Anket Ortalama Bir Amerikalının Şüpheli Sitelere Günde 6,5 Kez Eriştiğini Buluyor


OnePoll tarafından 28 Nisan – 3 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında AT&T adına 2000’den fazla genel nüfuslu Amerikalıyla yapılan bir anketten elde edilen veriler, ortalama bir kişinin günde 6,5 kez şüpheli bir sosyal medya hesabı veya çevrimiçi siteye girdiğini buldu. Ayrıca, tüketicilerin %54’ünün aktif ve pasif güvenlik tehditleri arasındaki farkın farkında olmadığını ve çoğunluğun parola güvenliği konusunda proaktif olmak yerine reaktif olduğunu belirtti.

Katılımcıların yalnızca üçte biri, ağa izinsiz giriş ve hileli mobil uygulamalar konusunda dikkatli olduklarını söyledi. Katılımcıların %36’sının, resmi bir kuruluştan geliyormuş gibi görünen bir mesaja yanıt vermeye daha istekli olduğu bulundu. Cevap verenlerin %45’i hükümetten olduğunu iddia eden birinden telefon aldıklarını söyledi.

AT&T Geniş Bant Teknolojisi Başkan Yardımcısı Josh Goodell, “İnsanların evdeki siber güvenlik risklerini azaltmaya yardımcı olmasının bir yolu, verilerini şifrelemek ve potansiyel bilgisayar korsanlarının çevrimiçi etkinliklerini izlemesini önlemek için bir VPN veya sanal özel ağ kullanmaktır. ”

“Kendi proaktif güvenlik alışkanlıklarınızı, kimlik izleme, kötü amaçlı site engelleme ve anti-virüs taraması gibi güvenlik özellikleri sunan bir internet servis sağlayıcısıyla birleştirmek, sizi olası tehditlere karşı korumanıza yardımcı olabilir ve genel bağlantı deneyiminiz için gönül rahatlığı sağlayabilir.”Source link