Swiss Post, e-oylama hata ödül programını yeniden başlattı


Etik bilgisayar korsanları, seçim altyapısını stres testi yapmaya davet edildi

Swiss Post, e-oylama hata ödül programını yeniden başlattı

İsviçre federal posta servisi, hata ödül programının son bölümünde güvenlik açıkları için elektronik oylama (e-oylama) sistemini test etmeye etik bilgisayar korsanlarını davet ediyor.

Swiss Post, güvenlik açıklarını tespit etmek amacıyla böcek ödül avcılarından dört haftalık bir süre boyunca çevrimiçi oylama altyapısına saldırmalarını istiyor.

Fransa merkezli güvenlik açığı açıklama platformu YesWeHack tarafından yönetilecek olan kabul edilen hata başvuruları için maksimum 30.000 CHF (31.500 $) ödül verilecektir.

En son hata ödül haberlerinin devamını okuyun

Bu son testler 2 Eylül 2022’ye kadar sürecek. Swiss Post, bilgisayar korsanlarının sistem yayına girdiğinde kullanılacak altyapının aynısıyla karşılaşacağını söylüyor.

Swiss Post, halka izinsiz giriş testi için örnek oy kartları sunacak ve hata avcılarının oylama portalında oy verme sürecini doğru bir şekilde simüle etmelerini ve sisteme hedefli bir saldırı gerçekleştirmelerini sağlayacak.

Swiss Post’tan bir basın açıklamasında, “Bu, ilk kez, oy verme portalında örnek oylama kartlarını kullanarak oy verme sürecini doğru bir şekilde simüle edebilecekleri ve hedefleyebilecekleri anlamına geliyor” diyor.

ARKA FON Kontrol-Alt-Sil? İsviçre hükümeti e-oylamaya fren yapıyor

tarafından daha önce bildirildiği gibi Günlük Swigİsviçre hükümeti, etik bilgisayar korsanlarını 2019’da e-oylama sistemlerini stres testine davet edeceğini duyurdu.

Aynı yıl, İsviçre Federal Konseyi, bir çevrimiçi oylama sisteminin güvenliği ve bütünlüğü ile ilgili endişelerin dile getirilmesinden sonra, e-oylamayı İsviçre’de düzenli olarak çalıştırma planlarını askıya aldı.

Swiss Post daha sonra kaynak kodunu açacağını ve bilgisayar korsanlarını çevrimiçi oylama sistemini test etmeye davet edeceğini duyurdu. Ancak, bu, diğer eksikliklerin yanı sıra tespit edilemeyen oy manipülasyonuna yol açabilecek kusurların keşfedilmesinden sonra planlanan halka açık izinsiz giriş testi başlamadan önce kapatıldı.

Swiss Post, e-oylama altyapısının 2023 yılına kadar kullanıma hazır olmasını bekliyor.

KAÇIRMAYIN İsviçre hükümeti, federal böcek ödül programının yakında başlatılacağını duyurduSource link