İşbirliği Yoluyla Eyleme Geçirilebilir Bilgi Edinme


Deneyimleri paylaşmak siber güvenliğin başarısı için neden kritik öneme sahiptir?

Nicole Mills, Sergi Direktörü, Infosecurity Group

Dünya, gerçek siber suç tehdidine hızla uyanıyor.

Siber olaylar, fidye yazılımı saldırıları, veri ihlalleri ve büyük BT kesintileri ile kurumları iş ve tedarik zinciri kesintileri, doğal afetler ve COVID-19 salgınından daha fazla endişelendirerek anket tarihinde yalnızca ikinci kez Allianz’ın en son Risk Barometresi’ni geride bıraktı.

Gartner, 2021’in üçüncü çeyreğinde yayınlanan Gelişen Riskler İzleme Raporu’nda yeni fidye yazılımı modellerinin tehdidini firmaların karşılaştığı en büyük endişe olarak tanımlarken, Avrupa Birliği Siber Güvenlik Ajansı (ENISA) bugünü ” fidye yazılımlarının altın çağı”.

Konsensüs oybirliğidir. Şu anda siber suçlar çok yaygın ve 2022, firmalar için giderek tehlikeli hale gelen bu gidişatı tersine çevirmede kritik bir yıl olacak. Bunu başarmanın, söylemesi yapmaktan daha kolay olacağını söylemek doğru olur.

Bireysel bazda, kuruluşlar savunmalarını güçlendirmek için daha fazla araç, teknoloji ve beceri edinebilirler. Bununla birlikte, günümüzün tehditlerini sağlam bir şekilde anlamadan, bu tür yatırımlar, düşük etki veya gereksiz olma riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Bu nedenle görüşmelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Siber güvenlik dinamik bir disiplindir ve zorlukların üstesinden gelme ve yüksek baskı durumlarını yönetme konusunda gerçek dünya deneyimine sahip olanlardan doğrudan öğrenme fırsatı kaçırılmamalıdır.

Bu sektördeki her bir birey, kişisel dayanıklılıktan küresel ölçekte jeopolitikaya kadar olağanüstü bir konu yelpazesini kapsayan farklı bir geçmişe, bilgiye ve uzmanlığa sahiptir. Belki de en büyük özelliğimiz, farklı düşünürlerden oluşan bir kollektif olmamız gerçeğinde yatmaktadır – ancak bu düşünce bir kenara bırakılamaz ve edilmemelidir.

Bilgi ve deneyimlerin paylaşımı, ilham vermek ve aydınlatmak, etkili bir şekilde yenilik yapmak için eyleme geçirilebilir bilgi ve taze fikirler sağlamak için hayati önem taşır.

Farklı bakış açıları fırsatlar sunar

Infosecurity Group Fuar Direktörü olarak, her biri farklı bir deneyime ve anlatacak hikayesi olan sektörümüzün en parlak beyinlerinden bazılarının düşünce ve deneyimlerini ölçebilecek ayrıcalıklı bir konumdayım.

21-23 Haziran 2022 Salı – 23 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında ExCeL London’da gerçekleşecek olan Infosecurity Europe gibi etkinlikler, bu tür uzmanların bir araya gelip anın kritik konularını tartışmaları için bir fırsat sunuyor – mevcut tehdit göz önüne alındığında 2022 için özellikle alakalı olacak bir şey. manzara.

Pandemi, aniden uzaktaki ekiplerin üretkenliğini ve moralini sürdürmede kritik kabul edilen işbirliğine yeniden önem verdi. Yine de kuruluşlar, kendi dört duvarlarının dışına bakma ihtiyacına eşit şekilde uyanmaya başlıyor.

Devlet profesyonelleri, endüstri yöneticilerine farklı bakış açılarına sahip olacak olan düşünce kuruluşlarına farklı bakış açılarına sahip olacaklar. Bu nedenle, bu yıl boyunca bu tür etkinliklerde bir dizi farklı tartışmanın gerçekleşeceğini tahmin ediyorum.

Örnek olarak Infosecurity Europe’u kullanacağım. Burada, şu anda Lords Select Committee on Science and Technology’de görev yapan MI5’in eski Başkanı Barones Eliza Manningham-Buller, Belirsizlik Çağında Liderlik hakkında konuşmayı seçti ve bugün dünyada pek çok tehditle yüzleşmek için gereken nitelikleri tartıştı. . Bu arada, Helical Levity CEO’su James Lyne, Hacking Gerçekten Nasıl Çalışacak, siber suçluların gerçek dünyada nasıl çalıştığını tartışacak ve uygulamalı saldırı gösterileri sunacak.

Her ikisi de eşit derecede önemli konulardır, ancak her ikisi de belki de diğerine tamamen yabancıdır.

Başka bir örnek Misha Glenny’nin katılımında bulunabilir. Avrupa hükümetlerine ve AB’ye Balkanlar konusunda danışman olarak görev yapan ve ABD Dışişleri ve Adalet departmanlarına ABD-Avrupa ilişkileri konusunda tavsiyelerde bulunan organize suç ve siber güvenlik alanında yazar, gazeteci ve uzman, Teknoloji sektöründe jeopolitik gerilimlerin yarattığı zorluklar. Bu arada, Londra Üniversitesi Royal Holloway’de Bilgi Güvenliği Profesörü ve EPSRC Gündelik Siber Güvenlik Doktora Eğitimi Merkezi Direktörü Profesör Keith Martin, güvenlik yararlarını ve acı noktalarını vurgulayarak kriptografinin günümüzde nasıl kullanıldığını açıklayacak. .

Tabii ki, daha fazla endüstri işbirliğini teşvik etmenin birçok yolu var, bu olay sadece bir örnek. Yüz yüze sohbetler, açık tartışmayı teşvik eden web seminerleri veya tartışmayı teşvik eden diğer araçlar olsun, siber güvenlik ekiplerinin siber suçla sürekli büyüyen açığı kapatmasını sağlamak için her türlü daha fazla işbirliği kritik olacaktır.

Temel tehditler, güvenlik öncelikli kültürler ve bir hizmet olarak fidye yazılımı gibi yeni modellerden siber suçluların tarihi ve değişen yaklaşımlarına, üçüncü taraf risklerine ve bilinen ve bilinmeyen tehditlerin daha iyi tespit edilmesine kadar, gerçekten iyi hissettiren bir alanda faaliyet gösteriyoruz. sınırsızdır.

Gerçekten de, her zaman öğrenebileceğimiz daha çok şey olacak – ve bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasıyla geliştirilen bu tür öğrenmeler, mevcut ve gelecek nesil güvenlik liderlerinin bir mücadele başlatmaya başlamasını sağlamak için kritik öneme sahip olacaktır.

yazar hakkında

Nicole Mills YazarNicole Mills, Sergi Direktörü, Infosecurity Group, RX Global. Nicole Mills, Infosecurity Group’un Sergi Direktörüdür. 20 yılı aşkın etkinlik ve medya deneyimi ile stratejik ve ticari büyümeden sorumlu birçok marka ile çalıştı. Nicole, Infosecurity Europe ve Infosecurity Magazine’den sorumlu Infosec ekibiyle altı yıl boyunca Infosecurity Group’ta çalıştı. Ekiple birlikte çalışmanın amacı, işletmelerin kendilerini korumaya devam etmelerini sağlamak için en son ürünleri ve çözümleri sergilemek üzere siber topluluğu bir araya getirmektir.

Nicole’a çevrimiçi olarak @Infosecurity adresinden ve şirketimizin web sitesi Infosecurity Europe | Bilgi ve Siber Güvenlik Fuarı İngiltere

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link