Kiralık Hackerların İşi Tehdit Aktörleri


Kiralık Hackerlar Tehdit Aktörleri

Günümüzün web’i, bilgisayar korsanlarının görevlerini oldukça kolay hale getirdi. Çoğu zaman, bilgisayar korsanları artık insanlardan yararlanmak için web’in karanlık girintilerinde saklanmak zorunda bile değiller; sosyal medya sitelerinde veya forumlarda doğrudan görünürde bulunabilir, web sitelerinde profesyonelce reklamı yapılabilir ve hatta Twitter gibi kanallar aracılığıyla size anonim olarak ulaşabilirler.

Siber suç, insanların artık sırf iş yapma heyecanı için hırsızlık yapmadığı yeni bir çağa girdi. Casus yazılım gibi saldırgan hizmetleri hizmet veya ticari siber güvenlik olarak satarak çevrimiçi suçlulardan iş kazanmak için küçük gruplar halinde veya bireysel olarak yasa dışı siber faaliyetler yürütmeyi kendi işleri haline getirirler.

Örneğin, bir dizi yeni Kiralık DDoS, bilgisayar korsanlığı sanatını metalaştırıyor ve başlatma engelini azaltıyor. DDoS saldırıları.

Kiralık Hackerlar kimlerdir?

Kiralık bilgisayar korsanları, bir şekilde istihbarat elde etmek için kuruluşlara sızma konusunda uzmanlaşmış gizli siber uzmanlar veya gruplardır. Hizmetlerini, örneğin operasyon için gerekli becerilerin eksikliği veya sadece kendi başlarına yapamayacakları gibi çeşitli nedenlerle bir kuruluşa girmeye çalışırken sorunlarla karşılaşan kişilere sunarlar.

  • Bir bilgisayar korsanı, boşanma, ayrılık veya çocuk velayeti davalarından geçen bir kişinin özel e-postasını çalmak ister. Neden? Niye? Çünkü bilgisayar korsanları, mali çıkarları olduğu sürece yasaları çiğnemekten ve mali ve hukuki ihtilaflara karışmaktan çekinmezler.
  • Sosyal medyadaki yanlış bilgiler ve kötü niyetli eylemler sosyal karışıklığa neden olabilir (sadece siyasi değil).
  • Kiralık bilgisayar korsanları grubu, yürütmek için banka hesaplarına erişmeye çalışır. veri ihlalleri, hesabın mevcut nakit bakiyesinin bir yüzdesi üzerinden karaborsada satabilirler.

Kiralık Hackerlar Bir Tehdit Olarak Ortaya Çıkıyor

2020’den beri Kiralık Hackerlar, bilgisayar ağlarına eşi benzeri görülmemiş bir erişime sahip oldular ve bilgisayar korsanları ve kullanıcılar onlar için farklı türde işler yapmak üzere sözleşmeli olarak poz verdiler. Örneğin, COVID-19 büyük bir tehdit olarak görülüyordu çünkü bilgisayar korsanlarına gelecekte daha sık görebileceğimiz bir şey verdi: Twitter ve e-posta gibi akıllı kamu iletişim kanalları aracılığıyla bilgisayarları kullanma yeteneği.

Varlıklarınızdan herhangi biri değerliyse ve başkalarının bu varlıkları sizden almakta çıkarı varsa, bir saldırının hedefi olmayı beklemelisiniz.

Kiralık Hack Operasyonları Nasıl Çalışır?

Tüm sürece genel bir bakış elde etmek için her şeyi bir gözetim zincirini oluşturan üç aşamaya ayırabiliriz. İlk aşama, bilgisayar korsanlarının çeşitli araçlar ve teknikler kullanarak hedeflerinin şirketi veya işi hakkında olabildiğince fazla bilgi toplayacakları keşif içerir. Bu bilgilendirme aşaması, bilgisayar korsanlarının hedeflerine zarar vermek için saldırılar gerçekleştireceği 2. aşamayı bilgilendirecektir.

Çalışmayı aşağıdaki gibi anlamaya çalışalım:

1 — keşif

Keşif aşamasında, siber hackerlar, hedeflerini sessizce profillemeye başladıklarında bilgi toplayıcılar ve veri madencileri olarak başlarlar. Bunu nasıl yaptıklarına dair birkaç örnek, bloglar, sosyal medya, Wikipedia ve Wikidata gibi bilgi yönetimi platformları, haber medyası, forumlar vb. gibi kamuya açık kaynaklardan kendileri hakkında bilgi toplamaktır (bu, karanlık web sitelerini kazımayı da içerebilir).

2 — Nişan

Etkileşim aşamasında, bir saldırgan sosyal mühendisliğin gücünü kullanarak sizinle güven oluşturmaya çalışır ve bunu güveninizi kazanmanın ve gizli bilgileri paylaşmanız için sizi kandırmanın bir yolu olarak kullanır. Saldırganın amacı, “özel bağlantı” olarak adlandırabilecekleri bir şeye tıklamak veya size daha fazla ayrıntı vereceğini söyledikleri bir dosyayı indirmek konusunda sizi heyecanlandırmaktır. Sosyal mühendislik, bir kişiyi kandırmak, aldatmak ve hatta şantaj yapmak yoluyla yönlendirilebilecek bir manipülasyon şeklidir. İnsanlarla konuşarak, bilgi peşindesiniz, sonunda onlara erişebilir veya sorularınızı yanıtlamaları için onları yönlendirebilirsiniz.

