Saas Güvenliğinde Otomatik İyileştirme İhtiyacı


Wing Security Kurucu Ortağı ve CEO’su Noam Shaar tarafından

Yıllar boyunca kuruluşlar, ekip üyelerinin işbirliği yapmasına, verimliliği artırmasına ve diğer iş başında görevlerini yönetmesine yardımcı olmak için giderek daha fazla Hizmet Olarak Yazılım uygulamasından yararlanıyordu. Salgın yayıldıkça ve daha fazla çalışan uzaktan çalışmaya başladıkça, bu uygulamalara olan güven daha da arttı.

Bu uygulamalar üretkenliği artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda kuruluşların saldırı yüzeylerini genişleterek görünürlüğü ve denetimi sınırlandırdı. Bu çözümler, güncellemeler ve yamalarla ilgili yükün bir kısmını ortadan kaldırırken, bulunması ve kaldırılması çok daha zor olan yeni saldırgan giriş noktaları da oluşturur. Bu sorunları tanımlamanın, analiz etmenin ve düzeltmenin karmaşıklığı, zaten aşırı yüklenmiş bir güvenlik ekibini kolayca bunaltabilir.

Otomatik düzeltmenin devreye girdiği yer burasıdır.

Adından da anlaşılacağı gibi, otomatik düzeltme, insan müdahalesi olmadan düzeltmeleri ve yükseltmeleri yönetir. Kuruluşlar, sistemlerin izlediği otomatik düzeltme kurallarını oluşturabilir ve araca, kullanıcılar bir uyarı e-postasını görmezden geldiğinde veya uygulamalar arasındaki riskli bağlantıyı (app2app) kaldırdığında düşük güvenlik puanlı uygulamaları devre dışı bırakmasını veya kaldırmasını bildirebilir.

SaaS projelerinin merkezi olmayan yapısıyla bile, yeni uygulamalara ve yeni kullanıcılara uygulanan iyileştirme her zaman açıktır. Otomatik düzeltme sayesinde bu yeni uygulamaları ve kullanıcıları düzeltme sürecine ekleme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Otomatik Düzeltme İhtiyacı

Güvenlik ekipleri için otomatik düzeltme değerli bir hizmet sağlar. Arttırılmış görünürlük ve analizle başlayarak, güvenilir bir otomatik iyileştirme çözümü, minimum insan etkileşimi ile yeni tanımlanan sorunları çözebilir. Yalnızca doğruluğu artırmakla kalmaz – insan hatası her zaman mevcut bir siber güvenlik sorunudur – aynı zamanda siber ekiplerin daha önemli görevlere odaklanmasını da sağlayabilir.

Otomatik düzeltme, ek bir güvenlik katmanı sağlamayı amaçlar. Teknoloji ekipleri, güncellemeleri gerçekleştirmeyi bir muafiyet olarak görmemeli ve en iyi güvenlik uygulamalarını takip etmemelidir, ancak otomasyon süreci genel risklerin bir kısmını azaltabilir.

Güvenlik ekipleri kendilerini zaten zayıf, uzun vadeli planlama ve yatırımlarla günlük ihtiyaçlarla uğraşırken buluyorlar. Otomatik iyileştirme, bu günlük yükün bir kısmını ortadan kaldırabilir. Kuruluşlar SaaS uygulamalarının kullanımının arttığını görmeye devam ettikçe bu çok önemlidir.

Şirketler ölçeklendirmeye devam ettikçe, otomatik iyileştirme sadece gerekli değil, aynı zamanda zorunludur. Manuel düzeltmenin etkili olması için çok fazla uygulama ve güvenlik olayı var, iş piyasasında güvenlik uzmanlarının eksikliği ile daha da zorlaşan bir şey.

Büyüyen Saldırı Yüzeyi

Yetkili SaaS uygulamalarının ve yetkisiz gölge BT’nin kullanılması, bilgisayar korsanlarının daha büyük kuruluşunuza girmesi için daha fazla yol yaratır. Bu kapılar sayesinde bilgisayar korsanları, şirketinizin mali kayıtları, fikri mülkiyeti veya müşterilerin ve çalışanların kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri (PII) gibi değerli bilgileri bulmak için ağınızda gezinebilir.

