Eski CIA Programcısı, ‘Vault 7’ Hacking Araçlarını Sızdırmaktan Mahkum Edildi


Amerika Birleşik Devletleri Merkezi Güvenlik Ajansı (CIA) için eski bir programcı olan Joshua Schulte’nin Vault 7’yi sızdırarak çok önemli sırları WikiLeaks’e sızdırmaktan suçlu olduğu tespit edildi.

Hackleme araçları ve açıklardan yararlanmalar, bu gizli bilgi koleksiyonunun bir parçası olarak kasa 7’de bulunabilir. CIA tarihinde, bu hırsızlık şimdiye kadar işlenen en büyük hırsızlıklardan biri olarak kabul edildi.

New York’ta yapılan yeniden yargılamada hükümlü Joshua Schulte kendini savunmaya karar verdi. 2017’de WikiLeaks tarafından bir yığın CIA sırrı sızdırıldı ve Joshua, CIA ve FBI’ın kendisini günah keçisi olarak kullandığını iddia etti.

Kasa 7 Sızıntısı

DÖRT

CIA’in yabancı vatandaşlar üzerinde casusluk yapmak için yaptığı Apple ve Android akıllı telefon hackleriyle ilgili son zamanlarda bazı ifşaatlar oldu. Bunun yanı sıra internet bağlantılı TV’leri de dinleme cihazına dönüştürmek için girişimlerde bulunuluyor.

Ajansın Virginia’daki Langley merkezinde Schulte, tutuklanmadan önce kodlayıcı olarak çalıştı ve bilgisayar korsanlığı araçlarını oluşturmaktan sorumluydu.

7 Mart 2017’de WikiLeaks tarafından yayınlanan belgeler, CIA’in bugüne kadar yayınlanmış en büyük özel belge yayını olmakla eleştirildi.

Seçkin bir hacker grubunun OSB’sinin, bu ihlal sonucunda güvenliği ihlal edilen 91 araç geliştirdiğine inanılıyor.

Bir açıklamada, ABD Avukatı Damian Williams şunları söyledi: –

Milyonlarca Amerikalıyı mahveden Joshua Schulte’nin korkunç casusluk suçundan daha küstah veya zarar verici bir şey yoktur.”

Mahkumiyet

Schulte, çocuk pornografisinin yönetimi ve aktarımıyla ilgili suçlamalar için hâlâ yargılanmayı beklediğinden, hemen bir mahkeme tarihi belirlenmedi. Suçsuzluğunu savunması sonucunda gözaltından serbest bırakıldı.

Schulte’nin önceden çok iyi bildiği sızıntının bir sonucu olarak, CIA’in araçları tamamen işe yaramaz hale gelebilir. Bunun ne anlama geleceğinin kısa bir özeti, bunun sonucunda ABD İstihbarat camiasının yıkıcı bir darbe alacağıdır.

Duruşmasından önce Schulte, tutuklandığından beri ikamet ettiği Metropolitan Gözaltı Merkezinde hapsedildi. 2018 yılında, Schulte kefaletsiz olarak gözaltına alındı ​​ve o zamandan beri cezaevinde tutuluyor.

Bir duruşmanın yapılmasını beklerken daha fazla gizli bilgi sızdırarak yargılanmayı beklerken hapsedildiği sırada suçlarına devam etti. Bu dönemde hükümete karşı bir “bilgi savaşı” ile savaş açtı.

Bizi Linkedin’den takip edebilirsiniz, heyecan, Facebook günlük Siber Güvenlik ve hack haber güncellemeleri için.

Source link