ICE Tarafından Her Yerde Gözetim – Güvenlik konusunda Schneier


ICE Tarafından Her Yerde Gözetim

Georgetown’ın Gizlilik ve Teknoloji Merkezi’nin raporu, bir Kapsamlı rapor Göç ve Gümrük Muhafaza (ICE) tarafından yürütülen şaşırtıcı miktarda toplu gözetim hakkında.

Yüzlerce Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebi ve ICE’nin sözleşme ve satın alma kayıtlarının kapsamlı bir incelemesini içeren iki yıllık araştırmamız, ICE’nin artık bir yerel gözetim kurumu olarak faaliyet gösterdiğini ortaya koyuyor. 2003 yılındaki kuruluşundan bu yana, ICE yalnızca sınır dışı işlemleri gerçekleştirmek için gözetimi kullanmak için kendi kapasitesini geliştirmekle kalmadı, aynı zamanda federal hükümetin tüm yaşamlarımız hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplama yönündeki büyük çabasında kilit bir rol oynadı. ICE, eyalet ve yerel yönetimlerin dijital kayıtlarına ulaşarak ve özel şirketlerden milyarlarca veri noktası içeren veritabanları satın alarak, görünüşte herhangi bir zamanda neredeyse herkes hakkında ayrıntılı dosyalar çekmesini sağlayan bir gözetim altyapısı oluşturdu. ICE, tutuklama ve sınır dışı etme çabalarında, ABD’de yaşayan insanların büyük çoğunluğu hakkında kişisel bilgileri içeren veri kümelerine herhangi bir yargı, yasama veya kamu denetimi olmaksızın ulaştı ve bu kişilerin kayıtları sırf geçerli oldukları için göçmenlik teşkilatının eline geçebiliyor. sürücü belgeleri için; yollarda sürün; veya ısı, su ve elektriğe erişmek için yerel kamu hizmetlerine kaydolun.

ICE, yasal ve etik sınırları aşarak, insanların devlet kurumlarına ve temel hizmet sağlayıcılara duyduğu güvenden yararlanarak ve aileleriyle yeniden bir araya gelmek için bilgilerini gönüllü olarak kullanan kişilerin savunmasızlıklarından yararlanarak, ağ gözetim sistemini kurmuştur. ICE’nin gözetim uygulamalarının inanılmaz kapsamına ve bariz medeni haklar etkilerine rağmen, ajans bu uygulamaları neredeyse tamamen gizli tutmayı başardı ve sınırlamalar getirmek için başvurulabilecek bir avuç yasa ve politikanın uygulanmasından bile kaçındı. Federal ve eyalet yasa koyucuları çoğunlukla bu gerçekle henüz yüzleşmediler.

7 Temmuz 2022 tarihinde 13:18 tarihinde gönderildi
15 Yorumlar

Joe MacInnis tarafından Bruce Schneier’in kenar çubuğu fotoğrafı.Source link