AWS Ortamınızı Korumak için En İyi 10 AWS Güvenlik Aracı


AWS Güvenlik Araçları

AWS, şüphesiz devrim niteliğinde olan ve dünya çapında milyonlarca işletme tarafından veri depolamak ve yönetmek için uygulanan Amazon Web Servislerinden başka bir şey değildir. Verileri yüksek standartta güvenlikle depolamak için depolanan verileri yönetmek, taramak ve denetlemek için çeşitli AWS güvenlik araçları mevcuttur. Alt yapısı ve uygulaması ile firmaları dinamik bir ölçeğe taşıma yeteneğine sahiptir. Amazon, içine güvenlik özellikleri eklediğinizde harika

Amazon, altyapısını özel AWS güvenlik araçlarının yardımıyla koruduğu için her zaman sorumludur. Kuruluş, kullanıcının AWS hizmetlerinin elinden gelenin en iyisini yapmasını sağlamak zorunda olduğu durumlarda her zaman çok net bir şey yapar. Diğer birçok kişi, bu uygulamayı kolay ve mümkün kılmak için birçok öneride bulundu. Tüm önerileri aldıktan sonra bu uygulama işletim sistemi çok kolay hale geldi.

Amazon, Bulut bilişim hizmetlerini çok ciddiye alır ve katmanlı güvenlik olması gerekir. Bu şirket ayrıca yöneticiye AWS dağıtımını güvenli hale getirmesini sağlar. Servise abone olmanız yeterlidir.

AWS’nin ana işi, seviyeyi çok hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmaktır. Yeni zorluklarla savaşmaya hazır olmak için yalnızca yeni araçlar ve hizmetler eklemeniz gerekir.

DÖRT

Rapora göre, BT liderlerinin %70’i bulutlarının ne kadar güvenli olduğu konusunda endişeli mi? Ve orta ölçekli işletmeler her zaman bulut verilerinin her zaman risk altında olduğunu düşünür. AWS, müşterinin AWS’yi güvenli ve emniyetli tutmasına yardımcı olan çok farklı güvenlik araçlarına sahiptir. burada, AWS altyapınızı yönetmenize ve güvenliğini sağlamanıza yardımcı olan en önemli AWS güvenlik araçlarından bazılarını listeledik.

En İyi 10 AWS Güvenlik Aracı

  • Nöbet
  • AWS Kalkanı
  • Bulut İzleme
  • AWS Denetçisi
  • Var
  • avcı
  • İzci Süiti
  • AWS Secrets Yöneticisi
  • AWS Web Uygulaması Güvenlik Duvarı
  • AWS Yapılandırması

Nöbet

Bu, tehdidi tespit eden bir duvar gözlemcisi olarak bilinir. Bu, dağıtabileceğiniz bir hizmettir ve bu her zaman altyapı ile mükemmel şekilde ölçeklenir. GurdDuty, günlüklerinizi tam hizmette analiz eder ve her şeyin korunmasını sağlar.

AWS Güvenlik Araçları

Amazon’a göre bu, on milyarlarca çeşitli AWS’yi analiz edebilir. Bu, eyleme geçirilebilir ve doğru uyarılar almanızı sağlayan bir kaldıraçlı makine öğrenimidir. Bu hizmet yalnızca hesap güvenliği, keşif ve örnek güvenliği ile ilgili etkinlikleri algılayabilir.

Ayrıca veri hırsızlığı, oturum açmaları devre dışı bırakma, bağlantı noktası taraması, kötü amaçlı yazılım vb. gibi birkaç şeyi de kapsar. GuardDuty, koşuşturmacadan tasarruf edebilmeniz için günlüklerinizi analiz ettiği bir uygulamalı araçla tasarlanmıştır.

AWS Kalkanı

Bu uygulama, EC2, Route 53 kaynakları, Yük dengeleyiciler, Global Accelerator ve CloudFront için güvenlik sağlayan DDoS koruması tarafından yönetilir.

DDoS devrimi yapacak gibi görünmüyordu. Her neyse, Amazon, gıda saldırılarının %99’unun AWS Shield aracılığıyla tespit edildiğini iddia ediyor. Bu, CloudFront’tan daha fazlasıdır.

Belirli bir şirketin iş için engellenmesi nedeniyle çoğu zaman saldırı olur. AWS güvenlik aracı, size önemli bir rekabet avantajı sağlamak için güvenlik ekibiyle herhangi bir etkileşime girmeden ayakta kalmanıza olanak tanır. Amazon Web Servislerinde barındırılmayan web sitesini koruyabilir.

Bulut İzleme

AWS Güvenlik Araçları

Bu, her şeyi izleyen mükemmel bir AWS güvenlik aracıdır. Ekosisteminizde ne olursa olsun, her şeyde görünürlüğü olduğunu kanıtlar. SIEM verileriyle çalıştıysanız, bu aracın verileri yükleyebileceğini ve kritik erişim sağlayabileceğini bilirsiniz.

Bu hizmet, güvenlik uygulamaları yapmak yerine, kendisiyle bütünleşen bir ton çevreleyen bilgi sağlar, bu, kaynak kullanım performansını ve verilerini toplar.

