Sysadmin için En İyi 10 Ağ Paket Analiz Aracı


Paket Analiz Araçları

Bir işletme sahibi olarak, ağın iş operasyonunun belkemiği olduğunu ve Packet Analyzer Tools’un ağ ve güvenlik analistleri için ağın izlenmesine yardımcı olduğunu asla unutmamalısınız. Bu yüzden yaptığınız her şeyin çok derin olduğundan emin olmalısınız. Şimdi Ağ paketi Analizörü’nün ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Eh, sohbet, oyun, video akışı, sörf, bir şeyler satın alma ve çok daha fazlası. Bu, iki bilgisayar ağı arasında veri paketlerinin değişimini yapar.

Bu paket, ağlar arasında akan küçük bir bilgi birimine sahiptir. Bu, ağ paketlerini oluşturan ve doğrulayan iyi tanımlanmış bir yöntemdir.

Her paket bir bağlantı zinciri ile bağlanır. Hedefle doğru bir şekilde iletilir ve doğrulanır. Herhangi bir paket bozulursa, paket doğru sırada gelene kadar tüm süreç askıya alınır.

Bu yazıda, ağı yönetmek ve paketleri analiz etmek için Network Packets Analyzer ve en iyi 10 Packet Analyzer Aracı hakkında her türlü bilgiyi alacaksınız. Ağın içinde neler olduğunu anlayabilmeniz için biraz daha yüzey düzeyinde bilgiye ihtiyacınız var. Burada, ağınızda kullanmak ve gereksinimlerini anlamak için en iyi on aracın listesini bulacaksınız.

DÖRT

Ağ Paket Çözümleyici Araçları 2022

  • Tel köpekbalığı
  • SolarWinds Ağ Performans İzleyicisi
  • Ağ Madenci
  • Tcpdump
  • ManageEngine NetFlow Analizörü
  • kısmet
  • Colasoft Kapsa
  • EterMaymun
  • kemancı
  • Wifi Gezgini

Tel köpekbalığı

Tel köpekbalığı

Ağın derinliklerine inen bazı Paket Analiz Araçları arıyorsanız, o zaman Wireshark en iyisidir ve bu 1998’de başlayan çok eski bir projedir. Tamamen gönüllüler tarafından yürütülen bir organizasyondur ve bazı cömert sponsorlar tarafından desteklenmektedir.

Bu, yüzlerce ağ protokolünü destekleyebilen açık kaynaklı yazılımdır. Catapult DCT2000, Microsoft Network Monitor, Cisco Secure IDS iplog, vb. gibi her türlü dosya formatı ile gelebilir.

Linux, Solaris, Windows, macOS, FreeBSD, vb. gibi tüm platformlarla sanal olarak çalışır. Anında gzip açma ile daha hızlı görsel tarama için farklı renklendirme kuralları vardır.

SolarWinds Ağ Performans İzleyicisi

Bu araç, diğer ücretsiz Packet Analyzer Araçları ile karşılaştırıldığında çok çeşitli özellikler sunar. Bu izleme aracı, en iyi paket algılayıcılardan biridir ve ayrıca ağın kapsamlı bir görünümünü sağlayan çok katmanlı bir araçtır.

Herhangi bir ağ sorunu, kullanıcı çok hızlı bir şekilde algılayabilir, tanılayabilir ve çözebilir. Ayrıca minimum bant genişliği ile kesinti süresini de önler. DPI’ın kurulu sensörler üzerinde çizim yaparak Windows cihazlarını yönetmek için paket düzeyinde verileri yakalamasına yardımcı olur.

Kullanıcının sensörleri dağıtmak için adım adım bir sihirbaz kullanması ve izleme için özel uygulamayı seçmesi gerekir. NetFlow, sFlow, NetStream, JFlow ve IPFIX’i içeren bant genişliği analizörü özelliklerine sahiptir.

Ağ Madenci

Paket Analiz Araçları

Kendinizi Adli Ağ Analiz Aracı olarak tanıtmak istiyorsanız, en çok kullanılan Paket Analiz Araçlarından biri olarak da yapabiliriz, o zaman NetworkMiner sadece sizin için en iyi işi yapar. Bu, ağı pasif olarak analiz eden ve etkileyici bir GUI arayüzü ile gelen açık kaynaklı bir araçtır. Bu araç sayesinde, aktarılan resimleri ve diğer dosyaları kolayca görebilirsiniz.

Ayrıca IPv6 desteği, IP üzerinden Pcap, OS parmak izi, Geo IP yerelleştirme, Komut satırı komut dosyası desteği vb. gibi başka mükemmel özelliklere de sahiptir. Bu, HTTP, SMB2, POP3, TFTP, FIP gibi farklı trafik türleri ile çalışabilir. , KOBİ ve çok daha fazlası. Lütfen birkaç özelliğin yalnızca ticari sürümde mevcut olduğunu unutmayın.

Tcpdump

Kullanıcı okulda okuyorsa, tcpdump tam size göre. Bu, ilgili her şeyi yapan başka bir ikonik Linux yardımcı programıdır ve diğerleri gibi “daha meraklı” Paket Analiz Araçları oluşturması gerekir.

Paket Analiz Araçları

Bu, grafiksel bir ortamda hiçbir şey değildir, ancak araçların bunu telafi etmesi gerekir. Bu araç bir dizi modern Linux dağıtımıyla birlikte geldiğinde, kurulum her zaman bir acı olabilir.

