Binarly, yazılım tedarik zinciri güvenliğini geliştirmek için Şeffaflık Platformu v2.0’ı yayınladı


Binarly, sürekli oluşturma sonrası uyumluluk, IoT ve XIoT cihazlarının güvenlik duruşuna ilişkin görünürlük ve davranışlarına dayalı olarak ikili dosyalar içindeki kötü niyetli davranışları ve gizli arka kapıları tanımlama becerisine sahip Binarly Şeffaflık Platformu v2.0’ı piyasaya sürdü.

İkili Şeffaflık Platformu v2.0

Şirketin tescilli İkili Risk İstihbaratı teknolojisine dayanan yeni yenilikler, Binarly’nin ürün yazılımı ve yazılım ekosistemlerinde şeffaflığı ve güvenliği artıran öncü çözümlere olan bağlılığının altını çiziyor.

Gelişmiş program analizi yoluyla yazılım tedarik zincirinde şeffaflığı artırma vizyonuyla 2021 yılında kurulan Binarly’nin amiral gemisi platformu, yüzlerce yeni güvenlik açığının keşfini otomatikleştirerek müşterilerimizin güvenlik risklerini daha fazla yükselmeden önleyici bir şekilde ele alıyor.

Binarly’nin modern yapay zekayla desteklenen patentli yaklaşımı, hem bilinen hem de önceden bilinmeyen tehditleri proaktif bir şekilde etkisiz hale getirerek kurumsal savunucuların güvenlik açıklarını keşfetme ile düzeltmeleri sunma arasındaki gecikmeyi en aza indirmesine yardımcı oldu.

“Mevcut yazılım kompozisyon analizinin (SCA) ve yazılım tedarik zinciri çözümlerinin çoğu, temel, güncelliğini kaybetmiş yöntemlere dayanıyor. Yapay zeka destekli İkili Risk İstihbaratı teknolojisine yaklaşımımız, hem bilinen hem de bilinmeyen riskleri proaktif bir şekilde belirlememize ve azaltmamıza olanak tanıyor” dedi Binarly CEO’su Alex Matrosov.

Matrosov, “Bu sürüm, yazılım tedarik zinciri ekosistemine daha fazla netlik ve şeffaflık getiriyor ve kurumsal güvenlik ekiplerine ve ürün güvenliği kuruluşlarına, tasarım gereği güvenli bir yaklaşımı geniş ölçekte uygulama olanağı sağlıyor” diye ekledi.

Gelişmiş özellikler ve yetenekler

İkili Şeffaflık Platformu v2.0, güvenliği artırmak için çeşitli temel özellikler sunar:

  • Sürekli izleme: Güvenlikle ilgili değişiklikleri sürekli olarak doğrulayarak derleme sonrası uyumluluğu sağlar.
  • Derin içgörüler: IoT ve XIoT cihazlarının güvenlik duruşunun anlaşılmasını geliştirerek güvenlik açıklarını ve bağımlılıkları ortaya çıkarır.
  • Davranış analizi: Eylemlerine göre ikili dosyalardaki kötü niyetli davranışları ve gizli arka kapıları tanımlar.
  • Güvenli kodlama uygulamaları: Güvenli olmayan kodlamayı algılar ve her ikili programdaki derleme süresi azaltımlarını değerlendirir.
  • SBOM üretimi: Kapsamlı bir risk genel görünümü için Yazılım Malzeme Listelerinin (SBOM’lar) oluşturulmasına ve doğrulanmasına olanak tanır.
  • Yasal uyum: Yasal sorunları önlemek ve güvenli kriptografik kullanım sağlamak için lisans yükümlülüklerini ve yerleşik anahtarları algılar.

Binarly Şeffaflık Platformu ayrıca güvenlik liderlerinin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyan, düzeltme geliştirmeyle ilgili zaman ve maliyeti önemli ölçüde azaltan özel olarak hazırlanmış bir kontrol paneli sunar.Source link