Unitree Robot Köpek Uzaktan Hacking Aracı Tarafından Devre Dışı Bırakıldı


Bilgisayar korsanları, hafif makineli tüfek taşıyan bir robot köpeğin, küçük bir el tipi bilgisayar korsanlığı aracı kullanılarak erişilebilen bir öldürme anahtarına sahip olduğunu buldu.

Keşif, tutamaçlardan geçen bilgisayar korsanları tarafından Twitter’da yayınlandı. [email protected] ve GitHub ve Twitter’da MavProxyUser.

“İyi haberler!” [email protected] Twitter’da söyledi. “Elinde silahla gördüğün robot köpeği hatırlıyor musun!? @UnitreeRobotic tarafından yapılmıştır. Görünüşe göre onu kire atmak için tek ihtiyacın olan @flipper_zero. PDB’nin 433 mhz’lik bir arka kapısı var.”

Videoda d0tslash ile bir güç kaynağına bağlanan Unitree robot köpeklerinden biri görülüyordu. Botun kontrolünü ele geçirmek için RFID, Bluetooth, NFC ve diğer bantlar arasında kablosuz olarak iletişim kurabilen çok amaçlı bir cihaz olan Flipper Zero kullanılır.

Ek olarak, bilgisayar korsanı tarafından etkinleştirildiğinde, mekanik köpek yakalanır ve çöker.

Bilgisayar korsanlarına göre, her köpek, güç dağıtım panosuna bağlı bir uzaktan kesme anahtarı veya bir makinenin, pilden gelen gücü çeşitli sistemlerine yönlendiren bir parçası ile birlikte gönderilir.

Bu öldürme anahtarı, robotu kapatmak için belirli bir sinyal için 433 MHz bandını tarar. Bazı Unitree robotlarını anında kapatan kablosuz uzaktan kumanda kutuya dahildir.Source link