir. Polis soruşturması sırasında Gmail’in IP adresinizi ve konumunuzu açıklamak zorunda kalacağını unutmayın.

Onun “Kimden” adresleri gizlemek imkansız e-posta gönderirken. Ancak, yapabilirsiniz birini kandırmak için sahte bir adres kullanmak başka biri olduğunu düşünmek. Yine de gerçek bir alan adı kullanmanız gerekecek çünkü mevcut olmayan alan adları spam filtrelerine takılacak.

Tasarım gereği, Outlook her zaman gönderenle ilişkili bir e-posta hesabı kullanır. Bu demektir ki diğer “Kimden” belirtmek imkansız kullandığın e-posta hesabı. Eşleşmezlerse, Outlook bir hata döndürür ve e-posta göndermek imkansız olur.

Gmail anonim değil çünkü Google, verilerinizi toplama ve size reklam sunma eğilimindedir. Ancak, kayıt olurken sahte bir ad, konum, doğum tarihi ve her zaman bir VPN kullanarak Gmail hesabıyla bir dereceye kadar gizliliği korumak mümkündür.

Bir VPN kullanabilirsiniz veya TOR bir e-posta gönderirken kaynak IP adresinizi gizlemek için Proxy sunucu‘nin gerçek ev IP adresiniz yerine IP’si. Bu, e-posta gönderirken IP’nizi herkese açıklamaz.

Bir yazıcı e-posta hesabı bir önemli kişiler olmadan ayrı e-posta hesabı Kullanıcının birkaç kullanımdan sonra hızlı bir şekilde elden çıkarabileceği. Gerçek kullanıcı adlarına veya diğer hesaplarına bağlı olmama avantajına sahiptir.

Microsoft’un güvenlik ayarları bir muammadır. Bu sırada, Google’ın gizlilik politikası çok daha şeffaf. Ayrıca Google, çok güvenli bir kimlik doğrulama yöntemi olan donanım 2FA aracılığıyla oturum açma olanağı sunar. Ayrıca, şüpheli e-postaların üstüne kırmızı veya sarı bir simge eklemek yerine istenmeyen e-postaları ayrı bir Önemsiz klasörüne yerleştirmek gibi Gmail’in mükemmel bonusları vardır. Bu, güvenlik söz konusu olduğunda Gmail’in Outlook’a tercih edildiği anlamına gelir.Source link