Bu web sitesi güvenli mi – Bilgisayar korsanlarından korunmak için web sitesi güvenliği nasıl kontrol edilir


Bu web sitesi Güvenli mi : Çevrimiçi Siber Tehditlerden Kaçınmak İçin Web Sitesi Güvenliği Nasıl Kontrol Edilir?

bu web sitesi güvenli mi ? Bu dijital dünyada, dünyanın her yerinde sayısız kötü amaçlı web sitesi bulunduğundan, web sitesi güvenliğini kontrol edin en önemli endişe kaynağıdır. internet, güvenilir bir web sitesi bulmak çok zor. Bizim ihtiyacımız Akıllıca göz atın ve Çoklu yaklaşımları kullanarak sitenin tehlikeli olmadığından emin olmanız gerekir.

Genel olarak, kopyala-yapıştır veya bir URL’ye tıklamak yerine web sitesi URL’sini yazmak iyidir. Ayrıca, birlikte çalıştığı web sitesini görmek için kontrol edin. HTTP VEYA HTTPS.

Araştırılıyor: bu web sitesi güvenli mi

Bulmak için, bu web sitesi güvenli mi, URL’nin bilinmeyen bir kaynaktan gelip gelmediğini bulmamız gerekiyor ve tıklamadan önce URL’yi çapraz kontrol etmenizi öneririz. URL’yi İnternet üzerinden kullanılabilen analizörlere kopyalayın ve Bütünlük.

DÖRT

Kısaltılmış bir URL ise, şunları yapabilirsiniz: kısa olmayan BT site ile ve ardından gerçek URL’yi analiz edin.

Analiz etme yöntemleri web siteleri

İle web sitesi güvenliğini kontrol etilk ve en çok önerilen yöntem, en son tarayıcıları kullanan çevrimiçi sayfa tarayıcılarını kontrol etmektir. parmak izi Web uygulamalarının güncel olduğunu veya kötü amaçlı yazılımdan etkilendiğini gösteren teknoloji.

Bu sayıda tarayıcı mevcut gibi

WOT ile web sitesinin güvenilirliğini bulmak için web sitesi itibar kontrolü yapılmalıdır.

işemek

Satın almadan önce SSL’nin orada olduğundan emin olun

İçin web sitesi güvenliğini kontrol edin, Ödeme kartı ayrıntılarını girmeden önce https ile web sitesinin kullanılabilirliğini sağlayın. denetleyebiliriz HTTPS kullanılabilirliği SSL analizörü URL’leri ile internet üzerinden kullanılabilir.

Ayrıca, İnternet üzerinden düşük garantili sertifikalardan oluşan bir dizi sertifika bulunmaktadır. (etki alanı doğrulaması) En güvenilene Genişletilmiş doğrulama sertifikaları, daha fazla ayrıntı için URL’ye başvurabilirsiniz.

Ayrıca, mevcut çeşitli popüler damalarla hızlı kurulumlarını doğrulayabiliriz.

Google Güvenli Tarama: bu web sitesi güvenli mi?

Google’a göre, bu web sitesinin Güvenli olup olmadığını kontrol etmek için Tarama, Google’ın güvenlik ekibinin web üzerindeki güvenli olmayan web sitelerini belirlemek ve kullanıcıları ve web yöneticilerini olası zararlar konusunda bilgilendirmek için oluşturduğu bir hizmettir.

Google, bu Şeffaflık Raporunda, tespit ettiğimiz tehditler ve kullanıcılara gösterdiğimiz uyarılarla ilgili ayrıntıları açıklar.

Güvenli olmayan web siteleri hakkında farkındalığı artırmak için bu bilgileri paylaşıyoruz ve daha güvenli ve daha güvenli bir web’e doğru ilerlemeyi teşvik etmeyi umuyoruz.

Güvenli Tarama ayrıca, web sitelerinin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda web yöneticilerini bilgilendirir ve ziyaretçilerin daha güvenli kalması için sorunu teşhis etmelerine ve çözmelerine yardımcı olur.

Güvenli Tarama korumaları, Google ürünlerinde çalışır ve İnternet’te daha güvenli tarama deneyimleri sağlar.

Tarama Web Sitesinde Güvenli Olmayan İçeriğe Sahip Olup Olmadığını Kontrol Edin – Google Güvenli Tarama

Kötü Amaçlı Web Sitelerini Bildirmek İçin

Lütfen tehlikeli URL’yi aşağıda belirtilen hizmetlere bildirin. Siteyi hangi hizmetlere bildirmeniz gerektiğine karar vermeyi nispeten kolaylaştıracak kategorilerde düzenlenirler.

Tehlikeli siteleri kara listeye alan hizmetler

Kara Liste IP Adresini Kontrol Edin

Web sitesinin IP Adresinin Global Kara Liste Veritabanında listelendiğini kontrol etmek için bazı harika araçlar var.

çok rbl ücretsiz bir çoklu DNSBL’dir (DNS Kara Listesi aka RBL) arama ve FCrDNS (İleri Onaylı ters DNS diğer adıyla itranlar) onaylamak için kontrol aracı, bu web sitesi Güvenli mi.

Web Sitesi Güvenliğini ve İtibarını Kontrol Edin

Sahte ve kötü niyetli web sitelerinin tespitini kolaylaştırmak için bir web sitesini birden fazla kara liste motoru ve çevrimiçi itibar araçları aracılığıyla analiz eder.

Web Sitesi İtibarını Kontrol Etme ve Onaylama için önemli araçlar bu web sitesi Güvenli mi

Çözüm

Siber suçlular, çevrimiçi kullanıcıları kötü amaçlı yazılımları ve diğer siber tehditleri dayanılmaz zararlara neden olacak şekilde bırakmaları için kandırmak için çeşitli karmaşık teknikler kullanıyor. bu yüzden kötü niyetli web sitesine dikkat edin, web sitesini körü körüne açmayın ve açmadan önce web sitesinin güvenliğini kontrol edin.

Ayrıca Okuyun: İnternet Gizliliğinizi Korumak ve Hackerlardan Uzak Durmak için En Önemli Güvenlik İpuçlarıSource link