Ukrayna Radyo İstasyonları, Başkanın Sağlığı Hakkında Söylentileri Yaymak İçin Hacklendi


Geçen Perşembe, Ukrayna radyo operatörü TAVR Media, Başkan Zelenskyy’nin ciddi şekilde hasta olduğuna dair sahte bir mesaj yayınlanmasıyla sonuçlanan bir siber saldırının son kurbanı oldu.

Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Devlet Servisi (SSSCIP) bir güncellemede şunları söyledi: “Siber suçlular, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’nin iddiaya göre yoğun bakımda olduğu ve görevlerinin Verkhovna Rada Başkanı tarafından yürütüldüğü bilgisini yayıyor. , Ruslan Stefanchuk.”

Kiev merkezli holding şirketi, KISS FM, Nashe Radio ve Classic Radio dahil olmak üzere dokuz büyük radyo istasyonunu yönetiyor.

TAVR Media, Facebook’ta sunucularının ve ağlarının bir siber saldırıda hedef alındığını ve sorunu çözmek için çalıştığını açıklayan bir bildiri yayınladı. Şirket ayrıca, “Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’nin sağlık sorunlarıyla ilgili hiçbir bilginin doğru olmadığını” vurguladı.

Yanlış raporlar öğlen 12 ile 14 arasında yayınlandı ve Zelenskyy’nin sağlığının iyi olduğunu teyit etmek için Instagram’a gitmesine neden oldu.

Saldırının kaynağı henüz bilinmiyor.Source link