Bunu yapamıyorsanız, kaynaktan inşa etmek zorunda kalacaksınız. Bu araç komutları, belirli bir sorunu çözmeyi amaçlayan basit ve kısadır. Farklı problemler için farklı bir komut vardır. Basit şeylere ihtiyacınız varsa, hızlı bir tarama için koşmanız gerekir.

ManageEngine NetFlow Analizörü

Bu paket dinleyicisi Windows ve Linux üzerine kurulabilir. Akış teknolojisini kullanan ve en iyi trafik modeliyle bant genişliği performansı sağlamak için ekibinize derinlemesine bilgi sağlayan eksiksiz bir trafik analiz yazılımıdır.

Paket Analiz Araçları

Bu yazılım, ağ uygulamasının doğrudan sorunlara bağlı olduğu DPI’ı kullanır. NetFlow Analyzer, kullanıcıların etkilenen kullanıcı listesini çekmesine olanak tanır, böylece onları düzeltmek için çözüm hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Bant genişliği yönetimi tekniklerini takip etmek ve akışı geciktirmek için trafik şekillendirme yoluyla düzenleme yetenekleri sağlar. Ayrıca daha yüksek öncelikli uygulamalarla ağ performansı sağlar.

kısmet

Bu, en iyi paket koklama araçlarından biri olduğu kadar, diğer önemli açık kaynaklı Paket Analiz Aracı Araçlarından biridir. Birçok özelliği vardır, ancak esas olarak Wi-Fi sorun giderme yapar. Kuruluşunuz içinde ağ arıyorsanız, bu en iyi araç olabilir.

Paket Analiz Araçları

Herhangi bir fiziksel cihaz arıyor ve bulamıyorsanız kısmet üzerinden tespit edip tüm ağ altyapısından engelleyebilirsiniz. Bu, Windows ve Linux üzerinden çalışan bir çoklu işletim sistemi aracıdır. Çoğu kullanıcının tercih ettiği bir grafik işlevi yoktur.

Bu araç çok hafiftir ve pasif modda hızlı çalışır. Yakalanan paketlere herhangi bir dijital iz bırakmaz. Kısmet her zaman benzersizdir ve yalnızca bağımsız uygulamayı çalıştırabilir. Veri paketlerini yakalayan ve gelecekteki analizler için ana sunucu kurulumunu yapan çok istemcili bir araçtır.

Colasoft Kapsa

Windows platformunu merak ediyorsanız, Colasoft Capsa ciddi bir rakiple karşı karşıya geliyor. Ücretsiz, standart ve kurumsal olmak üzere üç sürümü vardır. Farklı gereksinimler için farklı sürümler kullanabilirsiniz ve hepsi farklı yeteneklere sahiptir.

İlginç özelliklere sahip 300’den fazla protokolü destekleyen ve ayrıca birkaç koşulla tetiklenen birçok ücretsiz sürüm vardır. Bu standart, 1000’den fazla protokolü destekleyen yukarıdaki çentiği sunar. Ayrıca paket akışlarını yeniden oluşturabileceğiniz konuşmaları analiz etmenize de olanak tanır.

EterMaymun

Güçlü görselleştirme ve açık kaynaklı Packet Analyzer Araçları arıyorsanız, EtherApe en iyi seçenektir. Yalnızca Linux dağıtımlarında kullanılabilen önceden oluşturulmuş ikili dosyalara sahiptir.

Çok düğümlü ve renk kodlu izlemenin dahil olduğu yerde kendi başınıza oluşturmanız gerekir. Verileri tcpdump dosyasından “canlı” modunda okur. Ayrıca standart ad çözümlemesini de destekler.

En son sürümde görüyorsanız, GUI GTK3’e taşındı ve bu da daha keyifli bir deneyimle sonuçlandı.

kemancı

Fiddler, dış dünya ile cihazınız arasında oturan pasif ağ dinleyicisidir. İşlemi doğru yapmak için Fiddler’a ihtiyacınız var. Uzun ve seçkin bir geçmişi olan özelleştirilmiş ücretsiz bir araçtır.

Asıl amacınız koklamaksa, HTTP ve HTTPS, Fiddler’ın gideceği yolu araması gereken bir patron gibi çalışacaktır. Bir kullanıcı olarak, oturum manipülasyonu, güvenlik testi ve performans testi gibi yapılacak birçok şey vardır.

Oturum manipülasyonunda, Fiddler, oturum verilerini istedikleri gibi değiştirebileceği HTTP başlıklarını kullanır. Ayrıca, tüm HTTPS trafiğinin şifresini çözdüğü yerde güvenlik testi yapılmasına izin verir. Performans testinde sayfa yükünü analiz eder ve tepkinin hangi parçadan geldiğini görür.

Wifi Gezgini

Ağ paketi Çözümleyicisi

Çok güzel tasarlanmış ve ağın kalbi gibi çalışan zengin bir araçla donatılmıştır. Wifi Explorer, trafiği doğru bir şekilde anında kontrol altına almanın ve işlerin uzun vadede devam etmesinin ek bir avantaj haline gelebileceği, macOS’a özel bir ağ Paket Analizi Araçları olabilir.

Son düşünceler – Paket Analiz Araçları

Right Packet Analyzer Tools her zaman doğru işi yapar. Bir kullanıcı olarak, ihtiyacınıza göre her zaman en iyisini seçmeniz gerekir. Ayrıca, satın almadan önce bir deneme yapmanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz sürümüne sahip olacaksınız.

Ayrıca Okuyun:Source link