Vahşi Doğada Sömürülen Yeni Google Chrome Sıfır Gün Güvenlik Açığı


Google Chrome Sıfır Gün Güvenlik Açığı

Salı günü Google, masaüstü bilgisayarlar için Chrome tarayıcısının vahşi doğada aktif olarak sömürülen yüksek ciddi sıfır gün kusurunu içermesi için yamalar yayınladı.

olarak izlendi CVE-2022-2856, sorun, Intents’te güvenilmeyen girdilerin yetersiz doğrulanması durumu olarak tanımlanmıştır. Google Threat Analysis Group’tan güvenlik araştırmacıları Ashley Shen ve Christian Resell, 19 Temmuz 2022’de kusuru bildirdikleri için itibar kazandılar.

Tipik olarak olduğu gibi, teknoloji devi, kullanıcıların çoğunluğu güncellenene kadar eksiklikle ilgili ek ayrıntıları paylaşmaktan kaçındı. Kısa ve öz bir açıklamada “Google, CVE-2022-2856 için bir açıktan yararlanmanın doğada var olduğunun farkında” dedi.

En son güncelleme ayrıca, çoğu diğerlerinin yanı sıra FedCM, SwiftShader, ANGLE ve Blink gibi çeşitli bileşenlerdeki ücretsiz kullanım sonrası hatalarla ilgili diğer 10 güvenlik açığını da ele aldı. Ayrıca İndirilenler’deki bir yığın arabellek taşması güvenlik açığı da düzeltildi.

Siber güvenlik

Geliştirme, Google’ın yılın başından bu yana çözdüğü Chrome’daki beşinci sıfır günlük güvenlik açığını işaret ediyor –

Kullanıcıların, olası tehditleri azaltmak için macOS ve Linux için 104.0.5112.101 ve Windows için 104.0.5112.102/101 sürümüne güncelleme yapmaları önerilir. Microsoft Edge, Brave, Opera ve Vivaldi gibi Chromium tabanlı tarayıcıların kullanıcılarının da düzeltmeleri kullanılabilir olduklarında ve olduklarında uygulamaları önerilir.

Source link