WhatsApp Gizlilik Güncellemesi – Çevrimiçi Olduğunuzda Gizle


WhatsApp Gizlilik Güncellemesi – Artık Çevrimiçi Olduğunuzda Gizleyebilirsiniz

WhatsApp’ın gizlilik güncellemeleriyle ilgili son duyuruları oldukça heyecan yarattı. Kullanıcıların, başkalarının haberi olmadan uygulama içinde mesajlarını kontrol etmelerini sağlayan özellikler de vardır.

Yeni güvenlik güncellemelerinin bir sonucu olarak, kullanıcılar diğer kişilerle yaptıkları konuşmalar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar.

WhatsApp, 2 milyarı aşan küresel kullanıcı tabanına ek olarak, Facebook’un ana şirketi Meta’ya aittir. İşte CEO Mark Zuckerberg’in söylediği: –

“Şirketin mesajlarınızı korumak ve yüz yüze görüşmeler kadar gizli ve güvenli kalmasını sağlamak için sürekli olarak yeni yöntemler geliştirmesini bekleyebilirsiniz.”

DÖRT

Gizlilik koruması, yalnızca kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlamaktan fazlasını içerir. WhatsApp’ın gelişimiyle birlikte, aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha fazla gizlilik koruma özelliği eklendi: –

  • kaybolan mesajlar
  • Uçtan uca şifreli yedeklemeler
  • 2 adımlı doğrulama
  • Engelleme yeteneği
  • İstenmeyen sohbetleri bildirin

Ancak geçen yıl hizmet koşullarında yaptığı değişikliklerin bir sonucu olarak, WhatsApp çok büyük miktarda inceleme ve eleştiriye maruz kaldı.

Yeni Gizlilik Özellikleri

Bu yeni özellikler tarafından bir dizi ek gizlilik koruması sağlanacaktır. Yeni gizlilik geliştirmelerinin bir parçası olarak aşağıdaki özellikler eklendi:-

  • Gruplardan Sessizce Ayrılın: Artık bir gruptan ayrılmaya karar verdiğinizde tüm grubu bilgilendirmek yerine sadece o grubun yöneticisi bilgilendirilecek.
  • Çevrimiçi Olduğunuzda Kimlerin Görebileceğini Seçin: Çevrimiçi varlığınızı gizli tutmanız son derece önemlidir. WhatsApp, çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceğini ve kimlerin göremeyeceğini seçmenize olanak tanıyan yeni bir özellik içerir.
  • Bir Kez Görüntüleme Mesajlarını Engelleyen Ekran Görüntüsü: Bir Kez Görüntüleme iletilerinin artık ek bir güvenlik katmanı için ekran görüntüsü alınması engellenebilir.

WhatsApp, kullanıcıları gelecekte ne görmek istediklerini bildirmeye teşvik etmenin yanı sıra sizden haber almak için sabırsızlanıyor.

Bizi Linkedin’den takip edebilirsiniz, heyecanGünlük Siber Güvenlik güncellemeleri için Facebook.

Source link