Bu aynı zamanda, kuruluşun en iyi değeri elde etmesini sağlamak için bilgisayar kaynaklarını otomatik olarak kaldırabilmesi için otomatik ölçeklendirme yapmaya da alışır.

AWS Denetçisi

AWS Güvenlik Araçları

Koruyucu olmak en iyisidir ve AWS uygulamasının güvenlik açıklarını ve taramalarını arayan bir AWS güvenlik aracı sağlar.

Bu hizmetteki en iyi şey, sürekli iyileştirme sağlayan ve AWS güvenlik ekibini güncelleyen yöneticidir. Uygulama dağıtımına uygun güvenlik standardını oluşturmak ve her şeyin güvenli olabilmesi için kuruluşa önemli bir avantaj sağlamak. Bu araçla ilgili en iyi şey, her zaman alakalı olmasıdır.

Var

Macie, verilere erişim sağladığı ve yetkisiz veri erişimini ve veri sızıntılarını tespit ettiği en iyi makine öğrenimi hizmetlerinden biridir.

AWS Güvenlik Araçları

AWS güvenlik araçlarından biri, verileri korumak için çalışır. Ayrıca uyarıları, otomasyon ve özel uyarıları alacağınız CloudWatch’a gönderir. Pratik olmanın kolaylaştığı tam olarak yönetilen bir hizmettir ve ayrıca hiçbir şey yapmadan ekstra görünürlük sağlar.

Macia yalnızca S3 izleme paketlerini destekler ve ayrıca şirketlerin verilerini ve güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini bilmesini sağlar.

avcı

AWS Güvenlik Araçları

AWS’yi uygulama değerlendirmesiyle en iyi yol olarak tanımlayan üçüncü taraf bir hizmettir. Ayrıca adli tıp hazırlığı, denetim aracı ve savunmada da iyidir.

Aynı zamanda, tarayıcıyı yapılandıran harika bir uyumluluktur. Bu aynı zamanda açık kaynak topluluğunu da geliştirir. Prowler, ağ oluşturma, yapılandırma, kimlik yönetimi vb. gibi spam yapılandırma alanına sahiptir. GDPR ve HIPAA ile ilgilidir.

İzci Süiti

AWS Güvenlik Araçları

Prowler gibi harika bir denetim aracıdır. Bunda ScoutSuite ve Microsoft Azure gibi iki hizmet var.

ScoutSuite, Microsoft Azure’u destekleyen bir çoklu platformdur. Sadece bu kadar değil, aynı zamanda AWS ve Google Cloud Platform’u da destekliyor.

AWS Secrets Yöneticisi

Adından, hassas bilgileri saklayabileceğiniz ve alabileceğiniz hizmeti yönetebileceğini anlayacaksınız. Buna sertifikalar, belirteçler ve veritabanı kimlik bilgileri dahildir.

AWS Güvenlik Araçları

Güncelleme, silme, oluşturma vb. gibi sırları gerçekleştirmek için kesin eylemleri belirtmek için ayrıntılı izin kullanır. Gizli anahtar yöneticisi her zaman Amazon İlişkisel Veritabanı Hizmeti (RDS) için otomatik döndürmeyi destekler.

Bu lambda işlevi sayesinde diğer hizmet sırları otomatik olarak döndürülür. Hassas bilgileri bir kontrol yönetim sisteminde Git olarak saklamamanız önerilir; Bunun için her zaman Secrets Manager kullanmalısınız.

AWS Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

CloudFront, AppSync, API Gateway vb. ile oluşturulan uygulama ve API’leri korur. İsteğin kaynak ülkesi olan IP adresi gibi farklı kriterlere göre uç noktanın bulunduğu yerde erişimi engellemeniz gerekir.

Bu uygulama, hız sınırlamasını etkinleştirmek ve IP başına belirli sayıda isteğe izin vermek için başlıklara ve gövdelere değer verir. Bu pazar yeri ayrıca, WAF ile ilişkilendirmeniz gereken yönetim kurallarını ve önde gelen güvenlik sağlayıcılarından olması gereken üçüncü taraf yönetim kurallarını içerir.

AWS Yapılandırması

Bu, kayıtları yapılandırır ve bunu sürekli olarak değerlendirir. Bu, tüm geçmiş kayıtları güvenli bir şekilde tutar ve kaynağınıza göre değiştirilir ve yasal gereksinimler için çok faydalı olan uyumluluklardır.

Kaynağa göre kurala göre bulunur ve belirli yapılandırmayı doğrular. Her şeyi bölgeye göre yapılandırır. Ayrıca tüm kaynakların kaydedildiğinden emin olur ve başka kaynaklar oluşturmayı beklemeniz gerekir.

Çözüm

AWS iyi bir güvenlik hizmetidir ve bunu bir meydan okuma haline getirmeniz ve doğru olanı seçmeniz gerekir. Önce ihtiyaçlarınızı anlamanız, ardından gereksinime göre bu en iyi AWS güvenlik araçlarından birini seçmeniz gerekir.Source link