Ücretsiz Kötü Amaçlı Yazılım Etkilerini Düzeltme aracını kullanarak Antivirüs olmadan Windows makinenizin kontrolünü kötü amaçlı yazılımlardan nasıl alırsınız


Zaman kötü amaçlı yazılım bilgisayarınıza bulaşırsa, sisteminizde değişiklikler yapabilir ve bazı bileşenlerin arızalanmasına neden olabilir. Bazı tuşların durumu, kullanıcıları yönetebilme, fareyi etkileyebilme veya Windows’ta Komut İstemi’ni kullanabilme gibi belirli işlevleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yazıda bahsedeceğimiz Windows Kötü Amaçlı Yazılım Etkilerini Düzeltmeişletim sistemini önceki iyi bir duruma döndürme yeteneğine sahip ilginç bir araç.

Kötü amaçlı yazılımın etkileri nasıl düzeltilir?

İndirmemeniz gereken bir bağlantıya tıklayarak kötü amaçlı bir program indirmek veya e-posta ile size gelen bir dosyayı açmak bilgisayarınız için çok ciddi bir sorun olabilir. Bu, bazı önemli sistem bileşenlerini kullanamamanıza neden olabilir. Bazen en etkili önlem, sistemi sıfırlamaktır, ancak elbette bunun da olumsuz sonuçları vardır.

Windows Kötü Amaçlı Yazılım Etkilerini Düzeltme’nin yaptığı şey, bir virüs girdikten sonra yanlış gidebilecek belirli işlevleri ve bileşenleri geri yüklemektir. Ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve kötü amaçlı yazılımlarla ilgili sorunlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu uygulama hem Windows 10 hem de Windows 11’de en iyi şekilde çalışır, ancak Microsoft .NET Framework 4.7.2 yükleyerek Microsoft sisteminin eski sürümlerinde iyi çalışabilir ve hem 32 bit hem de 64 bit sürümlerinde çalışır.

Bu programın sunduğu işlevler ve özellikler arasında:

  • Kayıt Defteri Düzenleyicisini Etkinleştir
  • Görev Yöneticisi’ndeki sorunları düzeltin
  • Komut İstemini Kurtar
  • Kullanıcı hesaplarının kontrolünü iade edin
  • Tema yapılandırmasını etkinleştir
  • Çalıştır seçeneğini etkinleştirin
  • Windows anahtarını etkinleştir
  • Klavye veya fare kısıtlamalarını onarın

Programı açtığınızda, seçebileceğiniz farklı seçenekler bulacaksınız. Yani, bir virüs Kayıt Defteri Düzenleyicisini etkilemiş olabilir ve çalışmıyor. Bu nedenle, bu araca erişir ve sahip olduğu tüm seçenekler arasından o seçeneği seçersiniz. Tüm özellikleri sıfırlamanız gerekmez.

Şüphesiz bu, kötü amaçlı yazılımların neden olduğu bazı ana hataları düzeltmeye yardımcı olan ilginç bir uygulamadır. Bu açık kaynaklı yazılımın kaynak kodunu da analiz edebileceğiniz GitHub’dan araca erişebilirsiniz.

Şimdi, bu tür programları hataları çözmek ve bir kötü amaçlı yazılım bulaştıktan sonra Windows’un tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için kullanabilmenin ötesinde, en önemli şey bunun olmasını önlemektir. Bunu yapmak için, bir dizi temel öneriyi izlemeli ve böylece güvenliği sağlamalısınız.Source link