SecurityScorecard, Eski ABD Ulusal İstihbarat Direktör Yardımcısı ve Siber Güvenlik Uzmanı Susan M. Gordon’u Yönetim Kuruluna Atadı


[ This article was originally published here ]

NEW YORK-()–, siber güvenlik derecelendirmelerinde dünya lideri, bugün ABD Ulusal İstihbarat’ın eski Baş Direktör Yardımcısı Sayın Susan M. Gordon’un Yönetim Kurulu’na bağımsız bir direktör olarak atandığını duyurdu. Gordon, ABD İstihbarat Topluluğu içindeki ajansların operasyonel gözetimini sağladığı ve topluluğun ortaya çıkan siyasi, ekonomik ve ulusal güvenlik eğilimlerini nasıl ele aldığını değiştirdiği ABD’deki en kıdemli ikinci istihbarat yetkilisiydi.

“Sue, hükümetin en üst düzeylerinde kazanan ve istihbarat topluluğunun etkili bir üyesi oldu. SecurityScorecard’ın CEO’su ve kurucu ortağı Dr. Aleksandr Yampolskiy, “Dünyayı daha güvenli bir yer haline getirme konusundaki tecrübesi, zekası ve tutkusu onu Yönetim Kurulumuz için mükemmel bir ek yapıyor” dedi. “Kamu ve özel kuruluşların siber riski ölçme ve azaltma şeklini değiştirirken, müşterilerimiz için inanılmaz bir varlık olacak. Sue’yu büyüyen Yönetim Kurulu üyelerimiz ve danışmanlarımız arasında görmekten heyecan duyuyoruz. ”

MSNBC kısa süre önce Gordon’u “neslinin en saygın ABD istihbarat subaylarından biri” olarak tanımladı ve Başkan Ronald Reagan’dan bu yana eski ABD Başkanlarına danışmanlık yapıyor. Ulusal İstihbarat müdür yardımcısı olarak görev yapmadan önce Gordon, Ulusal Jeo-uzamsal İstihbarat Ajansı’nın (NGA) müdür yardımcısıydı. Büyük bölümü Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ile birlikte olan ve toplama, analiz, destek ve operasyonlarda liderlik pozisyonlarında bulunan ABD istihbarat topluluğunda 30 yıldan fazla zaman geçirdi. Gordon, son görevinde aynı anda hem CIA’nın Bilgi İşlemleri Merkezi’nin direktörü hem de CIA Direktörü’nün siber konulardaki kıdemli danışmanı olarak görev yaptı.

Bayan Gordon, “SecurityScorecard’ın Yönetim Kurulu’na katıldığım için çok heyecanlıyım” dedi. “Şirketi, çalışanlarını ve çözdüğü sorunu seviyorum; ölçemediğiniz şeyi iyileştiremezsiniz. SecurityScorecard’ın nesnel güvenlik derecelendirmeleri, siber riski sürekli olarak izlemek ve ölçmek için hem kamu hem de özel sektör tarafından güvenilmektedir.”

“Sue mükemmel bir lider. Auburn’ün McCrary Siber ve Kritik Altyapı Güvenliği Enstitüsü Direktörü Frank Cilluffo, hükümetin en üst düzeylerinde ve Microsoft danışmanı olarak edindiği deneyimler, ona teknoloji ortamı ve daha geniş siber güvenlik topluluğu hakkında benzersiz bilgiler sağlıyor” dedi. “Yalnızca karşı karşıya olduğumuz tehdidi ve riski anlamıyor, aynı zamanda bununla nasıl başa çıkılacağını ve aciliyetle anlıyor. SecurityScorecard’a getireceği yeni bakış açılarını ve bilgi birikimini sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Sue Gordon, hükümette birçok liderlik pozisyonunda görev yaparak hem operasyonel hem de stratejik olarak düşünmesini sağlayan geniş bir deneyime sahip. Siber Tehdit İttifakı CEO’su Michael Daniel, SecurityScorecard ile rolüne katmak için bu bakış açısını getirecek” dedi. “Ayrıca, siber toplulukta çok saygı görüyor.”

Gordon şu anda Duke ve Harvard Üniversitelerinde öğretim üyesidir ve CACI International, Avantus Federal, BlackSky Technology ve MITRE Corporation’da direktör olarak görev yapmaktadır. Gordon Ventures LLC’nin kurucusudur ve odak noktası yazılım geliştirmeden kuantuma uzanan çeşitli teknoloji şirketlerine danışmanlık yapmaktadır; siberden uzay sistemlerine; ve yeni ağlar kurmaktan genç girişimcileri desteklemeye kadar. Gordon, Duke Kadınlar Basketbol takımının üç kez kaptanlığını yaptığı Duke Üniversitesi’nden Bilim Lisans derecesine sahiptir. Son zamanlarda .

SecurityScorecard ve ödüllü çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:

GüvenlikScorecard Hakkında

Evolution Equity Partners, Silver Lake Waterman, Sequoia Capital, GV, Riverwood Capital ve diğerleri dahil olmak üzere birinci sınıf yatırımcılar tarafından finanse edilen SecurityScorecard, 12 milyondan fazla şirketin sürekli olarak derecelendirildiği siber güvenlik derecelendirmelerinde dünya lideridir. Güvenlik ve risk uzmanları Dr. Aleksandr Yampolskiy ve Sam Kassoumeh tarafından 2013 yılında kurulan SecurityScorecard’ın patentli derecelendirme teknolojisi, 30.000’den fazla kuruluş tarafından kurumsal risk yönetimi, üçüncü taraf risk yönetimi, yönetim kurulu raporlaması, durum tespiti, siber sigorta sigortacılığı ve düzenleyici gözetim için kullanılmaktadır. . SecurityScorecard, dijital adli tıp ve olay müdahale hizmetleri sunan ilk siber güvenlik derecelendirme şirketidir ve dünya çapındaki müşteri ve iş ortağı tabanı için güvenlik önleme ve müdahale için 360 derecelik bir yaklaşım sağlar. SecurityScorecard, şirketlerin siber güvenlik riskini anlama, iyileştirme ve yönetim kurullarına, çalışanlarına ve satıcılarına iletme şeklini değiştirerek dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeye devam ediyor. Her kuruluş, kendi güvenilir ve şeffaf derecelendirmelerini alma konusunda evrensel bir hakka sahiptir. Daha fazla bilgi için, adresini ziyaret edin veya bizimle iletişime geçin.

reklam

Source link