Microsoft, Access uygulamalarını bozan Temmuz güncellemelerini araştırıyor


Microsoft

Microsoft, bu ayki Patch Salı Office/Access güvenlik güncelleştirmelerini yükledikten sonra MS Access çalışma zamanı uygulamalarının açılmadığını bildiren kullanıcı raporlarını araştırıyor.

Müşterilerin Microsoft’taki şikayetlerine göre resmi topluluk web sitesi ve RedditTemmuz ayındaki toplu güncellemeler, MS Access 2016 ve MS Access 2013 için bu sorunu tetikler: KB5002112 ve KB5002121sırasıyla.

Microsoft’ta yazılım tasarım mühendisi olan Shane Groff, “Access ürün ekibi bu sorunu araştırıyor. Rapor için teşekkür ederiz, yakında güncelleyeceğiz,” dedi. söz konusu Microsoft Yanıtlar dizisinde.

Şirket ayrıca, iki hatalı Microsoft Office güvenlik güncellemesini detaylandıran destek belgelerinde bunu bilinen bir sorun olarak kabul etti.

“Bu güncelleştirme yüklendikten sonra, Microsoft Access’te bir ACCDE veya MDE dosyasını açtığınızda, ‘İstenen tür kitaplığı veya sihirbazı bir VBA projesi değil’ şeklinde bir hata iletisi alabilirsiniz,” okur.

“Ayrıca dosya açılmıyor. Microsoft bu sorunu araştırıyor ve bir düzeltme olduğunda bu makaleyi güncelleyecek.”

Etkilenen kullanıcılar, hatanın Office365’teki MS Access dahil olmak üzere MS Access derlenmiş veritabanlarını (örn. MDE, ACCDE) etkilediğini bildiriyor.

Bu bilinen sorunu gidermek için buggy güncellemelerini kaldırın

Microsoft, bu bilinen sorunu gidermek için bir güncelleme yayınlayana kadar bir geçici çözüm veya geçici bir düzeltme sağlamamış olsa da, etkilendiğini bildiren müşteriler şunları söyledi: rahatsız edici güncellemeleri kaldırma sorunları çözecekti.

    Ancak, bu güvenlik güncelleştirmelerini kaldırmanın, orta düzeyde bir Microsoft Office güvenlik özelliği atlama güvenlik açığını ele alan güvenlik güncelleştirmelerini de kaldıracağını unutmayın (CVE-2022-33632).

    Bunun nedeni, Microsoft’un tüm güvenlik düzeltmelerini tek bir güncellemede toplamasıdır. Toplu güncellemeleri kaldırmak, hataları düzeltebilir, ancak Salı Yaması olan Haziran Yaması sırasında yamalanan güvenlik kusurlarına yönelik düzeltmeleri de kaldıracaktır.

    Bu nedenle, bu sorunlu güncellemeleri kaldırmak son çare seçeneği olmalı ve yalnızca kesinlikle gerekliyse yapılmalıdır.

    Güncellemelerin yeniden yüklenmeyeceğinden emin olmak için, adresinden “Güncellemeleri göster veya gizle” sorun gidericisini indirip çalıştırmanız gerekir. burada‘İleri’yi tıklayın, gizlemek istediğiniz güncellemeyi seçin ve istenirse cihazınızı yeniden başlatın.    Source link