FBI Direktörü Ara Seçimleri Hedefleyen Beklenen Dijital Saldırı Saldırısını Duyurdu


FBI, 2022 ABD ara seçim sürecini hedefleyen çok katmanlı dijital saldırılar ve dezenformasyon kampanyaları dalgasına hazırlanıyor.

Bu saldırıların faillerinin, süreçte kafa karışıklığı ve güvensizlik yaratmak amacıyla Çin, Rusya ve İran eyalet hükümetleri olması muhtemeldir.

FBI direktörü Christopher Wray, Salı günü New York’taki Fordham Üniversitesi’nde düzenlenen bir siber güvenlik konferansında, sistematik etki operasyonlarının “seçim altyapımızda paniğe veya güven eksikliğine neden olduğunu” söyledi.

Bu gerçeği ele almak için FBI, tehditlere karşı aktif bir duruş sergilemek için ABD Siber Komutanlığı ile yakın bir şekilde çalışıyor. Wray, “dövüş temposunda” iki takımın yeni olaylardan bağımsız olarak her iki saatte bir temas halinde olduğunu söyledi.

Bu ilişki, çok daha dayanıklı bir seçim güvenliği modeli yaratır, ancak sürekli gelişen bir tehditle karşı karşıyadır.

Ulusal Güvenlik Ajansı Direktörü General Paul Nakasone, tehdit aktörlerinin güçlü bir inovasyon kapasitesi sergilediklerini ve sürekli olarak yeni silahlar ve yeni stratejiler ortaya koyduklarını söyledi.

Wray, “Sosyal medya, sahte kişilikler, bu tür şeyler aracılığıyla sadece bir tür bölücülük ve anlaşmazlıktan çok daha çok disiplinli bir tehdide dönüştü” dedi.Source link