Uber makbuz e-postalarını okurken Microsoft Outlook kilitleniyor


Microsoft Outlook

Microsoft, Outlook e-posta istemcisinin, Uber makbuz e-postaları gibi tablolar içeren e-postaları açarken ve okurken kilitleneceğini söylüyor.

Şirket, bir destek belgesinde “Karmaşık tablolar içeren bazı e-postaları açarken, yanıtlarken veya iletirken Outlook yanıt vermeyi durduruyor” diye açıklıyor.

Daha da kötüsü, aynı tablo içeriğine sahip e-postalar da Microsoft Word uygulamasının yanıt vermemesine neden olur.

Bilinen sorun, Current Channel Version 2206 Build 15330.20196 ve sonraki sürümlerdeki Microsoft 365 müşterilerini etkilemekle birlikte, mevcut Beta ve Current Channel Preview sürümlerinde de donmaları tetikleyebilir.

Microsoft Word ekibi, doğrulamadan geçtikten sonra yakında Beta kanalı müşterilerine yayınlanacak bir düzeltme geliştirdi.

Microsoft, Mevcut Kanal’da Outlook sürümlerini kullanan müşterilerin düzeltmeyi, 9 Ağustos 2022 Salı günü bu ayki Yamanın bir parçası olarak alacağını ekledi.

Outlook'un yanıt vermemesine neden olan Uber e-postası
Outlook’un yanıt vermemesine neden olan Uber e-postası (Microsoft)

Geçici çözüm de mevcuttur

Düzeltmenin kullanıma sunulmasını bekleyemeyen müşteriler için Microsoft, bu bilinen sorundan etkilenmeyen bir yapıya geri dönmelerini gerektiren bir geçici çözüm de sağlar.

Bu soruna geçici bir çözüm olarak Office yüklemenizi önceki bir derlemeye geri döndürmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

  1. Yönetici bağlamında bir Komut İstemi açın
  2. İki komutu Komut İstemi penceresine yazın veya yapıştırın ve her birinin ardından Enter tuşuna basın.
  • cd %programfiles%\Common Files\Microsoft Shared\ClickToRun
  • officec2rclient.exe / kullanıcı güncelleme güncellemesi = 16.0.15225.20288

Geçen ay Microsoft, Outlook Arama’nın masaüstü uygulamalarında Windows 11 sistemlerinde son e-postaları görüntülemediği başka bir Outlook sorununu ele aldı.

Etkilenen müşteriler yalnızca e-postayı dizine eklemek için yerel Windows Arama hizmetini kullanan POP, IMAP ve çevrimdışı Exchange hesaplarını kullananlardır.

Ocak ayında Redmond, Kasım 2021 ve sonrasında yayınlanan Windows 10 güvenlik güncellemelerinin tetiklediği Outlook arama sorunlarını da düzeltti.

BleepingComputer’ın Aralık ayında bildirdiği gibi, kullanıcılar Windows 11’e yükselttikten sonra Microsoft 365 için Outlook, Outlook 2019 ve Outlook 2016’da da arama sorunları yaşadılar.



Source link