Sürekli Sızma Testi ile Düşmanın Ne Gördüğünü Görün


Sürekli Sızma Testi ile Düşmanın Ne Gördüğünü Görün

Sürekli Sızma Testi size Saldırganın Bakış Açısını verir, böylece buna göre düzeltme yapabilirsiniz.

SehgalCEO, BreachLock

Amsterdam, Hollanda – 20 Aralık 2022

İnternetin, bir şirketin saldırı yüzeyinde savunmasız noktalar arayan rakipler tarafından sürekli tarandığı bir sır değil.

Siber suçlular kötü şöhretli bir şekilde kolay meyve vermeye yöneldiğinden, kuruluşlar yeni ortaya çıkan güvenlik açıklarını proaktif olarak düzelterek riskleri hızla azaltabilir.

Gördükleri her şeyi görebilmek ve buna göre düzeltebilmek için neden sürekli olarak bu düşmanlardan bir adım önde olup pentest yapmıyorsunuz?

Geleneksel vs Modern vs Sürekli Sızma Testi

Bir angajman olarak sızma testi, belirli bir noktada kontrol testi yürütmenin mükemmel bir yoludur. Günümüzde kontrollerin uyumluluk ve güvenlik doğrulaması, özellikle uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için GRC ile çalışırken bu tür testler için mükemmel şekilde uygundur. Bununla birlikte, sızma testinde kullanılan yöntemler, güvenlik ve teknoloji liderlerinin seçeneklerini önemli ölçüde genişletti.

Geleneksel penetrasyon testi yöntemleri, teknolojideki yeni gelişmeler ve ortaya çıkan Bir Hizmet Olarak Kalem Testi (PTaaS), güvenlik uyumluluğu ve risk yönetimi için test seçenekleri evrenini gerçekten genişletti. Tam yığınla güvenilir, özel bir satıcıyla çalışma yeteneği sızma testi hizmeti teklifler ve avantajlar, uyumluluk hedeflerini karşılamak, riski azaltmak ve geleneksel sızma testine kıyasla daha sık test yapmak için kolaylaştırılmış bir yol sağlar.

Modern kalem testi yöntemleri daha verimli ve etkili hale geldikçe, bir kısıtlama vardır, o da zamandır. Tehdit ortamı sürekli değişiyor ve bir kuruluşun sistemleri sık sık değişecek. Dün riskleri yönetmede etkili olan belirli bir noktaya sızma testi, bugün artık yeni bir riski azaltmada etkili olmayabilir. Bu nedenle, gerçek zamanlı ortam değişikliklerine ve sürekli gelişen güvenlik riski ortamına her zaman açık bir çözüm sunmak için sürekli sızma testi ortaya çıkmıştır.Her Zaman Açık,” İsteğe Bağlı Sızma Testi

Sürekli sızma testi, sıfır gün güvenlik açıkları gibi yeni ortaya çıkan risklere karşı koruma ve düzeltme için devam eden testlere yardımcı olan gelişmiş bir saldırgan güvenlik stratejisidir. Bilmediğin şeyi koruyamazsın. Sürekli sızma testi, hızlı iyileştirme gerektiren yeni, bilinmeyen ve kritik güvenlik açıklarını bulmak için “her zaman açık” bir keşif süreci sağlar.

  • Uyumluluk tarafından yönlendirilen, örneğin PCI DSS penetrasyon testi, kalem testleri, kod incelemesi, ağlar ve varlıklar gibi güvenlik kontrolleri için düzenleyici zorunlulukları doğrulayabilir. Test, tek bir zaman noktasında bir pentest raporu sağlamak için çalıştırılır.
  • Bu arada, sürekli penetrasyon testi, gece veya gündüz herhangi bir zamanda test etme, yeni güvenlik açıklarını tarama ve devam eden güvenlik açığı yönetimi için kritik sistemleri her zamankinden daha hızlı düzeltme yeteneği sunar.
  • Sürekli kullanma DevOps için sızma testi düzeltme, güvenlik açığı yönetimini doğrudan sızma testi yaşam döngüsüne entegre etmenin akıllı bir yoludur. Kritik güvenlik açıklarının düzeltilmesi daha hızlıdır, “bilinmeyen” vektörlerin saldırıya uğrama riskleri azalır ve artık ağda ortaya çıkan bir tehdide – olay müdahalesinden ziyade – odak noktası siber dayanıklılıktır.

Kalem testinin bu sürekliliği sayesinde, rakibinizin sizi nasıl bir hedef olarak gördüklerine ilişkin bakış açısını görebilirsiniz. Size şunu göstermek için tek bir pencere sağlayan güvenli bir portalda oturum açabildiğinizi hayal edin: Bilgisayar korsanları size “İşte” böyle bakıyor. Bu, bilgisayar korsanının dünyanıza bakış açısıdır.

Sistem tabanlı test, bilinen güvenlik açıklarını bulmak için harikadır. Bu, sızma testi ağları, harici ağ, dahili ağ, web uygulamaları, mobil uygulamalar, IoT, Wi-Fi içindir – bunların tümü sistemin harika örnekleridir. Ancak genişleyen saldırı yüzeyini yönetmek için bilinmeyenler var. Ancak bilinmeyenler test edilemez. Bilinmeyenler düzenli yönetişim kapsamında değildir. Bu nedenle, güvenlik kontrollerini proaktif olarak test etmek ve doğrulamak için sürekli bir yönteme acil ihtiyaç vardır.

Sürekli penetrasyon testi, bilmediğiniz bir şeyi ortaya çıkardığında, gerçek zamanlı olarak artan bir riskiniz olur, çünkü o canlı. Doğru sürekli penetrasyon testiyle, bilinmeyen güvenlik açığını siber suçlular tarafından kullanılmadan hemen önce düzeltmek için harekete geçebilirsiniz.

