Yeni Nesil SWG Burada


Yeni Nesil Yazılım Geliştirme Programı

Check Point, son 2022 Bulut Güvenliği Raporunda, kuruluşların %27’sinin son 12 ay içinde genel bulut altyapılarında bir güvenlik olayı yaşadığını belirtti.

Bulut BT ile ilgili tehditlerin sayısının artmasıyla birlikte, kuruluşlar gelişmiş tehditlerle mücadele etmek için güvenlik oyunlarını geliştirmek zorunda kalacaklar. Ve bu, Yeni Nesil Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) için sağlam bir kullanım durumu haline gelir.

Yeni Nesil SWG, kuruluşunuza günümüzün karmaşık saldırılarına ve gelişmiş kalıcı tehditlere (APT’ler) karşı koruma sağlamak için gereken gelişmiş güvenlik özelliklerini sağlayabilir. Yeni Nesil SWG’nin geleneksel Güvenli Web Ağ Geçitlerinden nasıl farklı olduğuna daha yakından bakalım.

Yeni Nesil SWG nedir?

DÖRT

Yeni Nesil Güvenli Web Ağ Geçidi, veri risklerine karşı gelişmiş koruma sağlayan bulut tabanlı bir güvenlik çözümüdür. Yeni Nesil SWG’ler, tehditlere karşı koruma sağlamak için uygulama kontrolü, kullanıcı ve varlık davranışı analitiği (UEBA) ve makine öğrenimi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli güvenlik teknikleri kullanır.

Yeni nesil bir SWG, şifreli trafik de dahil olmak üzere ağınızdan geçen tüm trafiğe ilişkin görünürlük sağlar. Bu önemlidir, çünkü ağınızda gizlenen olası tehditlerin yanı sıra hangi uygulamalara ve sitelere erişildiğini görmenize olanak tanır.

Yeni Nesil SWG’nin Faydaları Nelerdir?

Yeni Nesil SWG kullanmanın aşağıdakiler dahil birçok faydası vardır:

Gelişmiş Güvenlik Koruması

Yeni Nesil SWG’ler, cihaz tabanlı çözümlerin fiziksel sınırlamalarının ötesine geçer. Bir SWG, kötü amaçlı yazılımları, karmaşık kimlik avı saldırılarını ve diğer tehdit türlerini ağınıza ulaşmadan engellemeye yardımcı olabilir. Diğer güvenlik özellikleri, istemciler ve sunucular arasında SSL/TLS trafik şifrelemesini ve zararlı içeriği ve web sitelerini engellemek için Web Filtrelemeyi içerir.

Gelişmiş Görünürlük ve Kontrol

Yeni Nesil SWG kullanmanın bir başka yararı da, sağlayabileceği gelişmiş görünürlük ve kontroldür. Yerinde bir SWG ile, şifreli trafik de dahil olmak üzere ağınızdan geçen tüm trafiği görebilirsiniz. Bu önemli bir özelliktir, çünkü ağınızda gizlenen olası tehditlerin yanı sıra hangi uygulamalara ve sitelere erişildiğini görmenize olanak tanır.

Artan Verimlilik

Yeni Nesil SWG, çalışanlarınızın hangi uygulamalara ve sitelere erişebileceğini kontrol etmenize izin vererek üretkenliği artırmaya da yardımcı olabilir. Kumar siteleri veya sosyal medya gibi işle ilgili olmayan uygulamalara ve sitelere erişimi engelleyerek, çalışanlarınızın iş görevlerine odaklanmasını sağlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Geliştirilmiş Performans

Yeni Nesil Yazılım Geliştirme Aracı, içinden geçen trafik miktarını azaltarak ağınızın performansını artırmaya da yardımcı olabilir. Gerekli olmayan uygulamalara ve sitelere erişimi engelleyerek, daha az dikkat dağıtıcı olur ve bu da sonuçta eldeki görevlere daha fazla odaklanma anlamına gelir.

Bilinmeyen Tehditlere Karşı Savunma

Uzmanlar, yalnızca 2022’de altı milyar oltalama saldırısının gerçekleşeceğini ve kuruluşların %83’ünün en az bir saldırı bildireceğini tahmin ediyor. Henüz keşfedilmemiş yeni ve bilinmeyen tehditlerle birleştiğinde, tehdit yüzeyinin herhangi bir işletme için ne kadar ciddi hale geldiğini görebilirsiniz. Güvenlik ilkelerini uygulamak, Yeni Nesil SWG’nin ayrılmaz bir özelliğidir. Atanmış bir yönetici, bir düğmeye tıklayarak belirli bir kaynağa erişime “izin verebilir” veya “reddetebilir”. Bu ayrıntılı politikalar, en az ayrıcalıklı erişime ilişkin Sıfır Güven ilkesine dayanır.

Neden Yeni Nesil Bir Yazılım Geliştirme Programına İhtiyacınız Var?

Bulutla ilgili tehditler kuruluşların başına bela olmaya devam ediyor. Bir AWS ortamında bir S3 paketinin yanlış yapılandırılması kadar basit bir şey, büyük bir güvenlik ihlaline yol açabilir. Yanlış yapılandırma sorunları, eski VPN ve güvenlik duvarı cihazlarında yaygın olarak bulunur; bu, Yeni Nesil SWG ile güvenlik stratejinizi ilerletmek için başka bir nedendir.

Gelişmiş kalıcı tehditler artmaya devam ediyor ve daha yaygın tehditlerden biri çalıntı kimlik bilgilerini içeriyor. Kimlik bilgilerinin doldurulması, tüm veri ihlallerinin %61’inden sorumluydu. APT’lerin diğer örnekleri arasında, finansal kazanç için Kişisel Tanımlanabilir Bilgileri (PII) satmak için kimlik bilgilerini kasten kullanan kötü niyetli kişiler yer alır. Diğer yaygın saldırılar arasında, genellikle bir kimlik avı saldırısı şeklinde hesap ele geçirme ve kuruluşlara yıllık 75 milyar dolara mal olan API güvenlik açıkları yer alır.

Yeni Nesil SWG’nin yerinde olması da bu tür tehditlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Bulut uygulamalarına erişim, “bilinmesi gerekenler” temelinde verilmelidir. Sıfır Güven Ağ Erişimi olarak da bilinen bu ek güvenlik önlemi, saldırı yüzeyinin azaltılmasına büyük ölçüde yardımcı olabilir. Yeni Nesil SWG ile birleştirildiğinde, güvenlik duruşunuz daha da yükselir. Sponsorluğunda çevre 81Source link