Oldukça İyi Telefon Gizlilik Maskeleri Android Cihaz Kimliğinizi, Mobil Verilerinizi


Pazarlamacılar olarak, veri aracılar ve teknoloji devleri, bireylerin verilerine ve web üzerindeki hareketlerine erişimlerini sınırsız bir şekilde genişletiyor, VPN’ler veya çerez engelleyiciler gibi araçlar giderek daha zayıf ve nafile hissedebiliyor. Sonsuza kadar tamamen devre dışı kalmaktan başka, ortalama bir kişinin çevrimiçi izlemeye anlamlı bir şekilde direnmesi için birkaç seçenek vardır. Araştırmacılar Barath Raghavan ve Paul Schmitt, telefon operatörlerinin kullanıcıların konumlarını otomatik olarak toplamayı nasıl durdurabilecekleri konusunda geçen yıl teknik bir çözüm bulduktan sonra bile, telekomları değişikliği uygulamaya ikna etmenin zor olacağını biliyorlardı. Böylece dünyada görmek istedikleri taşıyıcı olmaya karar verdiler.

Sonuç, Invisv olarak adlandırılan ve kullanıcıları belirli tanımlayıcılardan ayırmak için tasarlanmış mobil veriler sunan ve böylece şirketin müşterilerin meta verilerine, konum bilgilerine veya mobil taramaya erişememesi veya bunları izleyememesi için tasarlanmış yeni bir şirkettir. Bugün Android için beta olarak piyasaya sürülen şirketin Pretty Good Phone Privacy veya PGPP hizmeti, taşıyıcıların normalde cep telefonu kulesi bağlantı verilerini kullanıcıların hareketleri hakkında bir bilgi hazinesine dönüştürmek için kullandıkları mekanizmanın yerini alacak. Ayrıca, bir kullanıcının IP adresini web taramasından ayıran bir Aktarma hizmeti de sunacak.

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde profesör olan Raghavan, “Bir kullanıcının kimliğini bir ağa bağlanma biçiminden ayırabilirseniz, bu, birçok gizlilik sorununu çözebilen genel amaçlı bir çekiçtir” diyor. “Gizlilik varsayılan olmalı ve şu anda değil, bu yüzden bunun üzerinde çalışıyoruz. İnsanlar telefonlarının telekom ve teknoloji şirketlerine ne sızdırdığı konusunda daha fazla endişe duymaya başladıkça artan bir iştah var.”

PGPP’nin telefonunuzun kimliğini baz istasyonlarından gizleme yeteneği, baz istasyonlarının neden IMSI numaraları olarak bilinen ve hem telekomlar hem de IMSI yakalayıcılar olarak bilinen ve genellikle stringrays olarak adlandırılan cihazları dağıtan diğer kuruluşlar tarafından izlenebilen benzersiz tanımlayıcıları topladığına dair bir vahiyden gelir. gözetleme amacıyla bir baz istasyonunu taklit eder. Raghavan ve Schmitt, özünde, taşıyıcıların, cihazların servis için baz istasyonlarına bağlanmasına izin vermeden önce IMSI numaralarını izlemeleri gerektiğinin tek nedeninin, fatura kontrollerini yapabilmeleri ve belirli bir SIM kartın ve cihazın ödemesinin operatörleri tarafından yapıldığını doğrulamak olduğunu fark ettiler. . Invisv, kendileri bir taşıyıcı olarak hareket ederek, bir cihazın hizmet alması gerekip gerekmediği konusunda basitçe “evet” veya “hayır” üreten PGPP teknolojisini uygulayabilir.

Aylık 90 ABD Doları tutarındaki PGPP “Mobile Pro” planında, kullanıcılar ABD’de sınırsız mobil veriye ve başlangıçta çoğu Avrupa Birliği ülkesinde sınırsız uluslararası veriye sahip olur. Kullanıcılar ayrıca ayda 30 rastgele IMSI numarası değişikliği alır ve değişiklikler otomatik olarak (esas olarak günde bir) veya müşterinin istediği zaman talep üzerine yapılabilir. Sistem kör olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ne INVISV ne de bağladığınız baz istasyonları herhangi bir zamanda hangi IMSI’nin size ait olduğunu bilemez. Ayda sekiz IMSI numarası değişikliği ve ayda 9 GB yüksek hızlı veri sunan, aylık 40 ABD doları tutarında bir “Mobil Çekirdek” planı da vardır.

Bu planların her ikisi de PGPP’nin Aktarma hizmetini içerir. Apple’ın iCloud Özel Aktarımına benzer şekilde, PGPP’nin Aktarımı, internet sağlayıcınızdan veya operatörünüzden ziyaret ettiğiniz web sitelerine kadar herkesin hem kim olduğunuzu hem de çevrimiçi neye baktığınızı aynı anda bilmesini engelleyen bir yöntemdir. Bu tür röleler, tarama verilerinizi, bilgilerinizi dünyadan korurken web’de normal bir şekilde gezinmenize izin veren iki yönlü istasyon aracılığıyla gönderir. Bir web sitesine gittiğinizde, IP adresiniz ilk geçişte (bu durumda Invisv) görünür, ancak yüklemeye çalıştığınız sayfayla ilgili bilgiler şifrelenir. Ardından ikinci röle, isteğinize alternatif bir IP adresi oluşturur ve bağlar; bu noktada, yüklemeye çalıştığınız web sitesinin şifresini çözebilir ve görüntüleyebilir. İçerik dağıtım ağı Fastly, bu ikinci geçişi sağlamak için Invisv ile birlikte çalışıyor. Fastly ayrıca iCloud Private Relay için üçüncü taraf sağlayıcılardan biridir.Source link