Avustralya’nın Monash Üniversitesi halka açık böcek ödül programını başlattı


Eğitim kurumu, geçerli güvenlik açıkları için 2.500 dolara kadar ödeme yapacak

Avustralya'nın Monash Üniversitesi halka açık böcek ödül programını başlattı

Avustralya’nın Melbourne kentindeki Monash Üniversitesi, dijital platformlarının güvenliğini korumaya yardımcı olmak için halka açık bir hata ödül programı başlattı.

Uygulanmakta olan yeni program Bugcrowd platformunda barındırılangüvenlik araştırmacılarını geçerli güvenlik açıkları için 2.500 dolara kadar ödüllendirecek.

Kapsam içi hedefler ana Monash Üniversitesi web alanı VPN ve FileShare örnekleri de dahil olmak üzere kurum tarafından kullanılan çeşitli teknolojilerin yanı sıra mobil uygulamalar.

Siteler arası komut dosyası oluşturma (XSS), DNS yapılandırma sorunları ve düşük etki siteler arası istek sahteciliği (CSRF) konuların tümü kapsam dışındadır.

‘Son olgunluk adımı’

1958 yılında kurulan Monash, birçok büyük araştırma tesisine ev sahipliği yapmaktadır ve sürekli olarak dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Monash Üniversitesi’nin CISO’su Dan Maslin’e göre, bu hareket üniversitenin çok yıllı yolculuğunda “son olgunluk adımını” işaret ediyor.

Daha fazla hata ödül haberi okuyun

Maslin, “Program, Monash Üniversitesi’nin bilgilerinin ve dijital platformlarının gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini koruma taahhüdünü yansıtıyor” dedi.

“Siber güvenlik araştırma topluluğu tarafından yürütülen çalışmalara değer veriyor ve destekliyoruz ve araştırmacıların potansiyel güvenlik açıklarını bize bildirmek için zaman ayırdıklarında bunu takdir ediyoruz – küresel olarak siber güvenlik araştırmacılarından gelen gönderileri memnuniyetle karşılıyoruz.”

eğitim tehdidi

Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve diğer eğitim kurumları, son aylarda düzinelerce siber saldırıya tanık oldu. fidye yazılımı endişe için özel bir neden olmak.

Mayıs ayında, Chicago Devlet Okulu sistemi ebeveynleri uyardı: 495.000’den fazla çocuğun kişisel kayıtları açığa çıkmış olabilir üçüncü taraf bir tedarikçiye yönelik bir fidye yazılımı saldırısının sonucu olarak.

Doğu Avrupa’da, En az 30 Ukraynalı üniversite web sitesi saldırıya uğradı Rusya’nın ülkeyi işgaline destek olduğu düşünülen hedefli bir saldırıda.

Ve 2020’de Avustralya’daki Melbourne Polytechnic, bir veri ihlalinin yaklaşık 90.000 personelin kişisel verileriöğrenciler ve tedarikçiler.

BUNU DA BEĞENEBİLİRSİN Hata Ödül Radarı // Temmuz 2022 için en son hata ödül programlarıSource link