Siber Güvenliğe Daha Fazla Kadın Girecekse Giriş Engelleri Kaldırılmalı


2020 Partners Operasyon Başkanı Sydney Asensio

Siber güvenlik alanına yeni girmiş bir kadın olarak, bunu göz korkutucu, erkek egemen bir kariyer yolu olarak gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. Daha fazla kadının siber güvenlik alanında kariyer yaptığını göreceksek, bu algının değişmesi gerekiyor. İnovasyon üzerine kurulu ve hızlı ilerleyen bir endüstri için bu çok ulaşılabilir olmalıdır.

İşletmeler her gün korunmaları gereken yeni riskler ve tehditlerle karşı karşıya kalmaktadır. Ve bir endüstri olarak bunu yapmanın en iyi yollarından biri, farklı beceri ve zihniyetlerin avantajlı olduğunun farkına varmaktır. Endüstrinin buna karşı olduğunu mu yoksa bu alanda daha fazla kadının bulunmasına karşı olduğunu mu hissediyorum? Kesinlikle hayır. Siberde hem erkekler hem de kadınlar için eşit fırsatlar yaratmak için şimdiden çalışmalara başlandı, ancak işgücünün yalnızca %24’ü kadın.

Şirketler şimdi her zamankinden daha fazla cazip marka beyanları yaratıyor, cazip fayda paketlerini teşvik ediyor ve yetenekli adaylara hitap etmek için eğitim ve sertifika programları sunuyor. Siber güvenlik kuruluşlarının artık kadınlara yönelik teşvik edici mesajlar aracılığıyla kalan yanlış algıları ortadan kaldırmaya, önyargıları başarılı bir şekilde kırmaya ve siber güvenlik alanında iş arama konusunda kendilerini güçlü hissetmelerine öncelik vermesi gerekiyor.

Algılar adil ve haklı mı?

WiCys (Women in CyberSecurity) ve WoSEC (Women of Cybersecurity) dahil olmak üzere, sektöre girmek isteyen kadınları desteklemeye ve bir platform olarak hareket etmeye yardımcı olacak girişimlerin büyümesine şimdiden tanık olduk. işbirliği, ağ oluşturma ve mentorluk, ancak aynı girişime bir şirket içinde ne sıklıkla öncelik veriliyor?

Bilinçsiz önyargılar bu dünyanın hemen hemen her yerinde olduğu gibi her sektörde de mevcuttur. “İşler X için Y yüzündendir” tutumu kimsenin suçu değil, ancak bu yanlış algıyı ortadan kaldırmak için çok çalışmamız gerekiyor. Teknoloji devi Samsung’un geçen yıl yaptığı araştırma, çalışanların %44’ünün belirli işlerin yalnızca erkek veya kadın olduğuna inandığını söylediğini gösterdi. Kadınların %17’si de cinsiyetleri nedeniyle ayrımcılığa uğrama korkusuyla iş başvurusunda bulunmamıştır.

Siber güvenlik sektörüne girmeden önce profesyonel geçmişim müşteri ilişkileri, satış ve siber deneyiminden bir şey kaybetmeden geçmişti. Erkek egemen endüstri hakkında endişeliydim ve siber güvenlikte öne çıkma ve başarılı olma yeteneğimi sorgularken kendimi korkmuş hissederken buldum. Bu, önceki deneyimlerimle geliştirdiğim aktarılabilir becerilerin değerini ve sektöre özel bilgi geliştirme çabamı anlayana kadardı. Çevremdeki güçlü bir destek ağıyla birleştiğinde, bu korkular çoktan gitti ve sektördeki geçmişleri ne olursa olsun siber güvenlikte kadınlar için sonsuz fırsatları görebiliyorum.

Liderlik ve yönetim rolleri, danışmanlık ve müşteri ilişkileri pozisyonları, iş ve endüstri başarısı için çok önemlidir ve yeni yeteneklerin dizginleri alması ve sektör için büyük bir itici güç haline gelmesi için sayısız fırsat yaratır. Siber işi kapsamlıdır ve yeni gelenler, özellikle de farklı geçmişlere sahip kadınlar için bir şirkete daha fazla değer katacak sayısız fırsat vardır.

