Daha İyi Çalışmak İçin Duyularınızı Nasıl Hackleyebilirsiniz – IT Security Guru


Siber güvenlik hiçbir zaman düşük stresli bir alan olmadı. Sektör, bir şirketin siber güvenliğinin yükünü şikayet etmeden omuzlamaya çok istekli, kendini adamış, yüksek vasıflı mükemmeliyetçileri kendine çekiyor. Ancak artan fidye yazılımı ve siber saldırı tehditleri, endişe dolu bir iş yeri yaratıyor. Mevcut teknolojik beceri boşluğu, genellikle çok az insan için çok fazla iş olduğu anlamına gelir. Stres, wfazla mesai yapmak, tatilleri ve doğum günlerini kaçırmak, çoğu zaman ‘işin bir parçası’ olarak kabul edilir. 10 CISO’dan 9’u yüksek veya orta düzeyde stres altında olduklarını söyledi; COVID sadece bunu güçlendirdi. %80 bilgi güvenliği personelinin yüzdesi pandemi sonrasında daha fazla stresle uğraştıklarını söylüyor, ancak bunun etkileri nadiren konuşuluyor. %40 CISO’ya yanıt verenlerin yüzdesi, stres düzeylerinin eşleri veya çocukları ile olan ilişkilerini etkilediğini söyledi. CISO’lar için stres arttıkça, işlerine odaklanma, sakin kalma ve potansiyel tehditlerin farkında olma yetenekleri azalır. Zensory, kaygıyı azaltmak ve işlerinde disiplini teşvik etmek için çok yönlü araçlar kullanan, yüksek stresli alanlardaki profesyoneller için tasarlanmış ilk iş üretkenliği uygulamasıdır.

Stres yeni bir fenomen değil, ilkel bir tepki, sizi hayatta tutmak için tasarlanmış bir avcı-toplayıcı dövüş veya uçuş içgüdüsünü tetikleyen amigdalanın aktivasyonudur. Tehditlerin ölüm kalım olduğu zamanlarda oldukça yardımcı oldu. Artık, bir tehdidin yanlış bir kod satırından veya eğitimsiz bir çalışanın şüpheli bir bağlantı açmasından geldiği düşük seviyeli stres yaşama ihtimalimiz daha yüksek. Bu, beynin stres merkezinin bir araba motoru gibi çalışmaya devam ettiği ve odaklanma ve üretkenlik üzerinde zincirleme etkilere sahip olduğu kronik düşük seviyeli strestir. Kronik düşük seviyeli stres, amigdalanın beyninizdeki tüm dikkati üzerine çekmesi ve beyninizin üst düzey düşünme ve yaratıcılık için kullanılan kısmı olan prefrontal korteksinizin düzgün çalışmasını ve işe odaklanmasını engellemesi anlamına gelir. Bu prefrontal korteks yeterli dikkati alamadığından, işinize odaklanmayı kaybedersiniz, bu da günlük görevleri yönetme konusunda strese yol açar ve işte daha az odaklanmaya yol açar.

CyberSecurity’de, birçok profesyonel kendi kendine ilaç kullanıyor, bu sayı son yıllarda artıyor. Profesyoneller bu sağlıksız alışkanlıklara yaslandıkça odaklanma yeteneklerini kaybederler, en iyi işlerinin yapıldığı akış durumuna düşerler ve kısır bir stres ve başa çıkma döngüsünün devam etmesine izin verirler. Zensory, size zarar vermek yerine yardımcı olmak için alışkanlıklarınızı kırmanın ilk adımıdır.

Zensory, odaklanmış bir ortam yaratmak ve yaratıcılığı artırmak için binaural vuruşlar, dokunmatik yüzeyler, doğa manzaraları, hareketler, kendi marka kokuları ve nefes çalışmaları kullanarak insanların alışkanlıklarını kırmalarına yardımcı olma konusunda öncülük ediyor. Hepsi, iş verimliliğinizi artırabilmeniz ve işinizdeki stresi azaltabilmeniz için sizi akış durumunuza sokmak amacıyla. Siber güvenlik sektöründe 27 yıllık çalışma deneyimiyle Yvonne Eskenzi, siber güvenlik liderlerinin yaşadığı stres, kötü alışkanlıklar ve dikkat dağınıklığı döngüsüne yakından aşinadır. Bu deneyimi kızı Jasmine’in sağlık alanındaki geçmişiyle birleştirerek, profesyonellerin yüksek stresli işlerdeki eğilimlerini yeniden yönlendirmek için The Zensory uygulamasını kurdular. Yvonne ve Jasmine, işleriyle ve dikkat dağınıklıklarıyla başa çıkmak için çok sayıda araştırma destekli araç ve rehberlik ekleyerek, insanların yeni çalışma ritüellerini kişiselleştirebileceklerini ve alışkanlıklarında devrim yaratabileceklerini keşfettiler. Çoktan,

