Otomatik İçerik Güvenliği Politikalarını Kullanma


Otomatik İçerik Güvenliği Politikaları

İşletmeler, istemci tarafı komut dosyalarının güvenliğini sağlamaları gerektiğini bilir. İçerik güvenliği politikaları (CSP’ler) bunu yapmanın harika bir yoludur. Ancak CSP’ler hantaldır. Bir hata ve potansiyel olarak önemli bir istemci tarafı güvenlik açığınız var. Bu boşlukları bulmak, web uygulamalarınızdaki binlerce satırlık komut dosyası aracılığıyla manuel kod incelemelerinde uzun ve sıkıcı saatler (veya günler) anlamına gelir. Otomatik içerik güvenliği ilkeleri, önce tüm birinci ve üçüncü taraf komut dosyalarını ve eriştikleri varlıkları belirleyerek ve ardından istemci tarafı saldırı yüzeyinin daha iyi korunmasına yardımcı olmak için uygun bir içerik güvenliği ilkesi oluşturarak kod inceleme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

İçerik Güvenliği Politikaları

CSP’leri dağıtmaktan keyif aldığını iddia eden birkaç geliştirici veya AppSec uzmanı vardır. İlk olarak, CSP’nin belirli web uygulaması için çalışması gerekir. Ardından, ekibin uygun düzeyde koruma sağladığından emin olması gerekir. CSP ayrıca mevcut herhangi bir widget veya eklenti ile çelişemez (veya CSP’yi dağıtmama veya bu eklentileri devre dışı bırakma kararı verilmelidir, bu da müşteri katılımı, pazarlama ve satış gibi diğer alanlarda sorunlara neden olabilir).

Ve sonra, bir CSP başarısız olduğunda, nedenini ve nerede olduğunu belirlemek için korkunç bir denetim vardır.

CSP-denetim-kaçınma sorunu (yani manuel kod incelemelerinden veya bin komut dosyası tarafından ölümden kaçınmak) oldukça yaygındır. Bugün, istemci tarafı web uygulamaları, birden çok açık kaynak kitaplığından veya diğer üçüncü ve dördüncü taraf havuzlarından bir araya getirilmiş binlerce komut dosyası içerir. Çok az geliştirme veya güvenlik ekibi, işlevleri, kaynakları ve bilinen herhangi bir güvenlik sorununu gidermek için güncellenip güncellenmedikleri de dahil olmak üzere web uygulaması derlemesinde kullanılan tüm komut dosyalarının ayrıntılı bir kaydını tutmak için zaman ayırır.

Ekipler tüm üçüncü taraf komut dosyası kaynaklarını tanımlasa bile bu, komut dosyalarının güvenli olduğunun garantisi değildir. Devam eden sorunlar, web sitelerinden ve web uygulamalarından hassas bilgileri toplamak için kullanılan karmaşık ve kötü amaçlı JavaScript içeren paket yöneticileriyle ortaya çıkmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir örnekte, araştırmacılar kötü amaçlı paketlerin 27.000 kez indirildi şüphelenmeyen geliştiriciler tarafından.

Ne yazık ki, CSP denetiminden kaçınma sorunu, zaten önemli olan istemci tarafı saldırı yüzeyini genişletiyor.

CSP’lerle ilgili sorunların değerleriyle hiçbir ilgisi yoktur. CSP’ler, ihlal raporlaması ve politika optimizasyonu sağlama konusunda mükemmeldir ve JavaScript enjeksiyon saldırılarına, siteler arası komut dosyası çalıştırmaya (XSS) ve Magecart gibi gözden geçirme saldırılarına yol açan savunmasız komut dosyalarının ortaya çıkarılmasına yardımcı olur. Manuel içerik güvenliği politikalarının yönetimi zahmetlidir, bu da geliştiricilerin kritik CSP süreçlerinden kaçınarak güvenlik riskinin artmasına neden olabileceği anlamına gelir.

Otomatik içerik güvenliği politikaları istemci tarafı saldırı yüzeyini daha iyi korumak ve manuel CSP gözetimiyle ilişkili riski ortadan kaldırmak için CSP’lerin yönetilmesine yardımcı olur. İşletmeler, tüm birinci ve üçüncü taraf komut dosyalarını, dijital varlıkları ve bu varlıkların eriştiği verileri belirleyerek, CSP oluşturma ve yönetim sürecini kolaylaştırabilir ve genel istemci tarafı güvenliğini iyileştirebilir. Otomatik CSP’ler, daha iyi raporlama ve sürüm kontrolü için alan düzeyinde yönetilir.

İçerik Güvenliği Politikaları

Otomatik CSP’ler, bir web sitesini veya web uygulamasını tarayarak ve sentetik kullanıcıları, komut dosyalarının web uygulamasında nasıl çalıştığını ve komut dosyasının ne tür verilere erişebileceğini değerlendirmek için başlatarak çalışır. Sistem daha sonra web sitesinin veya web uygulamasının güvenlik gereksinimleriyle uyumlu hale getirmek için CSP’yi oluşturur. Otomatik CSP’ler ayrıca, hızlı test için politikaları taklit etmek (ve bir geliştirme ortamında sürekli CSP dağıtımından kaçınmak) ve politika ihlallerini mümkün olduğunca sıfıra yaklaştırmaya odaklanmak için gerçek üretim ortamında da çalışır.

Otomatik bir CSP’nin ek özellikleri arasında, hızlı güncellemeleri etkinleştirmek ve mevcut güvenlik tehditlerini ele almak için tespit edilen bir ihlalden sonra yeni politikalar oluşturma ve mevcut güvenlik uygulamalarıyla entegrasyon için günlük verilerini güvenlik olayı ve olay yönetimine (SIEM) ve diğer günlük tabanlı veri toplama sistemlerine yerleştirme yer alır. ve iş akışları.

İçerik Güvenliği Politikaları

Tamamen entegre ihlal raporlaması ile otomatik bir CSP çözümü, mevcut güvenlik süreçlerini ve iş akışlarını tamamlar. Ayrıca PCI DSS 4.0, HIPAA ve diğerleri gibi düzenleme ve uyumluluk standartları için kritik destek sağlar.

Feroot Güvenliği İçerik güvenliği ilkesi yönetim sürecini basitleştirerek kuruluşların istemci tarafı saldırı yüzeylerini yönetmelerine yardımcı olan, amaca yönelik, otomatikleştirilmiş bir CSP olan DomainGuard’ı sunar. DomainGuard, mevcut güvenlik süreçlerini ve iş akışlarını tamamlamak için ihlal raporlamasını mevcut güvenlik araçlarıyla bütünleştirir ve ekipler, web siteleri ve web uygulamaları arasında CSP’leri oluşturmak ve yönetmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır.

Source link