Zamanında İşlem Yapılabilir Düzeltme için Sürekli Kalem Testi

İsteğe bağlı, proaktif penetrasyon testi uyumluluğu değerlendirir ve güvenlik kontrollerinin etkili bir şekilde sağlamlaştırıldığını doğrular. Eksiksiz görünürlük için, size tehdit aktörlerinin saldırı yüzeyiniz hakkında tam bir bakış açısı sağlayan ve ortamınızdaki güvenlik açıklarını ortaya çıkaran sürekli bir pen testi çözümü, sızma testini daha etkili, gerçekçi ve eyleme geçirilebilir hale getirir. Her zaman açık penetrasyon testi, harekete geçebileceğiniz saldırgan güvenlik zekası ile uyumluluk, güvenlik doğrulaması ve hızlı düzeltme sağlar.

Sürekli Penetrasyon Testinin Faydaları:

  • Sızma testi, saldırı zincirindeki tehdit aktörü hedefleriyle eşlenir.
  • Bulgular, güvenlik teknolojisi yığınına ve tehdit istihbaratı toplamaya entegre edilir.
  • Yeni ortaya çıkan TTP’lerle CTI’da kritik riskler ortaya çıktığında kalem testini artırın.
  • Kurumsal test yöntemlerinden yararlanın, gerçek dünyadaki saldırı zincirlerini görün ve düşman emülasyonundan öğrenin.

Sürekli penetrasyon testine sahip olmak, ortamınızdaki pen testlerini veya saldırgan tekniklerini kopyalamaktan çok daha fazlasıdır. Güvenlik ortamınız ve ihtiyaçlarınız değiştikçe, sürekli sızma testi güncel kalır ve kuruluşun ve güvenlik ekibinin gereksinimlerine göre değişir. Dijital ortamınız ve insanları, süreçleri ve teknolojileri içeren sistemler de dahil olmak üzere tüm ekosisteminizde isteğe bağlı, sürekli penetrasyon testi, yeni güvenlik açıklarını proaktif olarak izlemek için sorunsuz bir yol sunar.

Düşmanın Bakış Açısını Görün ve Buna Göre Düzeltin

Kesintisiz penetrasyon testi size düşmanın 500 metrelik bakış açısını verir. Saldırganın bakış açısını kullanarak, keşfedilen risklerde düzeltmeyi yükseltebilir ve ortamınızdan yararlanmak için kullanılabilecek saldırı yüzeyinizin güvenliğini stres testi yapabilirsiniz. Muhtemel TTP’lerin listesi de dahil olmak üzere rakipleriniz hakkında “her zaman açık” bir görüşe sahip olduğunuzda, en kritik risklerinizi yamalamak sizi bugün birçok şirketin içinde bulduğu sıcak hedef radarından çıkarır.

Görünürlük, bir rakibin penetrasyon testi ilk bulgularınızı ve nihai raporlarınızı kullanarak görebileceği her güvenlik açığını ve güvenlik zayıflığını “görebildiğiniz” zaman açıktır. Bu görünürlük, keşiften çözüme giden en hızlı yolun hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için DevOps için kritik düzeltme önceliklerine yardımcı olur — herhangi bir güvenlik riskini gereksiz yere artırmadan.

Yeni güvenlik açıklarıyla ve artan saldırı yüzeyiyle mücadele etmenin tek etkili yolu, bir düşman gibi düşünmek ve hareket etmektir.

Yukarıda açıklanan geleneksel doğrulama yöntemlerinin unsurlarını içermekle birlikte, daha çok bilgisayar korsanlarının yerine geçmeye odaklanır.

Sürekli Sızma Testi ile Riski Önemli Ölçüde Azaltın

Sürekli sızma testi, bir kuruluşa saldırganların bakış açısını alma ve ortamlarını, kontrollerini ve sistemlerini bu TTP’lere karşı zorlama yeteneği verir. BreachLock, talep üzerine sızma testleri talep etmek için verimli, hızlandırılmış ve güvenli bir yola sahip bir hizmet sağlayıcı olarak kanıtlanmış, kabul görmüş bir sızma testidir. Artık sürekli penetrasyon testi ile full-stack ortamınızdaki değişiklikleri izleyebilirsiniz. BreachLock hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın sürekli sızma testi.

Sehgal BreachLock’un kurucusu ve CEO’sudur.


BreachLock sponsorluğunda

Uygun Maliyetli, Daha Akıllı ve Ölçeklenebilir Siber Güvenlik Testi

BreachLock™, müşterilerimizin birkaç tıklama ile kapsamlı bir penetrasyon testi talep etmelerini ve almalarını sağlayan bir SaaS platformu sunar.

Benzersiz yaklaşımımız, sektördeki en iyi uygulamalarla uyumlu manuel ve otomatik güvenlik açığı bulma yöntemlerini kullanır.

Derinlemesine manuel penetrasyon testleri yürütüyoruz ve size hem çevrimdışı hem de çevrimiçi raporlar sunuyoruz. Düzeltmelerinizi yeniden test ediyoruz ve bir Sızma Testi yaptığınız için sizi onaylıyoruz. Bunu, BreachLock platformu aracılığıyla sağlanan aylık otomatik tarama ile takip edilir. Bu süreç boyunca platforma ve bir sonraki siber ihlali bulmanıza, düzeltmenize ve önlemenize yardımcı olacak güvenlik uzmanlarımıza erişebilirsiniz.

BreachLock™ ile penetrasyon testinin neden dünyanın dört bir yanındaki yeni başlayanlar, KOBİ’ler ve işletmeler için önde gelen seçenek olduğunu öğrenin.

BreachLock’un Hollanda, Londra, New York City ve Wilmington, Del.Source link