Hackerlar Hizmetten Çıkarılan Bir Uydunun Kontrolünü Ele Geçirdi


bilgisayar korsanları uyduyu ele geçirdi

Hizmet dışı bırakılmış bir Kanada uydusu saldırıya uğradı ve film yayınlamak için kullanıldı. Las Vegas’taki DEF CON bilgisayar korsanlığı konferansında, Shadytel adlı bilgisayar korsanlığı meraklıları grubunun üyelerinden Karl Koscher, kendisinin ve arkadaşlarının jeostatik yörüngede (35.786 km veya 22.236 mil) bir uydudan yasal olarak nasıl yayın yapabildikleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. gezegenin yüzeyinden.

Hackerlar Nasıl Erişti? Hizmetten Çıkarılmış Uydu mu?

Koscher, başlangıçta kullanılmayan bir yukarı bağlantı tesisine, uyduya bağlanmak için gerekli donanıma sahip küçük bir kulübeye eriştiklerini ve bu sayede hizmet dışı bırakılan uyduya sinyal yayınlamalarına izin verdiklerini söylüyor.

Hacker grubu, uydu bağlantısını kullanma lisansına ve alıcı ve verici antenler arasında bir kanal açan bir birim olan uydu transponderinde bir kira sözleşmesine sahipti.

“Kullanım dışı bırakılan bir uyduyu kullanma fırsatımız oldu […] Ayrıca kendi içeriğimizi oraya koyabildik”, Koscher bir röportajda Anakart’a söyledi.

DÖRT

Hacker’lar, 2020’de “ömrünün sonu” statüsüne ulaşan ve kaçırılmadan önce sözde “mezarlık yörüngesine” girmeye hazırlanan Anik F1R adlı bir uydu kullandı.

Great Scott Gadgets’tan HackRF One, 1 MHz’den 6 GHz’e radyo sinyallerini iletebilen bir Yazılım Tanımlı Radyo çevre birimidir. Modern ve yeni nesil radyo teknolojilerinin test edilmesini ve geliştirilmesini sağlamayı amaçlayan HackRF One, USB çevre birimi olarak kullanılabilen veya bağımsız çalışma için programlanabilen açık kaynaklı bir donanım platformudur.

Bilgisayar korsanları bu terk edilmiş yer-uydu hattının kontrolünü ellerinde bulundurdukları için, sadece 300$’a mal olan Hack RF yazılımına ihtiyaçları vardı.

“Uydular temel olarak kendilerine gönderilen sinyali yansıtırlar. Kimlik doğrulaması veya başka bir şey yok. Yeterince gürültülüyseniz ve o transponderde başka bir kullanıcı varsa, onlardan daha yüksek sesle bağırmanız gerekir. Ama orada kimse yoksa, [the satellite] sadece tekrar edeceğim”, Koscher.

Koscher, uzaydan yayın akışı dışında, araştırmalarının uydu iletiminin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olduğunu söyledi. “Kimlik doğrulaması ya da başka bir şey yok” dedi. Teorik olarak, bir uyduya yayın yapmaya çalışan herkesten daha güçlü bir sinyale ihtiyacınız olsa bile, terk edilmiş sinyaller, gezegeni hacklemek isteyen herkes için benzersiz ve basitleştirilmiş bir fırsat sunar.

Uzak Çalışanların Yükselişi: Ağınızın Güvenliğini Sağlamak İçin Bir Kontrol Listesi – Ücretsiz Teknik Dokümanı İndirinSource link