CoinPayments ABD’de kapatılacak — para çekmek için 5 gün kaldı


bitcoin

Küresel kripto ödeme ağ geçidi olan CoinPayments.net, yakında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerini durduruyor ve kullanıcılara varlıklarını 19 Temmuz 2022’den önce geri çekmelerini tavsiye etti.

Borsa tarafından özel bir e-posta yoluyla verilen kısa bildirim, bazı müşterilerin bunun bir “çıkış dolandırıcılığı” olup olmadığından veya başka bir gizemli olaydan kaynaklanıp kaynaklanmadığından şüphelenmesine neden oldu.

Kripto platformu kapatıldı: Para çekmek için 5 gün kaldı

120’den fazla kripto para türünü destekleyen dünya çapında bir ödeme ağ geçidi olan CoinPayments.net, geçen hafta ABD genelinde kapatıldığını duyuran müşterilere e-posta göndermeye başladı.

Şirket, kullanıcılara sanal varlıklarını en geç 19 Temmuz’a kadar harici bir cüzdana çekmelerini tavsiye ediyor.

Duyuruda, “19 Temmuz 2022’den itibaren ABD kullanıcılarına ait hesaplara artık erişilemeyecek” deniyor:

CoinPayments e-postası
CoinPayments, müşterilere e-posta yoluyla ABD kapanışını duyurdu (heyecan)

Kripto operasyonu, ABD genelindeki ticari operasyonlarının aniden kapanması için son Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerini ve piyasa değişikliklerini suçladı.

Bir CoinPayments sözcüsü BleepingComputer’a “Ne yazık ki, son AML düzenlemeleri ve değişiklikleri nedeniyle artık Amerika Birleşik Devletleri’ne hizmet sağlayamıyoruz” dedi.

“Bu nedenle [U.S.-based accounts have] işaretlendi ve yakın zamanda aldıkları e-postada belirtilen tarihte kapatılacak.”

Platform tarafından yasaklanan tek ülke ABD değil. Aksine, ABD şimdi katıldı şirketin 34 ülkeden oluşan mevcut listesi (tarafından yaptırım uygulanan ülkeler dahil) ABD Hazinesi OFAC) CoinPayments ve ana şirketi UAB Star Ventures’ın ticaret yapmadığı yer.

Kısa bildirim, müşteriler arasında ‘çıkış dolandırıcılığı’ endişelerine yol açıyor

Kapanış duyurusunun e-posta yoluyla sağduyulu bir şekilde iletilmesi ve müşterilere dijital varlıklarını geri çekmeleri için verilen oldukça kısa bildirim, birçoğunu endişelendirdi ve birkaçı bunun bir kripto parası mı yoksa bir çıkış dolandırıcılığı mı olduğundan şüphelendi.

Çıkış dolandırıcılığı, saldırıya uğramak, hükümet tarafından ele geçirilmek veya yeni düzenlemeler veya başka sorunlar nedeniyle herhangi bir fona veya mallara erişimini kaybetmiş gibi davranan meşru veya suç teşkil eden bir iş operasyonu tarafından yapılan vicdansız bir uygulamaya atıfta bulunur. Daha sonra müşterilerine, çalınan para veya malları sessizce gizlice girerken, onlara geri ödeme yapmalarının veya ücretli hizmetlerini sağlamalarının hiçbir yolunun olmadığını söylerler.

BleepingComputer, tarafından çekilenler de dahil olmak üzere çıkış dolandırıcılığı hakkında daha önce defalarca rapor vermişti. kripto platformu ARBIX, karanlık web pazarı İmparatorluğuve operatörleri Jokeroo fidye yazılımı kullanıcıları şaşırttı.

Öte yandan CoinPayments, müşterilere en azından bir süre önceden bildirimde bulundu ve varlıklarını geri çekmeye çağırdı, bu da şu anda bunun bir çıkış dolandırıcılığı olmadığını gösteriyor.

Ne yazık ki, şirketin endişeli bir müşteriden gelen her tweet’e verdiği yanıt genel oldu ve onları yönlendiriyor. (özel) bir destek bileti göndermek için. Bazı şirketi aradı kapattıklarını sosyal medyadan açıklamadıkları için [people’s] hesaplar” ve konuya özel bir bildirim yaklaşımı benimsemek.

Gelişmenin önümüzdeki birkaç gün içinde nasıl gelişeceği henüz belli değil, ancak zaman ilerliyor ve CoinPayments müşterileri dijital varlıklarını mümkün olan en kısa sürede nakde çevirmelidir.

Source link