Güvenli Web Ağ Geçidi Modern İşletmeye Nasıl Uyar?


Güvenli Web Ağ Geçidi Modern İşletmeye Sığdır

Çalışanları zararlı içerikten korumak eskiden çok daha basit bir işti. COVID-19 tüm bunları bir anda değiştirdi. Yeni hibrit çalışma modeli, BT uzmanlarını güvenlik stratejisi oyun planlarını yeniden düşünmeye zorladı. Tehditler ortaya çıkmaya devam ettikçe, siber suçluları alt etme çabası içinde olan BT ekipleri için süregiden bir kedi ve fare oyunu haline geliyor.

En büyük zorluklardan biri, en yeni kötü amaçlı yazılım biçimlerine ayak uydurmaktır. Kaspersky, 2022’nin ilk çeyreğinde 516.617 kötü amaçlı yükleme paketi tespit etti. Bu paketlerden herhangi biri, bir uzak çalışan tarafından bilmeden indirilebilir.

Daha sonra odak, güvenli Web Ağ Geçidi olarak bildiğimiz şeye yol açacak olan geleneksel çevrenin ötesindeki tehlikeli web sitelerini ve uygulamaları engellemek amacıyla kurumsal bir ağa uzaktan erişimi güvence altına almaya kayar.

Güvenli Web Ağ Geçidi veya SWG, paketleri ağ düzeyinde inceleyerek çalışan geleneksel güvenlik duvarlarından farklı olarak uygulama düzeyinde çalışır. Şirketlerin daha sıkı güvenlik politikaları uygulamasına ve yönetici tarafından belirlenen kurallarla zararlı sitelere erişimi engellemesine olanak tanıyarak kötü niyetli web trafiğinin bir ağa girmesini engeller.

DÖRT

Kurumsal Güvenlik Mimarisi Nedir?

Kurumsal güvenlik mimarisi, bir kuruluş tarafından ağın siber tehditlerden korunmasını sağlamak için uygulanan tüm politikaları, ilkeleri ve modelleri kapsayan bir terimdir. Güvenlik mimarisi, katmanlı ağlar, güvenlik etki alanları, güvenlik politikaları ve farklı türde güvenlik sistemleri ve cihazları gibi farklı güvenlik kavramlarını ve araçlarını içeren ayrıntılı bir web güvenliği planı içerir.

Bir kurumun güvenlik mimarisi, web güvenliğinin tüm temellerini kapsayan ve gerektiğinde çeşitli güvenlik modelleri ve cihazları uygulayan katmanlı bir plan içermelidir. Kurumsal güvenlik mimarisi, standart güvenlik önlemlerine sahip olmanın yeterli olmadığını, ancak tam koruma sağlamak için bunların ustaca ve doğru bir şekilde uygulanması gerektiğini kabul eder.

Verimli kurumsal güvenlik mimarisinin hazırlanması aşağıdaki aşamalarda gerçekleşir:

  • Araştırma ve risk değerlendirmesi
  • Güvenlik protokolü ve sistem tasarımı
  • Güvenlik uygulaması ve kurulumu
  • Test, güvence ve sistem operasyonları ve izleme

Modern Kurumsal Güvenlik Mimarisi Ortamında SWG Nasıl Çalışır?

Güvenli Web Ağ Geçitleri, bir kuruluşun güvenlik mimarisine anında dahil edilebilir. Web güvenliğinin farklı alanlarını kapsayan çok katmanlı koruma sağlarlar ve şirket ağına erişim gerektiren uzaktaki çalışanları korurlar.

Modern kurumsal güvenlik mimarisi, web güvenliği için en ilerici yöntemleri, sistemleri ve modelleri içerir. Güvenli web ağ geçitleri bunlardan biridir.

Bir SWG aşağıdaki özellikleri sağlar:

Trafik İzleme

Bir ağdan geçen tüm trafik denetlenir ve izlenir. Kurumsal politikalara uygun olmayan içerikler anında engellenebilir veya kısıtlanabilir. Varsayılan anahtar teslimi denetim politikaları, kuruluşun ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Kurumsal Politikaların Uygulanması

Bir ağın güvenlik politikaları, ağda kime ve neye izin verildiğini, nerede veya ne zaman izin verildiğini ve dahili kullanıcılar arasında ne tür etkileşimlere izin verileceğini belirler. Bu politikalar, cihaz veya konumdan bağımsız olarak tüm çalışanların şirket ağına güvenli bir şekilde erişmesini sağlamak için uygulanabilir.

URL Filtreleme

Güvenli Web Ağ Geçidi, bilinen kötü amaçlı web sitelerine erişimi engelleyerek kullanıcıları koruyabilir. Bu, belirli web sitelerinde ve uygulamalarda kısıtlamalar ayarlanarak yapılabilir. İzinler, çalışanın rolüne bağlı olarak “izin verilebilir” veya “kısıtlı” olabilir. Kumar, oyun ve sosyal medya gibi belirli siteler varsayılan olarak engellenebilir, bu da üretkenliği artırır ve sonuç olarak tehdit yüzeyini en aza indirir.

Çözüm

Güvenli Web Ağ Geçidi, herhangi bir kurumsal güvenlik mimarisinin savunma hattına ideal bir ektir. Bir kuruluşun ağını ve işgücünü kötü niyetli tehditlerden koruyan çok yönlü bir güvenlik biçimi sağlarlar. Ayrıca, çalışanların BT departmanının yetkisi veya bilgisi olmadan BT ile ilgili yazılımları kullandığı Gölge BT’yi de önler. Risklerden kaçının ve kurumsal güvenliğinize bugün bir Güvenli Web Ağ Geçidi ekleyin.

Sponsorluğunda çevre 81Source link