Uygulama, NHS’deki C düzeyindeki yöneticiler ve cerrahlar için harikalar yarattı. Seri girişimci Ben Smith, The Zensory’nin iki haftalık işi iki saatte yapmasına yardımcı olduğunu söyledi. App Store’daki diğerleri, Zensory’nin kullanımı sezgisel olması ve aslında onlara aradıkları sonuçları vermesi açısından diğer uygulamalar arasında benzersiz olduğunu söylüyor.

Yvonne ve Jasmine, dünya evlerinde kapana kısılmışken, pandemi üzerinden The Zensory’yi geliştirme yolculuklarına başladılar. Günlük dikkat dağıtıcı şeylere yenik düştüklerinde yaratıcılıklarının ve odaklarının kaybolduğunu fark ettiler. Jasmine, bir akış durumuna ulaşmanın neden bu kadar zor olduğunu anlamaya karar verdi. Stres ve odaklanmanın metodolojilerini ve biyolojik temellerini anlamak için 200’den fazla araştırma makalesine baktı, sinirbilimciler, besteciler ve ünlü kendi kendine yardım kitaplarının yazarlarıyla konuştu. Araştırmanın belirttiği çarpıcı bir unsur, müziğin kişinin işine uyum sağlamanın etkili bir yolu olmadığıydı. İnsanlar için bir ritüel olabilir, ancak genellikle derin çalışmalardan rahatsız edici olabilen inişler ve çıkışlar, aralar ve şarkı sözleri eşlik eder. Buna rağmen, insanlar ister ritüellerinin bir parçası olsun, isterse diğer dikkat dağıtıcı şeyleri gerçekten engellemek için olsun, neredeyse her zaman bir tür işitsel uyaran isterler. Bunun yerine Jasmine, odaklarını, gevşemelerini ve yaratıcılıklarını artırdığı gösterilen alfa, beta, gama ve daha fazlasının beyin dalgalarını çoğalttığı giderek daha fazla gösterilen çift kulaklı vuruşları kullanmaya karar verdi.

Binaural vuruşlar augünlük illüzyonlar. Farklı frekanslarda kulaklıklar kullanılarak her iki kulağa iki farklı ses çalınır. Aklınız bunu duyar ve

herhangi bir frekans yerine iki frekans arasındaki farkı dinlediğini hayal eder. Bu, aktif olarak müzik dinlemek ve yüksek ve alçak tarafından dikkatinizi dağıtmak yerine, istediğiniz zaman ruh halinizi iyileştirmek için bilinçaltında optimal beyin frekanslarını uyardığınız anlamına gelir. Kendi başlarına, bu vuruşlar bazı insanlar için odaklanmak yerine ızgara olabilir. Ancak, sakin, ritmik müzik ve rahatlatıcı doğa manzaralarını bir araya getirerek, The Zensory, en stresli işlerde bile insanların kaygısını ortadan kaldıran bir deneyim yaratır.

Deneyim sesle sınırlı değildir. Zensory ayrıca dokunuşunuzu, kokunuzu ve tatınızı da kırmanıza yardımcı olur, yaratıcılığı artırmak için düşük yoğunluklu esneme için rehberli programlar ve sonunda rahatlamanıza ve bölgenizden uzaklaşmanıza yardımcı olacak uçucu yağlar, yiyecekler ve baskı noktaları için öneriler sunar. gün. Zensory’nin çoğu için ana odak noktası, işinize uyum sağlamanıza veya dinlenmeniz gerektiğinde ayar yapmanıza izin vermek için tasarlanmış önceden hazırlanmış programlarıdır. Bu programların tümü, beyninizi uyarmak için binaural vuruşlara sahiptir ve çalışırken yapabileceğiniz hareket egzersizlerini, nefes egzersizlerini ve stresi azaltmak için dokunmatik yüzeyleri içerir. Bu programların tümü, 3-20 dakika arasında herhangi bir yerde devam eden ve ayrıca 3 dakikalık kısa bir dinlenme süresini de içeren, kişinin çalışma programına uygulanmak üzere tasarlanmıştır. En iyi yanı, muhteşem incelemelerine ve sürekli eklemelerine rağmen, The Zensory hala ücretsiz! Bu yüzden, duyularınıza dokunmanın eşsiz gücünü merak ediyorsanız, bir deneyin. burada.Source link