SolarWinds, üst düzey ABD İç Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin e-postalarını hacklediAssociated Press’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, Rusya için çalıştığından şüphelenilen bilgisayar korsanları, SolarWinds saldırısında siber güvenlikten sorumlu ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın eski başkanına ait bir e-posta hesabına erişim sağladı.

AP raporu, DHS’nin eski sekreter vekili Chad Wolf’un hacklenmesinin istihbarat değerinin ve departmanın siber güvenlik personelindeki yetkililere ait e-posta hesaplarının kamuoyu tarafından bilinmediğini söyledi.

DHS, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Aralık ayında ortaya çıkan SolarWinds Corp’taki güvenlik ihlalinde, bilgisayar korsanları ABD teknoloji şirketinin ağ yönetim yazılımına sızdı ve son kullanıcıları gözetlemelerine izin veren kodlar ekledi. Bilgisayar korsanları dokuz federal kuruma ve 100 şirkete sızdı.

Geçen hafta Reuters, planlanan bir Biden yönetim yürütme emrinin, birçok yazılım satıcısının, şirketlerin bir siber güvenlik ihlali olduğunda federal hükümet müşterilerini bilgilendirmesini gerektireceğini bildirdi.Source link