Yarı iletken şirket potansiyel bir veri ihlalini araştırıyor


RansomHouse çetesi, AMD yarı iletken şirketinden 450 GB’den fazla para çaldığını iddia ediyor.

“27 Haziran’da RansomHouse adlı bir siber suç örgütünün AMD’den çalınan verilere sahip olduğunu iddia ettiğini öğrendik. AMD, iddiayı araştırıyor ve kolluk kuvvetleriyle temas halindeyiz” dedi.

Kaliforniya merkezli bir Amerikan yarı iletken şirketi olan AMD (Advanced Micro Devices), bilgisayar işlemcileri ve ilgili teknolojiler geliştirmekte ve 22.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Grubun, 450 GB’tan fazla şirketin verilerini indirdiği iddia edildi.

RansomHouse, AMD’nin ağlarını korumak için basit şifreler kullandığını söyledi.

RansomHouse, zayıf şifreleri listeledikten sonra, “Bunların AMD çalışanları tarafından kullanılan gerçek şifreler olması utanç verici, ancak elimizdeki belgelere göre önemli finansman sağlayan AMD Güvenlik Departmanı için daha büyük bir utanç – hepsi bu şifreler sayesinde” dedi. iddiaya göre şirkete girmelerine izin verdi.

Cybernews, güvenlik endişeleri nedeniyle şifre listesini açıklamayacaktır. Ancak, grup tarafından listelenen şifrelerin çoğu, en yaygın.

Tehdit aktörlerine göre, verileri 1 Mayıs 2022’de sızdırdılar. Grup, 20 Haziran’da ihlalle dalga geçti ve Telegram takipçilerinden RansomHouse’un en son kurbanının kim olduğunu tahmin etmelerini istedi.

“Ve cevap… 🥁(dramatik duraklama)🥁 —-AMD!—- Evet, en sevdiğiniz (veya sizin için en nefret edilen Intel severler) teknoloji devi! Örneği yayınladığımızda güvenliklerini nasıl ele aldıklarına oldukça şaşıracaksınız ve ayrıntıları biliyorsunuz” dedi çete ve bir veri örneğine bağlantı sağladı.

Cybernews, daha fazla bilgi edinmek için AMD’ye ulaştı. Daha fazlasını öğrenir öğrenmez makaleyi güncelleyeceğiz.

*{padding:0;kenar boşluğu:0;taşma:gizli}html,gövde{yükseklik:100%}img{konum:mutlak;genişlik:%100;üst:0;alt:0;kenar boşluğu:oto}açıklık{yükseklik: 48px;width:68px;position:absolute;left:50%;top:50%;margin:-24px 0 0 -34px}#bg{fill:#212121;opacity:.8}body:hover #bg{dolgu: #ed1d24;opaklık:1}

“>


Cybernews’den daha fazlası:

Rapora göre, Çin protestocuları gıpta ile bakılan metalleri daha sıkı tutmak için taklit etti

Ukrayna, 400’den fazla kimlik avı web sitesini işleten siber suç çetesini tutukladı

Kürtaj haplarını sunan gönderiler Facebook ve Instagram’da kaldırıldı

Facebook kimlik bilgilerini aramak için kullanılan Messenger sohbet robotu

Abone olmak bizim için haber bülteniSource link