İşletmeler durumu nasıl hızlandırabilir?

Böylesine dinamik bir ortam olduğu için, daha fazla kadını siber güvenlik sektöründe faaliyet göstermeye teşvik etmek, sürekli değişen tehdit ortamıyla mücadeleye yardımcı olmak için yeni bakış açıları ve düşünme biçimleri sunmaya yardımcı olabilir. Tüm kuruluşların benimsemeye teşvik edilmesi gereken bir taktik olan, kadınları büyüyen bir endüstrinin parçası olmak için yetkilendirilmiş hissettirmeye çalışmamız hayati önem taşımaktadır. Ancak o zaman, tüm geçmişlere sahip başvuru sahipleri, sibere doğru adım atma güvenini kazanacaklar.

Siber endüstride şu anda üç milyondan fazla doldurulmamış pozisyon var ve bu sayı hala artıyor. Şirketlerin kapsayıcı olması ve farklı geçmişlere ve becerilere sahip kadınlar için kendilerini daha çekici hale getirmesi önemlidir. Bu, mesajlarını şekillendirmeyi, güçlü bir kadın liderlik varlığına sahip olmayı, geleceğin kadın liderlerini şekillendirmeye yardımcı olacak mentorluk programlarını teşvik etmeyi ve beceri geliştirme fırsatları için sertifika ve eğitim programları sunmayı içerir. Bu, endüstrinin büyüklüğüne halihazırda katkıda bulunanları desteklemek ve eski yanlış algılamaları sektörün gerçek temsilleriyle değiştirmekle ilgilidir.

Olumlu bir adım değişikliği yaratmak

Algıların ardındaki insan doğasına karşı savaşmak zor olacak ama çok mümkün. İş mesajlarının hayatın her kesiminden tüm insan gruplarına göre uyarlanmasını sağlamanın yanı sıra, kuruluşların açığı kapatmaya yardımcı olmak için alabileceği başka yaklaşımlar da var.

İlk olarak, tüm algıların ve damgalamaların bireyler üzerinde kariyerleri başlamadan önce bir etki yaratmaya başladığını hatırlamak çok önemlidir. Gelecek nesil kadınları daha önce erkek egemen olarak kabul edilen yollardan korkmamaya veya çekinmemeye teşvik etmek için eğitim ortamlarında erkenden çaba sarf edilmelidir ve şirketler konuyu her açıdan ele almak için özellikle eğitimciler ve ebeveynlerle çalışabilir. Erken dönemde güçlü bir destek ağı kurmak esastır. Halihazırda sektörde olanlarla bağlantılara sahip olmak, ihtiyacınız olduğunda size yardım etmeye hazır olmak son derece değerlidir.

Cinsiyet farkı, işletmelerin düzeltmesi gereken bir işaret kutusu alıştırması değil, her yönden gerçek çaba gerektiren, yeterince takdir edilmeyen bir alandır. Giriş seviyesi rollere kadar liderlik pozisyonlarında bulunan güçlü, heyecan verici kadın rol modellerini teşvik eden kuruluşlar, günlük olarak algıları değiştirecek. Bu insanları işlerini yaparken gördükçe, gerçek ve kalıcı değişimi tetiklemek için harika bir fırsatımız oluyor. Gelecek nesil yetenekler, bir gün sorumluluk mantosunu devralacaklarsa, sektöre açık kollarla karşılanmalıdır.

yazar hakkında

Sydney Asensio YazarFlorida International University’den 2014 yılında mezun olan Sydney, siber güvenlik sektörüne ilk adımı olarak Şubat 2021’de 2020 Partners’ta Operasyon Başkanı olmadan önce bir dizi yönetim ve satış rollerinde görev aldı. Sektörde şimdiye kadar bulunduğu süre boyunca Sydney, kadınların katılmaya daha aktif olarak teşvik edilmeleri için algıların değiştirilmesi gerektiğini fark etti.

Sydney’e çevrimiçi olarak https://www.linkedin.com/in/sydneyasensio/ adresinden ve şirketimizin web sitesinde https://2020partners.co adresinden ulaşılabilir.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link