3 — Sömürü

Bir bilgisayar korsanının istismar aşamasındaki birincil amacı, cep telefonları veya bilgisayarlar için gözetime erişim sağlamaktır.

Bir bilgisayar korsanı, keylogger’lardan ve kimlik avı web sitelerinden yararlanarak kurbanın telefonundaki veya bilgisayarındaki kişisel verilere erişebilir. Bu öğeler, parolalar, tanımlama bilgileri, erişim belirteçleri, fotoğraflar, videolar, mesajlar ve daha fazlası gibi hassas bilgileri çalmalarına olanak tanır. Cep telefonunuzdaki mikrofonu veya bilgisayarınızdaki kamerayı, bilginiz olmadan bile etkinleştirmek için hackleyebilirler.

Kiralık Hackerlar Kimlerdir?

Siber suçlular, sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı bilgileri vb. gibi hassas bilgilere erişimi olacak şirketleri hedefleme konusunda zaafları vardır. Finans, Hastaneler, hücresel ekipman satıcıları ve radyo ve uydu iletişim şirketleri de dahil olmak üzere her türlü kuruluşu hedef alırlar. hassas ayrıntıları ortaya çıkarma umuduyla. Bazen CIO’lar, İnsan hakları aktivistleri, gazeteciler, politikacılar, telekomünikasyon mühendisleri ve tıp doktorları gibi işçilere odaklanırlar.

İşletmeleri Kiralık Hackerlardan Nasıl Korursunuz?

Konu bilgisayar korsanlığı olduğunda açık ara en yaygın saldırı kimlik avıdır. Birçok siber suçlu, bu yöntemi bir başlangıç ​​noktası olarak kullanacak ve genellikle e-posta hesaplarının ele geçirilmesinden ve veri hırsızlığından öteye gitmeyecektir. Bu, temel sosyal mühendislik hileleri yeterli olabileceğinden, tehdit aktörlerinin herhangi bir kötü amaçlı yazılıma ihtiyacı olmadığı anlamına gelir.

Ancak kritik varlıklarımızı meraklı gözlerden korumak için elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz? İlk dört yolu tartışalım.

Varlıklarınızı tarayın

Bir güvenlik açığı değerlendirme hizmetiyle, web sitelerinizde, uygulamalarınızda ve ilgili kitaplıklarda, muhtemelen zayıf kodlamanın bir sonucu olabilecek yaygın güvenlik açıklarını belirleyebilirsiniz. Daha sonra bir uygulama geliştiricisine iletilebilir, böylece koddaki hangi delikleri düzeltmeleri gerekebileceğini bilirler.

Kalem Testi

Sızma testi, bir saldırganın yararlanabileceği olası güvenlik açıklarını tespit eder ve analiz eder. Etik bilgisayar korsanlığı, beyaz şapka korsanlığı veya güvenlik testi olarak da bilinen sızma testi, hedef uygulama, ağ veya cihazdaki güvenlik açıklarını bulmak için bir bilgisayar sistemine saldırmak için kullanılan bir tür doğrulama testidir.

Uygulamaları Güncel Tutun

benUygulamanızın güvenliğini artırmak istiyorsanız, önemli bir husus, korunması gereken web uygulamalarının sürekli senkronizasyon testi ve yamalanmasıdır. Bir kuruluşun mümkün olan en kısa sürede yeni tehditler ve güvenlik açığı düzeltme eklerinden haberdar olması gerekir, bu nedenle güvenlik paketinizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir.

Saldırıları Engellemeye Hazırlanın

Ağınızın bilgisayar korsanlarına karşı ne kadar iyi korunduğundan emin olursanız olun, DDoS gibi saldırılarla ortalığı kasıp kavurmak için doğru fırsatı bekleyen siber suçlular her zaman olacaktır.

En büyük ve en güçlü siber saldırıyı engellemenin bir yolu, DDoS karşıtı bir siber kalkanınızın yerinde olmasını sağlamaktır. AppTrana WAFIndusface’den bilgisayar korsanlarını siteden uzak tutmak için kötü niyetli trafiği durdurur.

Çözüm

Bilgi güvenliği araştırmacıları, web uygulaması güvenlik açıklarını etkili bir şekilde tespit etmek ve onarmak için bireylerin/grupların, sisteminizdeki algılanabilir kusurlar için anında sanal yama için bir web uygulaması güvenlik duvarı tarafından desteklenen statik ve dinamik web uygulaması test yöntemlerinin bir kombinasyonunu benimsemesi gerektiğine inanmaktadır.

Güvenilir güvenlik ortakları, yetenekli korumalar gibidir. Gizli bilgilere erişmek için en son yöntemlerin başında kalırlar ve verilerinizi herhangi bir güvenlik ihlalinden korumak için düzenli izleme turları gerçekleştirirler.

Source link