SonicWall, Analitik ve GMS Ürünlerini Etkileyen Kritik Hata için Yama Çıkardı


SonicDuvar

Ağ güvenliği şirketi SonicWall, Analytics On-Prem ve Global Management System (GMS) ürünlerini etkileyen kritik bir SQL enjeksiyonu (SQLi) güvenlik açığını azaltmak için Cuma günü düzeltmeler yayınladı.

Güvenlik açığı, şu şekilde izlendi: CVE-2022-22280.

Siber güvenlik

“Kullanıcı tarafından kontrol edilebilen girdilerde SQL sözdiziminin yeterince kaldırılması veya alıntılanması olmadan, oluşturulan SQL sorgusu, bu girdilerin sıradan kullanıcı verileri yerine SQL olarak yorumlanmasına neden olabilir”, MITRE, SQL enjeksiyon açıklamasında belirtiyor.

SonicDuvar

“Bu, güvenlik kontrollerini atlamak için sorgu mantığını değiştirmek veya muhtemelen sistem komutlarının yürütülmesi dahil olmak üzere arka uç veritabanını değiştiren ek ifadeler eklemek için kullanılabilir.”

DBappSecurity HAT Lab’den H4lo ve Catalpa, Analytics On-Prem’in 2.5.0.3-2520 ve önceki sürümlerinin yanı sıra 9.3.1-SP2-Hotfix1’den önceki tüm GMS sürümlerini etkileyen kusurları keşfetme ve bildirme konusunda itibar kazanmıştır.

Siber güvenlik

Güvenlik açığı bulunan cihazlara güvenen kuruluşların Analytics 2.5.0.3-2520-Hotfix1 ve GMS 9.3.1-SP2-Hotfix-2’ye yükseltme yapmaları önerilir.

SonicWall, “Bu güvenlik açığı için kullanılabilecek bir geçici çözüm yok” dedi. “Ancak, SQLi girişimlerini engellemek için bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) ekleyerek istismar olasılığı önemli ölçüde azaltılabilir.”

Source link