Searchlight Security Yeni Otomatik Raporlama İşlevini Duyurdu


Dark web istihbarat şirketi Searchlight Security, karanlık web izleme çözümü için yeni bir otomatik raporlama işlevi duyurdu DarkIQ. Yeni raporlama işlevi, güvenlik ekiplerinin ve MSSP’lerin saldırı öncesi istihbaratı yöneticilere hızlı ve verimli bir şekilde iletmesine yardımcı olacak.

DarkIQ platformu, piyasadaki en kapsamlı karanlık web veri setini kullanan güçlü bir karanlık web izleme çözümüdür. Bir kuruluşun ağına gelen ve giden web trafiğini takip eden tek karanlık web izleme aracıdır. Ayrıca, bir işletmenin IP adresleri, çalışan kimlik bilgileri ve ağ bileşenleri gibi önemli veri varlıklarından bahsetmek için karanlık ağda arama yapar. Bu bilgi, yakın bir saldırıyı tespit etmek için kullanılabilir.

Platformun yeni raporlama işlevi, analistlerin keşfettikleri karanlık web zekası hakkında daha kolay iletişim kurmalarına yardımcı olarak mevcut yeteneklerini geliştiriyor. Ayrıca, daha geniş işletmeyi karanlık web tehditleri konusunda eğitmeye yardımcı olur.

Searchlight Security’deki EVP ürünü Eric Milam şöyle açıkladı: “Misyonumuz, karanlık web zekasını işletmeler için mümkün olduğunca alakalı ve eyleme geçirilebilir hale getirmek ve yeni raporlama işlevimiz bunun büyük bir parçası. Tehdit istihbaratı, yalnızca anlaşılırsa ve harekete geçilirse güçlüdür – aksi halde sadece gürültüdür. İletişim her şeydir.”

“Tehdit istihbaratında, rapor dosyalanana kadar iş bitmez. Bu, güvenlik ekiplerinin üzerinde hafifletmek istediğimiz ve hafifletebildiğimiz bir yük çünkü raporlama için harcadıkları her dakika, kötü adamları durdurmak için harcayabilecekleri bir dakika daha fazladır. Aynı zamanda, işletmenin yakın tehditleri durdurmada daha proaktif olabilmesi için saldırı öncesi istihbaratı daha net bir şekilde sunmak için daha iyi bir çözüme sahipler.”

DarkIQ Raporlama’nın birçok işlevi arasında, kurumsal güvenlik ekiplerine ve MSSP’lere tek bir tıklamayla raporlar oluşturma yeteneği, raporları ulaştığı hedef kitle için doğru ayrıntı düzeyine göre uyarlama yeteneği ve ayrıca ekleme ve kaldırma yeteneği yer alır. gerektiğinde raporlama alanları.

Diğer özellikler, tasarımları ve kaynakları daha etkin bir şekilde özelleştirme yeteneğini içerir, bu nedenle raporlamaya daha az zaman harcanır ve işi korumaya daha fazla zaman harcanır.

Son olarak, yeni raporlama özelliği, sorunları maliyetli krizler haline gelmeden önce belirleyip çözerek yöneticilere sunulabilecek yatırım getirisini (ROI) gösterir.Source link