Avcılık için Microsoft Defender Uzmanları genel kullanıma sunuldu


Microsoft

Microsoft 365 Defender müşterileri için yeni bir yönetilen güvenlik hizmeti olan Hunting için Microsoft Defender Uzmanları artık genel kullanıma sunuldu.

Mayıs ayında duyurulan Defender Experts for Hunting, halihazırda Güvenlik Operasyon Merkezlerine (SOC) sahip olan ancak aynı zamanda uç noktalar, Office 365, bulut uygulamaları ve kimlik genelindeki tehditleri avlamak için ek yardım için ödeme yapmaya istekli işletmeler sağlıyor.

Redmond’a göre, Microsoft’un güvenlik uzmanları, tehdit araştırması için Defender verilerini kullanacak ve müşterilere düzeltme talimatları sağlayacak ve ayrıca Redmond’a göre tüm Microsoft 365 Defender ürünlerinde tehdit avcılığının uygulanmasına yardımcı olacak.

Bu yeni yönetilen hizmet, bir kuruluşun SecOps uzmanlarının ortamlarındaki kritik tehditlerin gözden kaçırılmamasını sağlamasına yardımcı olur.

Microsoft’un Güvenlikten Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Vasu Jakkal, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, “Uzmanlarımız buldukları her şeyi araştıracak ve ardından hızlı bir şekilde yanıt verebilmeniz için bağlamsal uyarı bilgilerini ve düzeltme talimatlarını size teslim edecek.” Dedi.

“Ayrıca, güvenlik duruşunuzu anlamanıza ve geliştirmenize yardımcı olacak özel öneriler alacaksınız.”

Defender Experts for Hunting, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birden fazla yetenek ekler:

  • Tehdit avcılığı ve analizi – Avcılık için Savunucu Uzmanları, gelişmiş tehditleri ortaya çıkarmak ve insan düşmanları veya uygulamalı klavye saldırılarıyla ilişkili kötü niyetli faaliyetlerin kapsamını ve etkisini belirlemek için daha derine bakar.
  • Defender Uzmanları Bildirimleri – Bildirimler, Microsoft 365 Defender’da olaylar olarak görünür ve kapsam, giriş yöntemi ve düzeltme talimatları hakkında belirli bilgilerle güvenlik operasyonlarınızın olay yanıtını iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Talep Üzerine Uzmanlar – Seçme Defender Uzmanlarına Sorun Kuruluşunuzun karşı karşıya olduğu tehditler hakkında uzman tavsiyesi almak için Microsoft 365 Defender portalında. Belirli olaylar, ulus devlet aktörleri veya vektörle ilgili saldırı bildirimleri hakkında yardım isteyebilirsiniz.
  • Avcı eğitimli yapay zeka – Avcılık için Savunucu Uzmanlarımız, öğrendiklerini tehdit keşfini ve önceliklendirmeyi iyileştirmek için kullandıkları otomatik araçlarla paylaşırlar.
  • Raporlar – Ne avladığımızı ve ne bulduğumuzu özetleyen etkileşimli bir rapor.

Defender Experts for Hunting, Microsoft Security Experts markası altında sunulan üç yeni yönetilen hizmet serisinin bir parçasıdır.

Jakkal, “Microsoft Güvenlik Uzmanları, kuruluşların daha iyi güvenlik sonuçları elde etmesine yardımcı olmak için insan liderliğindeki hizmetleri uzmanlar tarafından eğitilmiş teknolojiyle birleştiren bir dizi yönetilen güvenlik çözümüdür.” Dedi.

Microsoft Güvenlik Uzmanları
Resim: Microsoft

Mayıs ayında duyurulan diğer iki hizmet, SOC’lerinin kapasitesini genişletmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) yönelik XDR için Microsoft Defender Uzmanları ve proaktif tehdit avcılığı ile yönetilen XDR’yi büyük şirketler için tek bir hizmette birleştiren İşletmeler için Microsoft Güvenlik Hizmetleri’dir. işletmeler.

XDR için Defender Experts, 2022 sonbaharında önizlemeye geçecek olsa da, Microsoft Security Services for Enterprise özel bir çalışma bildirimi aracılığıyla zaten mevcut.

Microsoft’un açıkladığı gibi, Defender Experts for Hunting, diğer Microsoft 365 Defender ürünlerinden ayrı olarak satılmaktadır ve satın almakla ilgilenen bir Microsoft 365 Defender müşterisiyseniz bu formu doldurmanız gerekir.

İşe alma ve Avcılık için Defender Experts raporlarını nasıl anlayacağınız hakkında daha fazla bilgiyi Microsoft dokümantasyon web sitesinde bulabilirsiniz.Source link