Bu çalışmanın gösterdiği gibi, SaaS uygulamalarını kullanan şirketlerde PII 20 kat büyümüştür. Çalışanlar farklı ağlarda çalıştıkça artan uzaktan çalışma çabalarıyla genişleyen bu büyüyen saldırı yüzeyini yönetmek çok büyük bir zorluk teşkil ediyor. En iyi eğitimli ve kendini işine adamış güvenlik ekipleri bile ayak uydurmak için mücadele edecek.

SaaS uygulamaları, günümüzün çalışma ortamının kritik bir parçası haline geldi. Yine de, kullanıcılar genellikle büyük bir şirketten geldikleri veya yaygın olarak kullanıldıkları için bu araçların zaten güvenli olduğuna inanıyor. Bu güvenlik duygusunun genellikle bir bedeli vardır.

Kanat Farkı

Wing Security’de, işletmelerin olası güvenlik sorunlarını keşfetmesine, izlemesine ve düzeltmesine yardımcı olabilecek kapsamlı bir uçtan uca SaaS güvenlik platformu sunuyoruz. Geçtiğimiz Mart ayında gizlilik modundan çıktık ve çözümümüzün 100.000’den fazla SaaS uygulaması için güvenliği nasıl iyileştirebileceğini göstermekten heyecan duyuyoruz.

Müşterilere uçtan uca kapsama sağlayan bütünsel bir çözüm sunuyoruz. Platformumuz, bir şirket içinde kullanılan tüm SaaS çözümlerini, kullanıcıların cihazlarına aracı yüklemeye gerek kalmadan keşfeder. Wing, SaaS uygulamalarıyla bütünleşir ve ardından etkinliği ve bunlar ile kuruluşunuz arasındaki olası bağlantıları arar.

Kanat ayrıca uç noktalarla da bütünleşir. Platformumuz, SaaS uygulamaları çalışanlarının bu makinelerde ne kullandığı hakkında bilgi toplamak için düzenli olarak uç noktaları sorgular ve kullanımda olan tüm SaaS uygulamalarını keşfetmeye ve güvenlik sunmaya yardımcı olur.

Öndeki yol

Kuruluşunuz büyüdükçe, çalışanlarınızın düzenli güvenlik güncellemeleri yapmanın önemini anladığından emin olun. Çalışanlarınızı güvenlik açıklarını belirleyip rapor etmeleri ve siber savunmaya katılmaları için güçlendirin.

Bu adımları otomatikleştirmek, bireysel kullanıcılar üzerindeki bazı yüklerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca harekete geçmeleri istendiğinde bunun gerekli olduğuna da işaret eder. Bu sürecin mümkün olduğunca çoğunu otomatikleştirmek için SaaS güvenlik yönetimi araçlarını arayın.

SaaS, işgücünün çalışma şeklini değiştirmeye devam ediyor. Günümüzün uzaktan çalışma ortamı, kuruluşların kullandığı binlerce SaaS uygulaması olmadan mümkün olmazdı. Ele alınması gereken ek güvenlik bileşenleri vardır. Teknoloji liderleri bu programları güvenli bir şekilde kullanabilir, önemli varlıkları koruyabilir ve yerinde doğru araçlarla çalışanları güçlendirebilir.

yazar hakkında

Noam Shaar YazarNoam Shaar, Wing Security’nin CEO’su ve Kurucu Ortağıdır. IDF’nin 8200 birliğinde bir dizi liderlik pozisyonunu tamamladıktan sonra, emekli Tuğgeneral Noam Shaar, ordunun güvenliğini uçtan uca yöneten IDF’nin Baş Bilgi Güvenliği Görevlisi rolünü üstlendi. Geçmişi, ona günümüzün güvenlik liderlerinin acıları ve endişeleri hakkında yakından ve kişisel bir anlayış sağlıyor. Büyük siber organizasyonları ve operasyonları yönetti ve eldeki soruna yabancı değil. Noam’a çevrimiçi olarak LinkedIn üzerinden ve şirketimizin web sitesi https://wing.security/ adresinden ulaşılabilir.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link